Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

Šta kažete misle na narod ,a, a sad se pojavi neki budak pa kaže da će glasati za sns ,tu na forumu ima jedan koji se time hvalio,i kao ovaj najbolji ne krade kao oni pre.
To isto kao kad te nalupa gospođa da ne piješ više ,pa se kasnije hvališ da nećeš piti više a da nisi obećao da ćeš piti manje.
 
Pozz, citao sam vezano za temu "povrat novca za obradu kredita" jel zna neko vise o tome, jel neku pokusao potrazi ta potrazivanja?? hvala
 
Pozz, citao sam vezano za temu "povrat novca za obradu kredita" jel zna neko vise o tome, jel neku pokusao potrazi ta potrazivanja?? hvala


Bio sam skoro u banci drugim poslom pa kroz priču pitam direktoricu ekspoziture baš o tome... uglavnom, ako imate u kreditnoj dokumentaciji koju ste dobili i potpisali u banci negde navedeno da banka uzima neki procenat za obradu kredita onda je puj-pike ne važi... a ako nigde u ugovoru nije spomenuto da vam banka uzima procenat a oni ga uzeli onda ima realne šanse da vam vrate.
 
"Oвaj суд зaузeo je стaв дa je ништaвa oдрeдбa o нaплaти трoшкoвa oбрaдe укoликo угoвoр нe сaдржи “jaснe и нeдвoсмислeнe пoдaткe o трoшкoвимa oбрaдe крeдитa”! To знaчи дa je бaнкa мoрaлa дa нaвeдe oднoснo дa тaчнo нaбрojи свe трoшкoвe кoje je имaлa,и дa нa тaj нaчин инфoрмишe клиjeнтa o трoшкoвимa кoje je имaлa приликoм oбрaдe, кao нпр. трoшaк утрoшeнoг пaпирa кojи изнoси 300 динaрa, трoшaк зa утрoшeни тoнeр штaмпaчa 250 динaрa итд.,a нe сaмo дa нaплaти oдрeђeни изнoс у нeкoм прoцeнту, бeз дa клиjeнтa jaснo инфoрмишe o сaдржини истих. " ovaj post sam kopirao sa sajta subvencije.rs. Zato eto da pitam jel neko potrazio ta sredstva, dobio, itd itd
 
Bio sam skoro u banci drugim poslom pa kroz priču pitam direktoricu ekspoziture baš o tome... uglavnom, ako imate u kreditnoj dokumentaciji koju ste dobili i potpisali u banci negde navedeno da banka uzima neki procenat za obradu kredita onda je puj-pike ne važi... a ako nigde u ugovoru nije spomenuto da vam banka uzima procenat a oni ga uzeli onda ima realne šanse da vam vrate.
Pa kako ces da dokazes da su uzeli procenat? Nebitno je dal je u ugovoru navedeno ili nije, a u skoro svakom ugovoru je navedena stavka troskovi obrade ili pracenja kredita.

Poenta svega je da je po zakonu banka kao jedini vid zarade kod kredita ima kamatu.To za troskove obrade kredita je siroko tumacenje zakona, koje je nekome upalo u oci.Po zakonu kamata im pokriva i troskove obrade kredita.Ali taj clan moze iz vise uglova da se gleda kao sto su banke i radile.

Ono na sta se ide je to da ri ugovori o kreditu nisu ravnopravni za obe strane, tj ti ugovaras, ali nemas prava na svoje uslove.

Dakle dobar advokat i udri, ali treba ti bas dobar advokat.
 
Nazad
Vrh