Koju rasu pasa imate ili volite

Два младунца пулина неко избацио. Видим да имају хране и воде неко им оставља. Споредни пут, случајно сам на њих налетео. Прво да се распитам да ли их је неко намерио, ако није купим их.
8ef9bc0f1ca5f856213b9754afb9dddf.jpg
 
Колико сам видео ово је чиста раса. Вероватно од чобана. Има једна управа близу сутра ћу да се распитам. Мирни, не лају. Случајно сам их запазио.
 
Ја сам тако нашао три штенета ротвајлера. Другар који држи одгајивачницу и ради у азилу када их је видео запрепастио се да неко баци чистокрвне штенце. Било две женке и мужјак, који је завршио код мене удомљен, иако сам био против тога јер им не верујем. Али изузетно је привржен мојој породици и деци и права маза. Најмлађег клинца обожава да олиже кад га покупи оном лопатом од језика сав буде избалављен, а супруга излуди, одма на купање од главе до пете. 😁
 
Kod nas neko ostavio pored puta nemackog ovcara starosti 8-9 meseci, ja ga naravno pokupim.
Raspitivao se da li je nekome pobegao ili tako nesto, objavljivao na drustvenim mrezama...
Kako se niko nije javio, nudio sam ga drugovima i prijateljima jer sam vec imao jednog kupljenog kao stene od dva meseca u odgajivacnici.
Ljudi su me po malo i ismevali, svi se plase kako ce ga nahraniti, sta ce sa njim itd...
Danas ne postoje pare za koje bih ga mogao dati nekome, ispostavio se kao veoma inteligentan i vredan, cak mnogo bolji od onog sto smo kupili iz odgajivacnice.
Zato mislim da postoji nesto u tome kad se zivotinja udomi i spase, velika je sansa da u znak zahvalnosti bude jako veran i odan, poslusan...



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Dok sam živeo u Hanu, spasili smo ženkicu, našli je pored puta, neizmerno zahvalan pas. Posle par godina sestra nađe u sred zime štene isto crno i nju udomimo.
Sad ih imamo 3 komada te dve i Akitu.
Supruga i ja nađemo 2019.odraslog psa mešanca pota, staforda i možda i kane korso, imao do 2 godine, jednom blentavo kuče. Od mene se neodvaja, bio ljubomoran prvih 6meseci kad se rodila malecka,sada su ko Lolek i Bolek.
Evo Loleka i Boleka.
Ja ga nazvao Hulk jer delovao kao Hulk kad vidi drugo kuče, žena htela da ga nazove Đura jer ima tupavu facu, nije mnogo pogrešila.
Kada je na povocu kidiše na sve živo,jedva ga kontrolišem, kada ga pustim sa povoca sluša svaku komandu.
Akita koja je na selu na primer sluša kad aje na povocu a kada ga pustim sa povoca oće da bude svojeglav.
6d721d845902d42155399a0d1780a53b.jpg


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Drugari, sta bi moglo biti kod kera, uho u pitanju?
Strasno ga boli na blagi stisak uha...
Nije raspolozen vec 2-3 dana, ne igra se, po nekad mlati glavom samo. Primetio sam ovo belo u uhu, ne znam sta je, veterinar nece da kaze nista konkretno...
Meni prvo na pamet palo da je mozda upala uha...
Nemacki ovcar je u pitanju.
a39eeb81399ab342c3294d14bfbfecb8.jpg
78389b53f701e1fcaab43bacbade7114.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Има ли неко идеју како да похватам ове псе, једу из руке, пију воду из руке и јесам ли помислио да ухватим они се повуку. Боје се аутомобила и трактора.
Нас пар их хранимо и појимо сваки дан, једном сам успео да их ухватим али сам био бициклом.
7bdd8f582158ec32fac00dbb1c7977a8.jpg
 
Ovo je zanimljiv problem, ja bi ih lično mamio hranom da krenu zamnom ili bi probao jednom da nabacim povodac dok ga hranim.
 
Ма далеко је. Ишао сам пар пута са приколицом и не прилазе. Са бициклом кад одем прате ме 200 300 метара се седну на пут. Већ неколико недеља се вијам са њима. Чак сам носио и сајлу за хватање свиња да пробам са тим. Ма ни близу.
 
Ne plaše se auta bez razloga.

Parkiraj se,otvori vrata stavi im hranu i pusti ih da sami udju,nek omirišu i razgledaju, ako krenu da beže pusti ih, pa onda sutra opet tako dok se skorz ne opuste.Drugog pametnog rešenja nema jer kerovi odlično pamte, pogotovo loše stavri.

Ništa nećeš da dobiješ ako ih hvataš na silu.
 
Drugari, sta bi moglo biti kod kera, uho u pitanju?
Strasno ga boli na blagi stisak uha...
Nije raspolozen vec 2-3 dana, ne igra se, po nekad mlati glavom samo. Primetio sam ovo belo u uhu, ne znam sta je, veterinar nece da kaze nista konkretno...
Meni prvo na pamet palo da je mozda upala uha...
Nemacki ovcar je u pitanju.
a39eeb81399ab342c3294d14bfbfecb8.jpg
78389b53f701e1fcaab43bacbade7114.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Upala, ništa bez veterinara i obavezno bris i antibiogram.

Nikako ispiranje hidrogenom.

I nakon šetnje obavezno pregledaj da nije zakačio popino prase ono zna zlo da napravi.
 
Nazad
Vrh