Klen

zdravko84

Član
Učlanjen(a)
15 Apr 2010
Poruka
133
Kako ga pecati gde ga pecati, na sta ga pecati..

Toma13

Član
Učlanjen(a)
2 Okt 2009
Poruka
206
Kod nas je najveći gušt po ljeti, kad su vode niže nego inače, na višnju. Samo udica, bez olova i sistema, mekši štap i uživaj. Inače rade i skakavci, hruštevi a na ružno pače sam čuda radio, kao i na mali Salmo vobler.

boki75

Novajlija
Učlanjen(a)
26 Feb 2011
Poruka
2
klena imas svuda sada u prolecni deo najbolje ga pecati u zavircima na glistu i 8 udicu

zdravko84

Član
Učlanjen(a)
15 Apr 2010
Poruka
133
interesuje me dal neko peca klena sistemom pracka i crvi , ako neko to zna nek objasni.
kaqko koji sistemi kako vozi zadrzavanjem ili pusta...

pepi

Novajlija
Učlanjen(a)
12 Jan 2011
Poruka
11
Interesuje me da li u ovo doba moze da se peca klen na gleste?

Petrovo

Član
Učlanjen(a)
2 Feb 2011
Poruka
2.489
u ovo doba klen inace je lijen tek krce za 10-15dana ali alo je mjesto citav dan osuncano mozda bi i htio ali bi trebalo malo prihrane na jednu glistu nemi ali zato na smot glista i vecu dubinu mozda i hoce :ppozdrav:

frenky9415

Član
Učlanjen(a)
20 Jan 2011
Poruka
777
Moja omiljena riba za pecanje ima ga svugde od brzih voda do ckalja i velikih dubina narasta oko 4 kg radi na sve i svasta pocevsi od hleba crva glista pa do visnje dzigerice .Pecam ga na plovak na varalicu bombera blinker na dubinski .Lepa i rasprostranjena riba

Gorski Car

Član
Učlanjen(a)
21 Sep 2012
Poruka
3.489
Sad tek videh ovu temu, imam 20 godina staza u pecanju klena :osmeh:
Ovo su neki od ulova koje sam uspeo da uslikam:

Pred kraj leta i pocetkom jeseni pecam na varalicu, ostalim dobima pecam na prirodan mamac najvise na kedera i visnju... :ppozdrav:

Zaki&zone

Član
Učlanjen(a)
30 Maj 2014
Poruka
105
Ja sam klena jos kao decak lovio na gusce pero sa skoro svim i svacim. Skakavac, glista, crv,mravi, krompirova zlatica, muve(zunzare), visnja, jezgro mladog oraha, prezrela sljiva, korica sovog hleba koji pluta na povsinu(vrlo cesto koricu zgrabi bandar i stuka), hleb, kukuruz, zito.U zimu klena sam velikim uspehom hvatao na crva iz trulog drveta, na beavicu kao keder i maltene sta ti je pri ruci. Sada uglavno pecam fider tehnikom jer zbog zdravlj ne mogu vise da gazim za skobalja i jurim klena i stuku. Iskljucivo pecam sa obale i iz camca skoro svu ribu.

Vrh