Koji subvencionisani traktor je najbolji?Odnos, cena, kvalitet ?

ViskiJack

Član
Učlanjen(a)
25 Sep 2019
Poruka
78
Lokacija
Cacak
Moj Tata bi da kupi jedan nov traktor na kredit pa ga zanima koji je traktor najbolji u odnosu cena kvalitet od ovih iz banana brendova?? Ja sam ceo zivot vozio IMT i samo IMT 533,539,558,560 itd.Uvek nam je u kuci bio jedan traktor koji se kupovao iz fabrike otprilike na 10 godina i to IMT 539 a ostali su se menjali periodicno posle 2-3 sezone.Mogu vam reci meni zadnjih 10 godina i ne cvetaju ruze a zadnji put je kupljen nov traktor 2004 i solidno je dotrajao ove zime vec i malo slabije pali.IMT je zatvoren a treba nesto novije da se kupi samo sta??Ja licno nista ne znam o ovim Tafe-IMT,Mahindra,Solis,Foton,YTO cak i MTZ mi je velika nepoznanica mada tih traktora i ima poneki u kod nas ali su stari modeli.Ove druge marke niko nema a Kinesko i Indijsko mi bas i ne uliva poverenje.Ne znam kakvi su motori da li se kvare i sta se kvari koja im je realna potrosnja itd.Treba mi bas taj mali koji je zamena za IMT 539 zato sto glavne poslove obavljam sa njim dok veliki sede pod trenom kad izoru i izfreziraju zemlju.Cesto mi 539 i frezira zato sto je laksi dosta a brz na vretenu sa Prepoljcem od 180 cm a imam i metarski IMT a preko leta prska sparta i zaliva sa Skopljankom pumpom dosta u mestu okrece kad je sezona zalivanja a to je vrlo tezak rad i brzo moze da satre motor..Ako je neko imao neke od ovih Kineza i Indijaca pa da ih uporedi bio bih zahvalan.
 
Ti traktori su subvencionisani i ti Kinezi i Indijanci su na raspolaganju moj koncept je koji je od ovih najbolja zamena za 539 po licnom iskustvu ne mogu biti jasniji od toga.
 
Da ali ovaj konkurs nije konkurs preko IPARDa, to buni... Tebe zanimaju traktori koji se sklapaju kod nas tj. kupovina preko tog konkursa. IPARD je druga priča...
 
Ma samo treba promeniti naslov teme u -Koji subvencionisani traktor kupiti od ovih sto se sklapaju kod nas- i problem resen
 
Hocete mi reci da ovu subvenciju kesira drzava pa ja sam sam sokiran da oni imaju takav novac. Ako je tako molio bih administratore da isprave ime teme.
Mozemo li sad da predjemo na temu ??
 
Hocete mi reci da ovu subvenciju kesira drzava pa ja sam sam sokiran da oni imaju takav novac. Ako je tako molio bih administratore da isprave ime teme.
Mozemo li sad da predjemo na temu ??


Drzava ne laže - već samo odlaže!!!
Takodje ne kešira samo obećava !!!

Kao sto kolega cika laza vec napisa da li si pročitao uslove?
Onog dana kada je pravilnik zvanično izašao tema je već ispisana do kraja.
 
Procitao sam i sustinski treba da se iskesira i dotera kuci registruje i uzmu tablice i preda dokumentacija sa fiskalnim racunom pa oni da vrate nekih 50% od vrednosti bez PDV (Jer Boze sakloni da se oni odreknu svog PDV-a) sto bi sa recimo onaj Tafeov IMT 539 bilo oko 500 000 din.Ja licno sam to procitao na brzaka i vrlo sam skeptican prema celoj stvari ali tata hoce nov traktor....
Smesna stvar je da je prosli 539 iz 2004 uzet za 5-6 hiljada eura tadasnjih a nije jos ni krenuo PDV.
 
Kao sto kolega cika laza vec napisa da li si pročitao uslove? Ponavljam se.

Kolega cika jova opet bode direktno u metu!!!
 
Ocigledno da su ciljali na nas Sumadince a vala i cela Srbija ima ovakav raspored imanja.Moj tata ima 6 hektara zemlje i to je najvise u nasem selu.Prosek je 1-2 hektara hektara i kroz godine ce biti i nizi kako se smenjuju generacije.Ali zato nije cudno da neko ima 2 hektara ili hektar svoje zemlje a da radi pod zakup 20 hektara.Racunam da su Vojvodjani ljuti zbog ovoga.
 
Ocigledno da su ciljali na nas Sumadince a vala i cela Srbija ima ovakav raspored imanja.Moj tata ima 6 hektara zemlje i to je najvise u nasem selu.Prosek je 1-2 hektara hektara i kroz godine ce biti i nizi kako se smenjuju generacije.Ali zato nije cudno da neko ima 2 hektara ili hektar svoje zemlje a da radi pod zakup 20 hektara.Racunam da su Vojvodjani ljuti zbog ovoga.
Kakve veze ima ko koliko ima u vlasništvu hektara, važno je koliko ima prijavljenih u gazdinstvu. Kod mene ima 3-4 čoveka koji rade 50+ hektara a nemaju ništa u gazdinstvu, ili imaju pola hektara i mogu konkurisati za ovo.Problem je što ljudi koji rade 5-20 ha i za koje su realno ovi traktori ne mogu konkurisati ili moraju muvati u setvenoj strukturi...
 
Kakve veze ima ko koliko ima u vlasništvu hektara, važno je koliko ima prijavljenih u gazdinstvu. Kod mene ima 3-4 čoveka koji rade 50+ hektara a nemaju ništa u gazdinstvu, ili imaju pola hektara i mogu konkurisati za ovo.Problem je što ljudi koji rade 5-20 ha i za koje su realno ovi traktori ne mogu konkurisati ili moraju muvati u setvenoj strukturi...

Ako je tako onda i nemamo problem malo lage i predaju papire.Mene samo interesuje da li ce to na kraju biti placeno.
 
Veliki problem je što takav traktor treba kupiti tj registrovatu na svoje ime. A realno bar da je na predračun bilo bi moralnije i lakše. A opet čoveku do 2 hektara traktor verovatno nije ni potreban. Zemlja koju obradjuje ne mora biti u vlasništvu a moze biti u registraciji. A ako se guraju ljudi da prijavljuju manje povrsine nego sto realno obradjuju, onda je definitivno neko pogrešno postavio uslove konkursa. Al šta je tu.
 
Ima tu i država koristi, odjavljuju ili se premeštaju parcele i automacki nema subvencija na tu zemlju, plaćaju se takse za kojekakvu dokumentaciju, kupiće se traktori koji neće ostvariti povrat i time pomoći firmama koje sklapaju traktore a država će uzeti PDV i svašta nešto ali no.
 
Nazad
Vrh