Kljesta za stavljanje gumice

nesic

Član
Učlanjen(a)
4 Okt 2010
Poruka
1.648
Lokacija
Novi Becej
Da li neko zna gde se mogu nabaviti kljesta za stavljanje gumice na rep jagnjetu i koliko ta kljesta kostaju odprilike?Pozdrav
 
Da,to jedno resenje i veoma je efikasno ali sam mislio kad prosirim stado da uzem sebi kljesta da ne moram da se mucim sa drugim alternativama ::namigivanje::
 
pozdrav ovcari!e sad zanima me da li ste culi ili je neko vec radio?ja na repove gumice stavljam pomocu cevastog kljuca i jednog napravljenog konusa od drske od metle.e sad me zanima da li je neko stavljao gumice na ,jajca,muskim jagnjicima koji nece da idu za priplod?ja se plasim da probam mada kada sam pre jedno 7-8 god kupovao ovnica od jednoga odgaivaca iz cerovca kod kragujevca on mi je rekao da to radi.da li to radi neko od vas?
 
to se radi sa kleštima stegnu se iznad i zadrži par sekundi, ali nemoj to raditi jer ...
 
Piksi je napisao(la):
pozdrav ovcari!e sad zanima me da li ste culi ili je neko vec radio?ja na repove gumice stavljam pomocu cevastog kljuca i jednog napravljenog konusa od drske od metle.e sad me zanima da li je neko stavljao gumice na ,jajca,muskim jagnjicima koji nece da idu za priplod?ja se plasim da probam mada kada sam pre jedno 7-8 god kupovao ovnica od jednoga odgaivaca iz cerovca kod kragujevca on mi je rekao da to radi.da li to radi neko od vas?
Ja licno to nisam radio , al radi jedan deda u selu na jaganjcima koje planira da izgura do maksimalne tezine 100+kg a na jaganjcima neznam dal bi bilo svrhe .
Alpskim jaricima se to radi sigurno , ako si u nedoumici i odlucis se za ovaj poduhvat konsultuj se sa clanom @spensi sigurno ce ti dati adekvatan odgovor.
Kljesta sam kipio iz inostranstva kostaju me 8e gumice 2.5 100kom u Pozarevcu sam gumice platio 9din komad a u veterinarskoj apoteci u pozarevcu traze 30din :udri: :udri:
 
Piksi je napisao(la):
pozdrav ovcari!e sad zanima me da li ste culi ili je neko vec radio?ja na repove gumice stavljam pomocu cevastog kljuca i jednog napravljenog konusa od drske od metle.e sad me zanima da li je neko stavljao gumice na ,jajca,muskim jagnjicima koji nece da idu za priplod?ja se plasim da probam mada kada sam pre jedno 7-8 god kupovao ovnica od jednoga odgaivaca iz cerovca kod kragujevca on mi je rekao da to radi.da li to radi neko od vas?
ja sam stavljao janjcima gumice (na jaja)vrlo jednostavno ali nemozes bez kljesta ,a razlika u prirastu extra urdi to neces se pokajati . nemoj se prepasti kad stavis malo se cudno ponasaju (valjaju se ,blece, slabije jedu dan dva)
 
nemotes stavljati prije mjesec dana starosti jer su mala jajca pa ih je tesko uhvatiti rukom ,kad stavis gumicu pazljivo pregledaj jesu li obadva jajca uhvacena
 
Nazad
Vrh