Kontejneri za rasad

informisah se danasu vezi cena saksija 7x7x6.5 u metaloplastici (vrnjacka banja) su 1.3 din do 50000kom, preko 50000kom cena je 1.1din
kesa pejakovac ima saksije 7x7x6 po 1.4 din, i 6.5x6.5x7 po 1.2 din bez obzira na kolicinu.... tako da... to je sto je
evo na kraju i linkova ka njihovim prezentacijama u koliko vas jos nesto interesuje http://kesapejkovac.com/Products.aspx http://www.metaloplastika.info/
 
pozdrav svima
imao bih jedno pitanje da li su to saksijice tankozidne tj od polistirola vakumirane, ako su to te, onda su skupe s obzirom na vek upotrebe od nekoliko godina,
po meni je uvek bolje dati 2,5 din po komadu za saksijicu debljine zida 1,5 mm i vek upotrebe 15 godina
 
Pozdrav kolege,

Da li mozda znate da neko ima polovne saksije na prodaju 7x7 cm (za rasadu paradajza). Potrebno 10.000 komada. Hitno. Hvala.
 
Gde ima da se kupe stiropori sa rupama za rasad....? Ne treba mi nesto puno (10-15komada), cisto onako za sebe da imam to sto mi treba. Gde god sam trazio nema, svi imaju ono plasticno sto se savija, tako da mi to nije zanimljivo, jer se mora strogo paziti. Ovako stiropor bih nametstio da pluta po vodi i to je to.

Sa koliko rupa bih trebao da uzmem stiropor da bih paradaiz mogao direktno iz njega rasaditi na njivu, da li je dosta sa 48 rupa ili treba da ima jos manje, ako uopste i postoji sa manje rupa....?
 
Koliko sam razumio pitanje, sa koliko rupa uzet stiropor da možeš iz njega direktno rasadit na njivu (bez pikiranja) dobra je sa 60 rupa a možete koristiti i sa 84 rupe.
Ako hoćete pikirati u stiropor kontejnere onda manje više se koristi od 24 rupe ili oko 180 ml.

Nisam nikad računao dane ali negdje oko 45/50 dana iz 60 rupa ako ide direktno u sadnju ali sve opet zavisi koja je rasada u pitanju, nemoj me držati za riječ možda sam malo fulao u dane.
 
Zna li neko gde ima izbijaca za stiroporski kontejner od 209 rupa?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Jednostavnije je kupiti :)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Da osvezimo temu...
Da li ste ove godine kupovali case za rasadjivanje i koliko ste placali?
Da li ima neka nova ponuda negde - povoljnije, osim Metaloplastika i Kese Pejakovac? Mene konkretno interesuju 7x7 ili 6.5x6.5....

Hvala unapred.
 
Ja imam par komada koji mi traju godinama. :osmeh:

Šalu na stranu, ovo je svakako aktuelno jer bez dobre rasade i dobrog starta nema ni dobrih rezultata na kraju.
 
Ostalo je nama od prosle godine kada smo kupovali rasadu, i te cemo svakako iskoristiti, ali nam fali jos 1000 - 2000 komada.
Sirimo se :cool:
 
Могу одговори на пар питања за помоћ почетнику? :osmeh:

Које димензије саксија препоручујете за парадајз? 7х7х7?

Направио сам оно што на нету зову cold frame па планирам да ставим семе сад око 1. марта. Узео сам у Чардаку пластични контејнер од 72 отвора. Прилично јефтино, планирам да узмем још 3-4 комада.
Е сад, треба ми оно дно, корито или како га већ зову. Хоћу док не проклија да потопим у то корито контејнер са семеном тако да вода улази одоздо, а и да тако заливам кад никне, да не прскам одозго. Бар док не пресадим у саксије.

CloneBox_04-400x400.png

Овако нешто. Ово је са Хидропонике, кошта 297 динара. Има ли негде јефтиније? Или ако има неко предлог за неко Уради сам решење био бих захвалан. :)
Држао бих контејнер у кући док не проклија, па изнео у тај cold frame. А не иде да правим џумбус по кући, да негде цури вода и супстрат... Нашао се неко паметан па ми жени поклонио оклагију за рођендан.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh