Koliko i kako drzava ublazava posledice suše

Ja ne mogu da verujem da jos ima ljudi koji ovu jadnu teritoriju na kojoj zivimo zovu drzavom
 
Ja ne mogu da verujem da ima ljudi koji ne shvataju da smo svi mi drzava, a ne AV i Beograd.
 
Da, da, ali se zato dobro zna ko kosi, a ko vodu nosi, zato i jeste "BANANA" a ne država...
 
kad je vama kolege dogorelo do nokata a šta da kažemo mi ispod avale jug ,zapad i istok srbije nas se i ne sete ni za izbore a kamoli da ocekujemo pomoc od kako ih nazvati ko su i koga prestavlju kad ne slušaju svoj narod i (ne)vide koliko smo prpali i istanjili fondove a na svim medijima u poljoprivredi je sve super dobro se zivi i ima napretka ?? ako se gleda samo po pojedincima koji su bliski njima namaj strašno dobro da je to strašno reci bila je suša treba nam pomoc
 
Kakav pomoć da očekujemo od države kad smo poslednja karika u lancu oni bi radije prodali svu zemlju strancima i koji su blizu vatre pokrali bi državu baš ljudski i nestali bi negde van granice a ko ostane nek se kolju ljudi baš njih briga. A zato će u Beogradu dobijati jeftiniji hleb i kojekakve povoljnosti jer je ipak teška godina pa da ljudi ne gladuju ipak su se naradili ko crnci ( u kojekakvim kafićima u ispijanju kafe i pričanja gluposti ), a ko proizvodi tu hranu njih to ne interesuje nek svako odustane ako mu se ne isplati da radi naće oni rešenje svakome kako da propadne i na kraju da rasproda sve.
 
Poslednja izmena:
Tako je ,i danas na dnevniku kako ekonomski rast nije planiranih 3% nego samo dva iz razloga što je to sve sjebao mraz i suša,ali ne očajavajte svetska banka je rekla da će iduće i one tamo biti 3%.I da uveliko ista ta svetska banka planira da uništi male seljake što je potvrdio neki tu dr mr iz iste te organizacije (neki Srbin) otprilike sa rečima da se poljoprivreda treba reformisati na način da se s njom bave oni koji imaju para i tako otvarati kobajagi radna mesta.
 
Visina subvencija
Grčka:
852 eura/hektar (spending per hectare); direktna pomoć farmerima 70%; ruralni razvoj 25%; eksportne subvencije 0%;
Holandija:
505 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 81%; ruralni razvoj 4%; eksportne subvencije 9%;
Danska:
434 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 83%; ruralni razvoj 9%; eksportne subvencije 6%;
Nemačka:
388 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 80%; ruralni razvoj 13%; eksportne subvencije 1%;
Austrija:
375 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 58%; ruralni razvoj 39%; eksportne subvencije 2%;
Francuska:
338 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 81%; ruralni razvoj 10%; eksportne subvencije 2%;
Mađarska:
116 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 80%; ruralni razvoj 24%; eksportne subvencije 3%;
Bugarska:
82 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 40%; ruralni razvoj 57%; eksportne subvencije 0%;
Rumunija:
76 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 41%; ruralni razvoj 54%; eksportne subvencije 0%;

Posledice nejednakih subvencija u EU i mogucnosti novih resenja

Zajedničko evropsko tržiste hrane (bez carinskih taksi), uz nejednake poljoprivredne subvencije, ostavlja veoma teške posledice u zemljama-članicama čiji farmeri imaju znatno manje subvencije (što je uglavnom slučaj sa bivšim socijalističkim zemljama). Visoke subvencije u velikim zemljama EU dovode do niskih cena hrane na tržistu, koje su (prema izjavi francuskog ministra poljoprivrede) niže od stvarnih troškova proizvodnje – pa zato farmeri u zemljama sa niskim subvencijama napuštaju poljoprivredu i prodaju zemlju strancima ili spekulantima. Tako čak i zemlje koje su oduvek zadovoljavale sopstvene potrebe u hrani postaju sada zemlje uvoznice hrane. https://poljoprivreda.info/tekst/poljoprivredne-subvencije-u-eu
 
E to treba po bilbordima oko gradova kaciti.... Koliko kosta jedna grupa bilborda?

- - - - - - - - - -

disel d60 druže ti si prvi počeo raspravu kako je neko dobio seme, a neko ne, i ad kažeš da ta raprava nema produkta. Pa što i uopšte to i potencirao?

Drugo zar je i realno bilo očekivati da će DRŽAVA bilo kako pomoći seljaku da prebrodi ovu krizu?
ja sam odgovorio na pitanje u vezi semena, jer se kod nas suska kako je zavrsilo gde ne treba, a ono oslo daleko.
 
Visina subvencija
Grčka:
852 eura/hektar (spending per hectare); direktna pomoć farmerima 70%; ruralni razvoj 25%; eksportne subvencije 0%;
Holandija:
505 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 81%; ruralni razvoj 4%; eksportne subvencije 9%;
Danska:
434 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 83%; ruralni razvoj 9%; eksportne subvencije 6%;
Nemačka:
388 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 80%; ruralni razvoj 13%; eksportne subvencije 1%;
Austrija:
375 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 58%; ruralni razvoj 39%; eksportne subvencije 2%;
Francuska:
338 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 81%; ruralni razvoj 10%; eksportne subvencije 2%;
Mađarska:
116 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 80%; ruralni razvoj 24%; eksportne subvencije 3%;
Bugarska:
82 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 40%; ruralni razvoj 57%; eksportne subvencije 0%;
Rumunija:
76 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 41%; ruralni razvoj 54%; eksportne subvencije 0%;

Posledice nejednakih subvencija u EU i mogucnosti novih resenja

Zajedničko evropsko tržiste hrane (bez carinskih taksi), uz nejednake poljoprivredne subvencije, ostavlja veoma teške posledice u zemljama-članicama čiji farmeri imaju znatno manje subvencije (što je uglavnom slučaj sa bivšim socijalističkim zemljama). Visoke subvencije u velikim zemljama EU dovode do niskih cena hrane na tržistu, koje su (prema izjavi francuskog ministra poljoprivrede) niže od stvarnih troškova proizvodnje – pa zato farmeri u zemljama sa niskim subvencijama napuštaju poljoprivredu i prodaju zemlju strancima ili spekulantima. Tako čak i zemlje koje su oduvek zadovoljavale sopstvene potrebe u hrani postaju sada zemlje uvoznice hrane. https://poljoprivreda.info/tekst/poljoprivredne-subvencije-u-eu
Ja ne znam odakle ovi podaci, ali za Rumuniju nisu tacni. Osnovne subvencije su ove godine bile 210€/ha dok za pojedine kulture odu i do 700€ (s. repa).

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Тако је, мени су рекли ови наши што су узели земљу преко у Румунији да субвенције иду до 700 евра, све зависи која култура, а највише за шећерну.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
U HR se isplaćuje u visini 70% od mogućeg (EU prosjeka). Pošto je sam modallitet kompliciran teško je egzaktno reći koliko je po ha, pa je najbolje sam uraditi željenu simulaciju (izračun se radi u HR kunama - 1€=7,5kn).

LINK
 
Jel taj linjk neko od vas čitao?Čini mi se da je malo zastareo? Stručnjaci predviđaju da će zbog drugih prioriteta poljoprivredni budžet zajednice opasti u 2013-toj godini na samo 33% ukupnog budžeta EU.
 
Nazad
Vrh