Karfiol

Steta za tih 80kg..sad mu extra cena..tako je i meni propalo,plus isto stavili tursiju,nesto prodam po piljarnicama..Kako se zove taj preparat?Kazi mi kako stitis glavice od sunca?Koliko imas posejano?Ja se samo nadam da ce mi sad kad ne bude bila ova vrucina krenuti normalne glavice,ne znam ni da li ima nade da se nadam.:osmeh:
 
Biće to uredu sad će da ohladi,pa će ti formirati normalne zbijene glavice,letnji karfiol ti je uvek takav da nisu zbijene glavice
 
Veceras me zovu iz dve piljarnice,kaze nema nigde karfiola..Ja nasekao tog mog,kakav je,takav je,proda se.Po 140 din,desetak malih glavica..Bolje nego da propada..Evo sad lije kisa.valjda ce to pomoci.. Samo bar neke zarade da bude,pa da onda razmisljam sta cu na jesen..:ideja:

- - - - - - - - - -

A kako ga stitis od sunca?jel ga vezujes ili?u stvari ti imas veliku povrsinu,ondaga ni ne pokrivas?Koji hibrid ti imas?
 
Imam oko 6000 rasada i to priblizno oko 2000 lekane ,concepta i ekscela. Probao sam ovog puta sa gumicom da vezujem liske i uspeva da nepozute ali problem je sto hoce pocrneti zbog zalivanja i kise jer cisto se ukuvaju.Dosad obicno svaki dan predjem i otkinem neku donju lisku i pokrijem preko glavice .Sad bi trebalo da zahladi i bude bolje. Za plamenjacu je Ekuation preparat sa karencom od 3 dana i nije skup preterano .120din kesica za 10L vode

- - - - - - - - - -

Ovo je Ekscel i nesto malo Koncepta a to bi trebalo tek za 15dana otprilike da stigne
picture-284.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Ovo je drugi deo parcele sa levo Lekanom a desno Koncept.Otprilike pola pola
picture-285.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Ima i ovakvih
picture-286.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

A ima i ovakvih od predhodne ture je promakla
picture-287.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

To je Seminsova Lekana
 
Odlican je tvoj karfiol!!!!!....Ja ne znam zasto nece da mi ubaci sliku.Ali moj,kazem ti,nema uopste niti tako zbijenu ruzu,niti je tako okrugao....Moram sutra probati opet da ubacim sliku bas da vidis..Isto tako i kod mene lisce zuto na krajevima.:osmeh:

- - - - - - - - - -

11938095_10204800079148478_322258562_n.jpg


- - - - - - - - - -

Evooooooo uspeh..:D eto moje muke kako izgleda...:sta:

- - - - - - - - - -

A ovo je kao vec poceo da prezreva pa smo odsekli ali u sustini to je to..sada vidis sta je problem.
11994392_10204800091588789_1932718936_n.jpg
 
Nije to toliko lose samo je malo nepravilna glavica ali nije ni moja tintara bolja od ovolikih vrucina.Sve je se sturilo tako da lako moze da se desi i to. Sad cemo videti kad zahladi sta ce biti jer mi je muka vise od plamenjace .Na mestima mi je bas pozutelo u listu ali nije ni cudo koliko su jake rose a odmah sunce ga przi.
 
Zao mi onolikog bacenog ali sta sad...Sutra cu obici,danas nisam pa cu videti da li ce poceti nove glavice da lice na karfiol.:haha:
 
Jedna dobra stvar barem je tezina glavica tako da i sa manjom cenom se dobije isto ili vise cak. Prosle godine sam imao problem da su glavice bile vrlo lepe ali veoma male .Poceo se otvarati sa 100-300g i fakticki sam bio na vrlo maloj zaradi.Sto rekli dobri poznavaoci karfiola on je cudna biljka i nikad neznas na sta ce izaci i sta ce te snaci jer nasa klima nepogoduje tome a pogotovu koliko se promenula.
 
E pa da,i meni male glavice..do 1kg...Za par dana cu znati jl bolje stanje,pa javljam...Kolika je cena tu kod tebe sad?
 
Nisam odavno bio na pijaci ali nesto sam nacuo da je u Sapcu 60-80din. E sad neznam za NS kvantas koliko je jer tamo sam vecinom prodavao .

- - - - - - - - - -

One dve na slici su od 1kg manja ona belja a ona pozutela malo ima skoro 2kg.Prolazi svakodnevno i gde god vidis malu glavicu otkini donju lisku do 2 i pokrij je odozgo da nepozuti i tako naraste veca
 
OOooo pa odlicna je to tezina. U NS je do pre 2 ned bio oko 200din jer ga nema..Sad ovih dana je 130-150din..Sad kad ga bude vise i cena ce pasti..Zao mi samo sto mi je takav,po 180din bi mi dosta otislo..Baksuz.Veceras me covek iz piljarnice zvao,ujutro moramo videti jel ima,pa u dve piljarnice odneti..Bolje ista nego nista..
 
Evo malo mog karfiola i kupusa :osmeh: Karfiol White Excel i kupus Pruktor(rasadjeni 03.08.2015 po najvecoj vrucini i bez padavina.Zalivano svaki dan sa malom kolicinom vode).
Sa karfiolom sam prezadovoljan(Rasadjen kasno i u ekstemnim vrucinama, borio se 10 dana i primio se :osmeh:, zavijanje glavice u losim jesenjim uslovima(nocu mraz preko dana sunce), odlicno samopokrivanje glavice i prosecna tezina glavice oko 1 kg.
Zastita 1x Bakarnim hidroksidom i 1x Mankogal 80 Nema nikakvog oboljenja listova, cak i donji listovi su potpuno zdarvi, prosle godine sam imao karfiol Freedom Seminis 4 puta prskano i dosta bolesti.Protiv buba samo jedanput pocetkom Septembra sa Dimetogalom i od buba ni traga ni glasa :ppozdrav:
Kupus je imao istu negu kao i karfiol :osmeh:
Secenje karfiola i kupusa od pocetka Novembra do kraja. Karfiolu je cena bila mala u odnosu na Oktobar oko 50-60 dinara na pijaci ::lose:: skoro sve sam prodao, ovo sto mi je ostalo sam ukiselio za prodaju ::novac::
Kupus je odlican oko 2 kilograma srednjih dimenzija, sa malim kocicem prodalo se sve na veliko po 35 dinara :ppozdrav: ove godine vise se isplatio kupus ::000::
2015_11_13_440.jpg
[/URL][/IMG]
2015_11_14_445.jpg
[/URL][/IMG]
2015_11_14_446.jpg
[/URL][/IMG]
2015_10_11_367.jpg
[/URL][/IMG]
2015_10_11_373.jpg
[/URL][/IMG]
2015_10_11_369.jpg
[/URL][/IMG]
2015_10_11_371.jpg
[/URL][/IMG]
 
svaKA cast usev za primer posluzilo te vreme..

Hvala na komplimentu ja sam mlad i ovo mi je druga godina kako se bavim povrtarstvom :osmeh:
Samo vreme je bilo bas lose prvih 10 dana bukvalno uvece pre zalivanja karfiol lezi na zemlji suv i zut a ujutru se povrati pa opet oko 16h kad je najveca vrucina susenje i tako u krug ::samo bes:: ja sam mislo da nece biti roda i da ce dosta kasniti zbog hladnoce ali za divno cudo super je ::super:: Ako se u buducnosti opet odlucim za proizvodnju karfiola ovaj hibrih je kod mene dobio ocenu 10+( mislim da se kupus vise isplati, manje ulaganja i duze se cuva na polju) :ppozdrav:

Ja juce sa brockolijem..a karfiol jos pre 20 dana
Ima li razlike u proizvodnju u odnosu na karfiol, i da li se vise isplati? Znam da su manji cvetovi do 600-700 grama i kako se prodaje?
 
Prijatelju vidim da ti je lokacija bg tako da nemas problema sa prodajom brokole.Laksi je od karfiola u prinosu ali cena zna da ubode i bude skuplji tako da ti dodje na isto.
Po meni je laksi za proizvodnju od karfiola i seme je jeftinije.
 
Nazad
Vrh