Krunjaci kukuruza, koji su najbolji za jedno dobro domacinstvo????

Teško ćeš dobiti te novce.Isto imam na prodaju krunjač kao tvoj samo bez tog transportera za hranjenje i dobijao sam maximum 400 evra.Sve sa elektro motorom.Bila je neka ponuda za 700 ali novci na kraju za nekoliko meseci,to nisam prihvatio.
 
Onda ću napraviti selektor od njega al za te pare ga ne dam. Neka ga, nek stoji još 12 godina pod šupom.
 
znate li gde ima da se kupi plasticni zupcanik za krunjac mio standard osjek, ili jos bolje metalni...
 
Ovakav,samo sa svim zubima
ebd52b76212b716459b51762460e8716.jpg


Послато са SM-A415F помоћу Тапатока
 
Imam Novobecejski krunjac sa dizel motorom kk12 na prodaju, ako je neko zainteresovan neka se javi. Ovako izgleda a zatrpan mi je u šupi, ne mogu ga ni slikati.
95c5f7c99d8f1d9a1f575bb4fb61ed17.jpg
 
Ima i moj prijatelj jedan takav na prodaju ,skoro nov ,kupili pre 20 g za svoje potrebe,nije išao uslužno da radi ima motor,prodao bi ga.
 
Da li je neko pravio one krunjače od bureta što ima na youtube-u da se vide? Kako se pokazao u radu? Mislim na one koje na osovini imaju lance koji krune kukuruz.
Ja sam imao takav. Pogon mu je bio na karadan od traktora. Sa nega sam krunio oko 700 kg na sat i to mu je neki maksimum. Mana mu je sto je mnogo bucan. Prodao ga i kupio nid metal, ali iskreno nisam zadovolan. Po prospektu to sto pise 4 tona na sat je laz, maksimum moze odraditi 2 do 2,5 tona. Ali nije to sto ne cini, mada ni je dobro sto lazu. Problem je gde se okace vrece nije dobro uradeno i iste se stalno otkace, sledno je sto podosta zrna ide kod sepurke i zadnja mana je sto ponekad sapurka se protne u zaglavi se u transporter za zrno. Posto sam uvideo sve mane planiram da doradim neke stvari da bi otklonio mane, za zrna sto idu sa sperkama jos nemam ideju a za druga problema iznasao sam resenje samo da uradim. Platio sam ga 900 evra nov.
 
Ja sam imao takav. Pogon mu je bio na karadan od traktora. Sa nega sam krunio oko 700 kg na sat i to mu je neki maksimum. Mana mu je sto je mnogo bucan. Prodao ga i kupio nid metal, ali iskreno nisam zadovolan. Po prospektu to sto pise 4 tona na sat je laz, maksimum moze odraditi 2 do 2,5 tona. Ali nije to sto ne cini, mada ni je dobro sto lazu. Problem je gde se okace vrece nije dobro uradeno i iste se stalno otkace, sledno je sto podosta zrna ide kod sepurke i zadnja mana je sto ponekad sapurka se protne u zaglavi se u transporter za zrno. Posto sam uvideo sve mane planiram da doradim neke stvari da bi otklonio mane, za zrna sto idu sa sperkama jos nemam ideju a za druga problema iznasao sam resenje samo da uradim. Platio sam ga 900 evra nov.
Napravi mu jos jednu kecelju.
 
Nisam probao, jer nisam imao taj problem, kod mene je cakovec. To mi onako na prvu, logicno rjesenje.
 
A jbg, parola snađi se.. Nit ko bere u klipu, nit ima krunjač a u inđiji, ima doduše neki mali i spori i loše krune..
 
Nazad
Vrh