Koncentrati u ishrani

Znate li kako da prepoznate mlado,debelo jagnje koje je jelo granule ili neki drugi koncentrat od onog koje je jelo samo zrna zitarica,jer vecina koji hrane granulama nece to da priznaju,jer kod nas vlada misljenje da su granule-koncentrat otrov,a lepse zvuci kad imaju extra prirast na 'obicnoj 'rani'?
 
Jednostavan ogled i samo ce ti se kaz'ti!:)Odvojis mesto gde ces 2 jagnjeta hraniti granulama a druge samo zitom i videces razliku na runu,koje ima specificne znake!!
 
Jednostavan ogled i samo ce ti se kaz'ti!:)Odvojis mesto gde ces 2 jagnjeta hraniti granulama a druge samo zitom i videces razliku na runu,koje ima specificne znake!!
od obične rane prirast je mali. Znam za bolju kombinaciju od granula jeftinije a veći prirast. Neću da kažem. Zna Ub Banjani. Ako hoće nek se javi da potvrdi!
 
Axa,xa,pa daj Zemo nismo u vrticu pa da koristis fore tipa:'znam al' necu da ti kazem'.?Znam ja da ti pravis sam koncentrat ali to nije nista novo,mogu ljudi da naprave i bolji koncentrad od granula jer stave bolje komponente!GRANULE su isto koncentrat samo peletiran!
 
To sam i mislio. Sam ga pravim jeftinije i bolje napreduju nego na granulama. Granule su dobre jer lakše jedu nema prašine.
 
Meni kad vidim da smrcu i kijaju,izadju ospice,ja sam pravio za ovce dojare ali ga uvek pokvasim i izmesam,i to one pojedu za tren!A odgovor za jagnje je da mu je vuna tj.vrhovi vune slepljeni u male kupice crne boje koje su od masnoce,kao plastelin,dok ovi drugi imaju vunu koja je cista tj.na vrhovima pramenova nema te masnoce!:)
 
Super kocentiat za telad 35% proteina. 25kg supera 50kg kukuruza i 25 kg zobi mekinja ječma šta se ima. Malo šale (neću da kažem). Sad će neko reći to nije za jaganjce pa nevalja. Čime god da sam hranio od ovog najbolje napreduju. Neznam dali da kažem ko ga proizvodi da ne bude reklama. Nebi mi platili ni pivo!
 
Opa,Djurdjo!:)E Zemo,Zemo a nekada si meni tvrdio da Sarole ima prirast od 500gr/dan samo na kukuruzu,a ti furas koncentrat samo bije,znao sam tad da se salis,ali mi je draze kad procim owo!:)
 
hvala za inf deki za ulepljenu vunu imas pravo,kad razmislim,zasto je to tako ne znam zasto se znoje i ulepljuju
 
Opa,Djurdjo!:)E Zemo,Zemo a nekada si meni tvrdio da Sarole ima prirast od 500gr/dan samo na kukuruzu,a ti furas koncentrat samo bije,znao sam tad da se salis,ali mi je draze kad procim owo!:)
. Opa Đurđo. Kad sam ja rekao da to moze samo na kukuruzu. Ovu varijantu koristim kad treba da ih izvučem na brzinu zbog potražnje i cene. Kad je losa cena idu na leru. Prošle god sam imao dve tone sojinog griza od moje soje pa nisam koristio super. Ove god je soja bila katastrofa kao i kukuruz. Moraće da radi super da idu što brže na prodaju.
 
kukuruz je energetska hrana pa visak koji se kroz metabolizam ne potrosi, organizam odlaze kroz masne naslage, zato hrana za tov treba da bude bogatija proteinima koji idu direktno u povecanje misicne mase
 
29q0479.jpg
deki druze dali o ovakvoj vuni govoris?

---------- Poruka napisana u 22:19 ---------- Prethodna poruka je at 13:57 ----------

ali ovo nije jelo granule,kukuruz i lucerku,neko moje iskustvo o ovakvim jagancima je da ovca ima dovoljno mleka,zenka je iz dvojki a majka ima veliku kolicinu mleka i uz kukuruz i lucerku moze izgledati ovako,
 
Meni kad vidim da smrcu i kijaju,izadju ospice,ja sam pravio za ovce dojare ali ga uvek pokvasim i izmesam,i to one pojedu za tren!A odgovor za jagnje je da mu je vuna tj.vrhovi vune slepljeni u male kupice crne boje koje su od masnoce,kao plastelin,dok ovi drugi imaju vunu koja je cista tj.na vrhovima pramenova nema te masnoce!:)
Dejanje molim te malo pojasnjenje koji jaganjci imaju male crne kupice povuni od masnoce a koji cistu vunu(ko koju hranu jede)
 
Nazad
Vrh