Krompir

Ajde sad da probamo da rangiramo sredstva po efikasnosti

Regent
Nista
Nista
Nista
Laser
Actara
Alverde
Coragen
Warant
Nurell D

Interesuje me posle Regenta koji je odprilike redosled od jaceg ka slabijem
 
S obizrom da su to gricakajuci insekti, Nurel D mora biti bolje rangiran. Ali se slazem da je Regent najbolje i najjeftinije.
 
Ej , ma ja ne znam, onako sam poredjao na osnovu samo citanja sa foruma.
Zato sam I predlozio da iskusniji poredjaju I mozda nevedu potrebnu koncentraciju.
 
Aktarom prskam. U odnosu na vas ja skromno sadim. Oko ar i po, pa se trudim da što manje hemiju koristim.
Ako je za mladi krompir onda i ne treba prskati... malo ručno uklanjati malo pokušavati raznorazne alternative samo da odložite neminovnost... Poješće listove ali neka bude što kasnije...
Za krompir koji će se vaditi u avgustu kad se pojave zlatice onda aktara. Karenca 28 dana.
 
Не продајем, за себе само и за пријатеље и родбину ако добро роди делим.

Него стављао сам неки прах јесенас први пут, да не клија. Добра ствар. Имам још 50 кг најмање у подруму, није мрднуо. Колко то отровно?
 
Ne znam kakav je ali I calypso treba dodati za zlaticu. Isto I Tonus.

Inace secam se davno je to bilo kada se pojavio karate otac nije verovao kako je poskidao zlaticu. Ali je to bilo samo prve dve godine trece vec slabo.

Moze li neko da napravi sada konacnu rang listu efiksanosti sredstava za zlaticu.
Mislim da je saglasnost za prvi tri
Regent
Alvedere
Coragen
Nista
Pa sada dodavati
 
Površina na kojoj imam krumpir je mala, 8 redova po cca 50 m. Svake godine koliko god je moguće skupljam stare zlatice u staklenku. Kad navale mlade, špricam actarom. Ako skupljanjem starih uspijem odgoditi najezdu mladih do sredine lipnja dovoljno mi je samo jedno špricanje. Za navedenu površinu (cca 3 ara) potrošim u jednom špricanju 4 g actare (jedan paketić) u 30 litara vode. Za sad sam jako zadovoljan. Prije actare sam upotrebljavao fastac, ali sam ga zamijenio actarom kad više nije bio dovoljno djelotvoran.
Krumpir izgleda ovako:

08.05.


15.05.


danas

 
Poslednja izmena:
Pa jasno je da kod krompira pricamo o sredstvima protiv zlatice.
I mislim da se iskristalisao redosled naI osnovu diskusije.
Regent
Arvedere
Coragen
Actara

Imam pitanjce treba da oprskam vinograd u trecoj godini I krompir
Da li mogu da pomesam
Ridomil gold drugo prskanje s njim ili da uzmem Acrobat
uz to bih dodao Venturin
za pepelnicu imam Zato
I stavio bih zbog vinograda insekticid cipermentin.
Je li to uredu da oprskam sa tim I vinograd I krompir.
Naravno vinograd jos ne cveta.
 
Samo da nadodam, ko imam mogucnost, zet jedne godine posadio krompir iza kuce u basti (ogradjen prostor) i pri pojavi zlatice pustao u krompir patke, tamanile su zlaticu a krompir nisu dirale i tako je uspeo bez prskanja da sacuva krompir.
 
Nazad
Vrh