Kavezi za prasenje krmaca

v7qgjk.jpg
 
Ja sam veterinarski tehnicar zaposlen na jednoj manjoj farmi svinja u blizini Backe Topole. A slike ukljestenja su sa jednog privatnog gazdinstva. Ukljestenja i boksovi su montazni u celosti sto znaci da moze da se podesava i duzina (sa onim cevima na zadnjoj strani ukljestenja i zato nema vrata). Pregrade boksova su dovoljno visoke za prasad a u isto vreme dovoljno niske da mogu lako da se prekorace a u slucaju potrebe se veoma lako vade i vracaju u leziste.
 
ja bih vam poslao slike mog prasilista ali ne mogu da posaljem kaze da mi je datoteka puna saljem slike cim proradi upload
 
koliko kosta ovakav jedan boks posto imam nameru da radim mini farmu
 
bio bih veoma zahvalan ako bi neko mogao da mi posalje na pp dimenzije kaveza za prasenje hvala unapred
 
Tibore ili ti je zena mala ili je krmaca jako velika :haha: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1267472669[/time]
_________________________________________________
Sala naravno,


Hteo sam reci imao sam problema,pravio sam na isti nacin kao ti Tibore,i desavalo mi se da se krmaca kad doji,tj nazimica zaglavi-nedaj boze nikom.
Prodju joj ledja,kako neznam,razmak je bio 25 cm od poda.
 
Razmak od poda mogu podešavati od 16 do 28cm ali normalno bi trebalo na 18cm.Krmaču sam posudio kolegi,ta je njegova žena na slici.
 
Iskreno nisam pristalica boksa za prasenje,bolje je zastititi prasad nekim pregradnim boksom sa sijalicom koja ce da ih greje,a i bolje je za samu krmacu! Mada opet i prostor ima vaznu ulogu,i to kako ga iskoristiti! Ja nemam ukljestenja! ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1270812658[/time]
_________________________________________________
Inace sve pohvale za boks! ::svaka cast::
 
Jesam,i mogu ti reci da kod nas gde god sam gledao svi su isto konstruisani,zastite oni prasad ali se postavlja problem koliko dugo krmace mogu da budu u takvim ukljestenjima,koliki je njihov zivotni vek?
Naravno to je samo moje misljenje!
 
Nazad
Vrh