Kruška

Извадио сам је, а спалићу је вечерас.
Шта смем засадити на њено место на јесен?
 
Извадио сам је, а спалићу је вечерас.
Шта смем засадити на њено место на јесен?
Pa kontam da te promene nisu stigle do panja sadnice, ako nisu mozes sadit bilo sta ako je stiglo izmenjaj zemlju u sadnoj rupi
Znaci veca rupa i svu zemlju razbaci okolo, anovu doneses i sa njom zatrpas rupu.
 
Pozdrav kolege, na par stabala u voćnjaku kruške se vidno primeti da zaostaju i da je drugačija boja lista kao i stabla, kruške su prihranjene azotom i Gvoždjem, ali prirasta nema na njima. Da li neko zna šta bi to moglo biti?
13845d04dbc64bf06a0fd47768fd07a5.jpg
ca809da8410cf558548c328176e0bafd.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Pozdrav kolege, na par stabala u voćnjaku kruške se vidno primeti da zaostaju i da je drugačija boja lista kao i stabla, kruške su prihranjene azotom i Gvoždjem, ali prirasta nema na njima. Da li neko zna šta bi to moglo biti?
13845d04dbc64bf06a0fd47768fd07a5.jpg
ca809da8410cf558548c328176e0bafd.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

И мени се то дешава, на стаблима на којима има начичкано плода.
 
Pozdrav kolege, na par stabala u voćnjaku kruške se vidno primeti da zaostaju i da je drugačija boja lista kao i stabla, kruške su prihranjene azotom i Gvoždjem, ali prirasta nema na njima. Da li neko zna šta bi to moglo biti?
Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Zasadi pored istu sortu na divljoj podlozi pa vidi oce li ta rast :)
Na BA29 od krusaka dajem potpis samo za Santa Mariju da je ok biljka ostalo je sve go qrac.
Chip kalem sad od proleca na divljoj krusci sorta karamut (crna kruska) - rakijska sorta sa muskatnom notom
 
Poslednja izmena:
Kolega Shale, da ta stabla budu prepuna krušaka, a podloga je divlja kruška zato mi je još veće pitanje šta bi to moglo biti i zašto se dešava?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Kolega Shale, da ta stabla budu prepuna krušaka, a podloga je divlja kruška zato mi je još veće pitanje šta bi to moglo biti i zašto se dešava?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Нисам ни ја паметан...
Могуће и да јој нешто грицка корен, па да тако зеза...
 
Kolega Shale, da ta stabla budu prepuna krušaka, a podloga je divlja kruška zato mi je još veće pitanje šta bi to moglo biti i zašto se dešava?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Budu prepuna krusaka zato sto zaostaju porastom ,tj.porasta nema , sve gurnu u plod koji na kraju bude sitan, cak ni ne stigne da sazri do kraja vec otpadne.. a to stablo ce da stagnira narednih par godina i na kraju najverovatnije osusi.
Ja sam imao dve, tri ,sad imam 10ak takvih i moje misljenje je da je to neko virusno oboljenje ,ali konkretan odgovor nisam nigde dobio.

Raspitaj se negde ,pa javi ovde ako saznas nesto. Ja sam svakako planirao moje da pocupam na jesen i zamenim novim.
 
Shale, divan zasad krušaka;).Koje su sorte posađene? Čini mi se da je levo karmen, a desno viljamovka.Kada počinje berba?
 
Razlika i u boji lista i u porastu, jedina mana divljoj podlozi je sto kasnije prorodi
(ova sorta na divljoj podlozi je godinu dana mladja)

Karmen zrija ranije ove godine:

Boskova na divljoj podlozi:
 
Shale, divan zasad krušaka;).Koje su sorte posađene? Čini mi se da je levo karmen, a desno viljamovka.Kada počinje berba?
Добро око...
На слици је лево кармен, а десно Виљамовка, тако сам сликао...
Углавном 80 % је виљамовка, а остало има Кармена, нешто мало Абате фетел и Санта марије...
Укупно неких 500 стабала, у башти иза куће.
 
Nazad
Vrh