Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Ja se takodje nadam,vise od dva meseca kod nas cena na veliko je bila zastrasujuca,a i bio je pokolj nazimica pa ni na malo nije bila neka prodaja...
 
Cujem da je potraznja za jednodnevnim pilicima.Apotekari se zale,da im je nabavna cena 50 dinara.
 
Ja nabavljam od jednih po 40,0 din. a od ovih drugih i znatno vecih dobavljaca po 45,0 din za komad. Potraznja je zato sto su ljudi za prosle praznike podosta ispraznili zamrzivace a sa pilicima se najbrze dodje do mesa. Mislim na gradjanstvo kada pisem "ispraznili zamrzivace" a ne na nase clanove.
 
Kod nas su mali bili 55 ,apotekar prica da ce biti nestasice na trzistu i da ce cena ici gore poprilicno,ne znam koliko je relevantna prica .
Cuo sam i ja slicna predvidjanja.Spekulise se sa cenom od +15 dinara,tj 70 po jednodnevnom piletu.Svi odgajivaci maticnih jata su se pribojavali carinskih olaksica koje nam je donela 2014,tj primena SSPa,te su uvezli manje jata.Nestasica pilica se odrazava na cenu jednodnevnih,a uvoz ce izgleda da dotera cenu utovljenih.::samo bes::
 
Cuo sam i ja slicna predvidjanja.Spekulise se sa cenom od +15 dinara,tj 70 po jednodnevnom piletu.Svi odgajivaci maticnih jata su se pribojavali carinskih olaksica koje nam je donela 2014,tj primena SSPa,te su uvezli manje jata.Nestasica pilica se odrazava na cenu jednodnevnih,a uvoz ce izgleda da dotera cenu utovljenih.::samo bes::
Uvozi se i priplod tako da neverujem da ce cena bas ici tako visoko.predvidjam dobru cenu za zivinsko meso u narednom periodu.Ovde se sad mogu prodati za 170 zivi.
 
Narucio za 13 mart 2000 kom. jednodnevnih pilica po 47 din.
 
Poslednja izmena od urednika:
Jutros cuo pricu agromil dize cenu jednodnevnih na 70din, navodno ih nema u pitanju problem sa maticnim jatom (valjda je smanjeno maticno ili sta god jbga)
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh