Koje dizne koristite za prskalice i koliko vode trosite po KJ/Ha

Spustim ja pritisak na kompu, ali vode i dalje nema, i cim prebacim na auto mod opet 10 bara, bez vode
 
Spustim ja pritisak na kompu, ali vode i dalje nema, i cim prebacim na auto mod opet 10 bara, bez vode
Regulator tlaka vjerojatno radi , a elektro ventil ne otvara(ili ako ih ima vise) .
Pronlem sa lektronikom , provjeri napon na elektro ventilu kad treba da je otvoren, ako ima napon , postoji greska u elektro ventilu, zaglavljen ili kvar , ako nema napona problem trazi u elektronici ili instalaciji.


Najbolje se obrati servisu ili tko ti je prodao prskalicu ako ne znas nista oko elektrotehnike i kako radi prskalica.
 
Uspeo sam da otklonim kvar da ga tako nazovem, sve je u radu sa prskalicom, zacepile se sve dizne od sencora plus, zanimljivo nisu se zacepili filteri nego samo dizne, ispustao sam 1400 l u bidon u na dnu prskalice se stvorili kristali nalik se eru braon boje, imam sliku. Hemija je propisno sipana, prskalica oprana pre toga, mesac radio svo vreme od pocetka sipanja hemije pa do njive. Sta se tu desilo ne znam, sipano je samo 3.5l sencora na 1400 l vode za 7 ha. Hemija je proizvodnja 2022 god, nisam pametan, zvao Bajer njihov covek me pita, da li sam promukao, reko jesam, pa na koliko vode, i sve tako da bi mi na kraju rekao da je procesima kroz carapu, evo i slike kada sam ispustio na zemlju https://postimg.cc/683PXBky
 
Ove godine mi se troje ljudi žalilo na Oligosan. Napravi se skorup kao kiselo mleko i zapušava filter i dizne.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Stalno neko sranje nam uvaljuju. Prošle godine zeazin zabetonirao dizne, sad ovo....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Napravilo se kao pesak u buretu pa zapušavalo dizne. A sutradan dizne i sita kao zabetonirana

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Mora da je hemija u pitanju,ja sam pre par dana koristio Sencor plus, 100l/ha, dvojke dizne,nikakvih problema dok sam prskao.Nzm kako bi bilo sutra da je prenocila hemija u prskalici po cevima i filterima,ja svaki dan kad zavrsim sa prskanjem pustim cistu vodu kroz sistem bas zbog toga da se slucajno ne okosti sutradan pa bude problema sa ispiranjem.
 
Nazad
Vrh