Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Cuo sam da je neki cika :osmeh: uvezao 200000 pilica i time napravio ogroman visak na trzistu.S obzirom da je inace slaba potraznja u ovo doba godine,uvezena kolicina ima veliki uticaj na trenutno kretanje cene piletine.Zna li neko nesto o tome?Cena u padu. Zivi od 90 do 120.::lose::
 
Dejane mi smo od stocarstva digli ruke bas zbog ovih cena. Kad uredjen izlazi cca 1.35e/kg to je jako jeftino. Hiperprodukcija ili/i velik uvoz i cena pada. Nisam ja velik kupac, pa da nesto mogu da uticem na cenu. Pozovem nekoliko tovljaca, ko mi da najbolju ponudu od njega uzmem. Pritom za one koja znam da im je losa roba ni ne zovem.
 
Ja isto ni ovo malo sto imam ne mogu da prodam. Prosli put mi ostalo vise nego sto sam planirao, a i od ove ture (koljem oko 20-og ovoga meseca) ce ostati viska. Izgleda da ce se paliti i drugi zamrzivac. Mogu samo da pretpostavljam kako je Vama koji to radite na veliko.
Cena... dam da prodam:osmeh:
 
Ima li iko informaciju za cenu jednodnevnih?

45,0 jednodnevni samo ih niko ne trazi. Nudim uredjene po 260,0 i slabo se pisu, jeftinije ne mogu a da bar pokrijem troskove hrane koju su pojeli. Cene hrani spustene ali evo tek sada kada su pilici pri kraju tova. Srecom nemam ja toga mnogo pa ce stati dosta u zamrzivac a i podelice se prijateljima.
 
Imam i ja ponudu za 45 ali mi se to cini malo puno za ovo vreme i ovu situaciju.Ipak planiram da ubacim 5000 za desetak dana....pa sta bude da bude.Ostalo mi jos 800 od oko 4 kg.Ali nadam se da ce otici to sad za par dana.Inace kod mene licni 130 dinara zivi 200 uredjeni.
 
Danas se kolje turica i prodato samo 20 komada po 260,0 din. "Big-trejd" u Futogu prodaje uredjene pilice po 185,0 di. za kg. Dobro cu razmisliti da li cu vise od 30 komada hraniti na prolece. Posle- podne ukljucujemo i drugi zamrzivac.:osmeh:
 
Prosla tura,pred novu godinu jednodnevni bili 44,danas useljenje po 46 direktno iz inkubatorske.Krenulo se ove godine sa jacom cenom jednodnevnih.
 
Cena na veliko od 80din(verovatno to prodaju nosilje kokoske i maticno jato) pa do 120din,,,to je cena za uradjene :osmeh:
Ja od jesenas ne drzim vise,samo po narudzbini,i to rasturim po 250din i opet ubacujem samo po narudzbini od 20-40kom obicno :)
 
Pa jos malo i kraj januara ivreme ce biti da se useljava pilicarnik. Eeee sada da li "raditi ili ne pitanje je sad' "?
 
Nazad
Vrh