Koliko površine imate pod vodom ?

imam 33 posto i to ima vode u aprilu kad se sadi kukuruz
 
Tesko ce ih i biti jer je za proslu godinu do danasnjeg dana palo svega oko 410 l padavina. Podzemne vode su veoma nisko pa samim tim nema ni povrsina pod vodom osim slatinastog zemljista.
 
U svakom slučaju je dobro da se počelo već sad pričati i pisati o tome. Video sam na TV da neki gradonačelnici već traže da se spreme džakovi sa peskom i to sve da se spremi na palete. Kad bude zatrebalo da se može odmah raditi na odbrani od poplava. Mada je prevelika teritorija i ovako svrstana u nebranjeno od poplava.

Kao što sam napisao, dosta se već piše o odbrani od polava

Pančevo četvrtak, 16 februar 2012 Usvojen plan odbrane od poplava

Užice 16/02/2012 Spremni za odbranu od poplava

Kragujevac 15.02.2012 Kragujevac sprema odbranu od poplava
 
Neverujem komso sve reke su trenutno dosta niske! A i atar nam je dosta sredjen prosle godine tako da se prosla nece uskoro ponoviti!
 
Čekajte još nije krenuo da se topi u susednim zemljama a znate kakvo je tek tamo stanje sa padavinama.Podzemne vode su čudo majke prirode.
 
Sada svi na TV -u pričaju o poplavama a pre mesec dana na samo 5 dana pred ovo čudo niko nije znao sta će biti pa da kaže ljudima da ljudi džaba ne ginu od snega i hladnoće . Ma neznaju šta će biti za 7 dana a usude se da lupaju kako će biti sušna godina itd za godinu dana unapred , a onda viša sila okrene skroz kontra...
 
Mozda bi na pitanje "koliko povrsina imate pod vodom", trebalo dodati pitanje "i pod kakvom vodom"?
I jedan i drugi faktor su podjednako vazni za poljoprivredu :). Nisam citao sve postove (izvinjavam se), alli u onima koje jesam nije bilo pokretanja pitanja o kvalitetu.
Koliko nasi ljudi zapravo kontrolisu kvalitet vode, i da li je neko od vas vrsio bilo kakvu analizu?
 
1013823copy.jpg
[/IMG]
1013826copy.jpg
[/IMG]
1013825.jpg
[/IMG]
1013824copy.JPG
[/IMG] A ovdje voda tece ispod crpne pumpe iz rijeke Save nazad u kanalsku mrezu a zatim u njive. A za taj nemarluk se ne zna ko je odgovoran, niti je iko od nadleznih uopste zainteresovan da to rijesi.
1013821copy.jpg
[/IMG] Ovako se odrzavaju crpne pumpe u Republici Srpskoj, zadnji put servisirane 1957 godine. Za vrijeme "one" drzave, kada su pumpe i napravite, premijer i ministar poljoprivrede bi za nagradu zavrsili na moru (golom otoku) a za vrijeme Turske bi bili nabijeni na kolac.
 
Mene je strah otici u jedan deo atara. U tom delu, kukuruzi su na jednoj njivi posejani pre nekih nedelju i po dana jer je lezala voda do tada i bilo blato. Sad verujem da voda opet lezi.
 
Nazad
Vrh