Kompilacija operacija u ratarstvu za 2019 godinu

Zamolili me da snime prilog za znanje imanje i ajd reko nije problem.
Pitam jel mogu otvoreno da pricam, kao da slobodno!!
Svega sam se dodirnuo po malo, subvencija, nafte,.. al na kulturan nacin.
Ladno su sve isekli par dana kasnije ih pitam zasto..... kao nije do njih ( neda vodja)




Odgovorite
 
Ista stvar, ja sam bio u emisiji znanje imanje mislim 10te ili 11te,isto ko i sa tobom, pričaj slobodno ali sve isekli..
 
Ja se isčudjavam broju glasova koji oni "dobiju"! Valjda smo ukapirali da se izborima nece menjati nista. Promene ce se desiti samo na ulici.
Apsolutno je identicno i u poljoprivredi... nista bez ozbiljnih blokada.
 
Ja se isčudjavam broju glasova koji oni "dobiju"! Valjda smo ukapirali da se izborima nece menjati nista. Promene ce se desiti samo na ulici.
Apsolutno je identicno i u poljoprivredi... nista bez ozbiljnih blokada.
Jesi ti Gogi učestvovao na nekim od dosadašnjih blokada i protesta?
 
Ja znam ko nije profitirao. Ali nije razlog da podvijemo rep za vijek vjekova.
To i hoce da se bojimo da izadjemo na ulicu.
Ne znam ranije su blokade kod zutih i davale neke rezultate.
Regresiranu naftu nam sada obecava 8 godina..
 
Ja znam ko nije profitirao. Ali nije razlog da podvijemo rep za vijek vjekova.
To i hoce da se bojimo da izadjemo na ulicu.
Ne znam ranije su blokade kod zutih i davale neke rezultate.
Regresiranu naftu nam sada obecava 8 godina..
Nema ništa od toga, ovaj narod je retardiran ili je pao pod izmišljotine barona Minhauzena. Zadnji protest kad je Ds bila na vlasti i ministar Petrović uspeli smo samo da pogoršamo uslove a ovi kod Šapca za svinje su prebijeni od žandarmerije da ih i danas žiga na promenu vremena. Mora da shvate problem ljudi koji se ne bave poljoprivredom, da imaš podršku izvan naših kolega...Čoveče, meni moja mama prošle godine kaže da je prijatno iznenađena šta sve seljaci dobijaju od države posle obrade sa Rts, Hepi i Pinka...Naravno, ako si moodonja pa se opašeš plastikanerom, pa obiđeš skupštinu kad on dođe, tu već skidam kapu...
 
Nasilje između nas i njih nije potrebno!!
I u pravu si trebaju nam obicni ljudi koji nemaju veza sa poljoprivredom da shvate sta je istina. Malo je bezobrazno od mene ali bi i ti na kanalu mogao nekad da skrenes paznju kao sto vec jesi sa suncokretom i ministrom protiv poljoprivrede.
 
Nas problem je sto bi mi promene preko noci i jednog protesta.
Sa takvim stvarima se mora biti uporan.
Svabe i hohandjani strajkuju mirno nedeljama!!! To nam treba, istrajnost, a tada bi i opsta javnost videla da nesto nije u redu
 
Nas problem je sto bi mi promene preko noci i jednog protesta.
Sa takvim stvarima se mora biti uporan.
Svabe i hohandjani strajkuju mirno nedeljama!!! To nam treba, istrajnost, a tada bi i opsta javnost videla da nesto nije u redu
Sviđa mi se tvoj optimizam, nisam siguran da li ti pratiš kroz koji vrući zec prolaze neistomišljenici Njegovog Carskog Veličanstva Vaginoustog. Prvo, nigde proteste ne bi prikazali. 95 % naroda nema pojma o aferama Jovanjica, Krušik, Koferče, Tetka iz Kanade, Pkb, AL Kurafte, 100 evra itd. Sad zamisli kad bi tebe kao vođu protesta propustili kroz medije pod kontrolom Vaginoustog...Pa kad bi Vučko ker napravio članak o tebi kako imaš kombajn od 100000 evra a protestvuješ dok sirotiLJa radi za 35000 din. Pa što nisi prijavio zaradu iz Njemačke, poreski prekršaji a jednom se nisi javio komšiji članu sekte zbog toga što si đubre i tajkun...
 
Što se tiče mog kanala, pokušao sam da uradim snimak sa nekim od stočara koji su najviše ugroženi, niko nije hteo ništa da kaže sem teča Milorada , boje se da ne izgube državnu zemlju. Treba snimiti stočara iz Šumadije gde nema državne zemlje...
 
Svaka ti je na mestu, al nesto se ne bojim previse. Kad bolje razmislim ni malo.Sve od mojih para i moga znoja.
Stara je tema i teško je nas ujediniti kad se uvek neki jeftino i brzo proda..
Nervira me kada oni kojima je puno gore od mene kazu, ko ga ebe. Sta ja tu mogu?

Ali i dalje ostajem pri mišljenju da je mirna vožnja kroz gradove, sa parolama jedno od rešenja.
 
Pa normalno kad nemaju pojma o cemu se radi. I mora to ostati van politike, udruženja, stranaka itd.... Ali kao kakvo nas mora biti na hiljade. A ne 15 traktora iza 105+
 
Kad sam se već danas ovoliko raspisao na forumu, moram vam ispričati još dve anegdote koje su povezane. Negde pred samu žetvu 1988 godine država najavi neku bezveznu cenu pšenice i u Krčedinu se skupe paori sa podrškom Beščana da se blokira autoput. Krene tu njaka prvi dan, vijanje sa milicijom, sreća što onda nije bio neki saobraćaj...Ja kao iskusni paor, već jedno 2 meseca u poslu napadnem mog dedu da idemo i mi sa traktorom i prikolicom na blokade...Kaže on meni: Smiri se Ludomire, videćeš već sutra poteze vođe bune...Sutradan svi ponovo na blokadama, posebno kombajneri kad nema vođe koji ima 2 kombajna...Dok su se ovi tukli, vođa ovro svu pšenicu uslužno...Vidim ja da je moj deda mudar a ja gluperda, reko od sada ga sve slušam. Ne lezi vraže, brzo se razboli i u martu 1989 umre. 1993 mi umre stric i postanem poljoprivredno siroče...Usvoji me za mudrolije dedin brat od strica, tačno preko puta moje kuće živeo i sad me on svetuje...Krenuli mi po malo napred, ja ratarstvo i svinje on ratarstvo i krave. Počeli protesti 2010. g ja kao nešto išao prvi dan, drugi dan me zove taj moj Deda-čika , dolazi mu novinar iz Dnevnika povodom 30 godina kad je bio rekorder u proizvodnji mleka. Sad da ne davim šta je ovaj moj tu mudrovao, pita ovaj nezvanično šta mislimo o protestima i jel idemo...Kaže deda: Vidi momče, ja sam drugi najmlađi seljak u ulici posle ovog mog unuka ( imao je tad 73 godine), da me dva puta udare pendrekom mogu samo u ilovaču...Opet ja usijana glava zapenim, skoro se posvađamo...
Sad posle 33 godine bavljenja ovim poslom i iskustvima na relaciji seljak vs država-tajkuni-izvoznički lobi mogu da kažem da sam počeo da razumem ove dede...Do pre dve tri godine sam se i mogao porvati sa dva žandara, sad u ovoj patnji da dođem bar do jednog čavra mogu samo da me ispresavijaju pa da se nadam da mi iz kostiju i DNK za jedno 50 godina naprave klonirano čavro...
 
Meni su izbacili sa ovog foruma jer sam bio drugačijeg mišljenja. Tako bi tek tamo prošao??
Jednom smrću umreti moramo..

Ili sto bi moj deda govorio : kako god se okreneš **greška ti je nazad
 
Mi sve stariji, zandarmerija sve mladja, pendreci sve tvrdji. Ko nije isao ne zna sta je to. Lako je vozikati se traktorom ili stojati parkiran pored puta, ali kad je tvrdo pa poturis ledja ili traktor bome zajebano.
 
Nazad
Vrh