Koje sorte soje sejete ?

macvanin

Član
Učlanjen(a)
15 Sep 2009
Poruka
171
Lokacija
Sabac
jel neko kupovao seme soje i po kojoj ceni?
 
Kupio danas "Sava" 1650din 25kg.Uglavnom sve sorte sa ns instituta su po toj ceni.
 
Sale jer to u onom cuvenom distributivnom centru instituta na Rimskim Sancevima. Jel ima svih ns sorti, mene interesuje Balkan.
 
Balkan,Sava,Ana,Novosadjanka....sto kaze nas drugar Jovica S. za onu drugaricu, SVEGA
sad sam pogledao racun cena kg je 66din ali ima neki popust od 8% tako da je cena 60,7din 25kg=1517din
 
radivoj.nadlacki je napisao(la):
Sale jer to u onom cuvenom distributivnom centru instituta na Rimskim Sancevima. Jel ima svih ns sorti, mene interesuje Balkan.
zasto gosn nadlacki balkan? on je prevazidjen vec poodavno. kuci ga ne sejemo vec 10 godina. sejali smo vojvodjanku i novosadjanku proteklih godina. ove godine smo uzeli savu i rubin, zeleli smo i trijumf, ali ga nije bilo.
 
Ovde su izbacili paritete za soja/đubrivo, ali ne i za semenska/merkantilna soja. :haha:
 
ja sam napisao za seme lepo,za 100kg semenske soje vratite 250kg,kod mene se vec isplacuje na zeleno soja po 26dinara ko hoce ili kome vec gori pod nogama
250kgX26din.=6500
a da se kupi seme u institutu NS 25kg=1650din sto je 100kg=6600 din.,jedino sto u NS ima popust od 8%,
jel sad malo jasnije ::namigivanje::
 
ja cu najverovatnije kupiti GALEB 70dinara, a u zadruzi paritet 2,7 i nece da prodaju za pare a sorte su BALKAN,MIMA I VOJVODJANKA. paritet za UREU 1,25 a za AN 0,8
 
zcurcic je napisao(la):
zasto gosn nadlacki balkan? on je prevazidjen vec poodavno. kuci ga ne sejemo vec 10 godina. sejali smo vojvodjanku i novosadjanku proteklih godina. ove godine smo uzeli savu i rubin, zeleli smo i trijumf, ali ga nije bilo.

Ne znam, probao sam i Ravnicu, Veneru, Vojvodjanku, Galeb ali Balkan mi daje uvek najbolji prinos i nekako je najstabilniji sto se prinosa tice. Sta preporucujete da probam od novih sorti?
 
Goran vet. je imao Anu.Mene je odusevila.Imao je mislim oko 1,8-1,9t/kj na repistu i meni jako bitno nisam video ni jedno zrno koje je ispalo od udarca vitla.Mislim da se tu izgubi i do 10% balkana
 
Sava se kod nas pokazala jako dobro.
Post je spojen: [time]1267728693[/time]
_________________________________________________
Kazite misljenje,



Sejati na 50 ili 70 ?

Ja sam sejao i na 50 i 70,
Prinos je skoro isti bio,e sad...
 
O Ana, O Ana, O Ana tugo mojih dana :haha: :haha: :haha:

Da, imo je i Bora P. pre dve godine ali nije bila nista mnogo bolja od restog. Prosle godine je imao 24metera po kj Venere ali na lukovistu :D (citaj preklane se nije stedelo da djubrivima :cool: )

Sta mislis Sale da posejem Anu na ona dva jutra gde mi je bio luk predprosle godine posle cega sam izneo 20 prikolica stajnjaka...ocel valjati :osmeh:

:ppozdrav:
 
radivoj.nadlacki je napisao(la):
Ne znam, probao sam i Ravnicu, Veneru, Vojvodjanku, Galeb ali Balkan mi daje uvek najbolji prinos i nekako je najstabilniji sto se prinosa tice. Sta preporucujete da probam od novih sorti?
oplemenjivaci preporucuju sve novo priznate sorte. mi smo se odlucili za savu i rubin. videcemo kako ce se pokazati na nasoj njivi.
uzmite pola balkan, pola sava, pa procenite. moj komsija iskljucivo seje balkan, jer se pokazao kao stabilna sorta.
idila je vrlo specificna, u zetvi ima zelene listove, a zrno je suvo. ko se odlucio za nju neka pazi da ne zakasni sa zetvom.
 
Što se tiče semena soje ja nemam dileme.
Otkako se pojavio Galeb uopšte ne razmišljam da sejem drugu sortu.
Setva na 70cm.
 
@rajko
neverujem :haha: ja cu 4kj anu,4kj savu i 2 kj balkana da mu se seme ne izgubi
 
@Cajko

Probacu Balkan i Savu, da ispostujem kolegu Curcica :D a i Anicu cu da probam ::namigivanje:: ako me mangupi izvaraju za semenski pasulj.

:ppozdrav:
 
i ravnica je jako nezgodna za proceniti kad treba da se skine,ja cu malo da saram jer dosta vrsim usluzno pa nestizem sve svoje na vreme pa cu ici balkan,ravnica i venera jer po tom redu i sazrevaju,mada pise da je balkan i ravnica u 1 grupi zrenja al ima 10-15 dana razmaka u sazrevanju bar u mom kraju
 
Ja ču posejati staru dobru sortu balkan na 50 % površina , galeb na 30 % i prve godine savu na 20 % površina
 
Nazad
Vrh