Karfiol

Jugos

Član
Učlanjen(a)
25 Nov 2008
Poruka
1.273
Pa postrno sam 2017. presadio 3-7 jula na razmak medjuredno 70 ,i razmak 45cm to je oko 20000 po kj. Berbu sam poceo 17 oktobra hibrid Bianca.
Na oglednom polju agrimatca je bio sadjen na 38-40cm.,pitam dal bi valjalo da presadim gusce na taj razmak ako imate iskustva hvala.

PROFESORR

Član
Učlanjen(a)
25 Sep 2017
Poruka
436
Pa postrno sam 2017. presadio 3-7 jula na razmak medjuredno 70 ,i razmak 45cm to je oko 20000 po kj. Berbu sam poceo 17 oktobra hibrid Bianca.
Na oglednom polju agrimatca je bio sadjen na 38-40cm.,pitam dal bi valjalo da presadim gusce na taj razmak ako imate iskustva hvala.
Imam,moze,ali mu vise vremena treba da stvori cvast,nego u uslovima redjeg sklopa,meni je dovoljno i 16000 komada na kj,nema potrebe vise.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока

PROFESORR

Član
Učlanjen(a)
25 Sep 2017
Poruka
436
Koji prinos se ostvaruje takvom sadnjom?
15-18 t,ostavim vise zemlje za povrce,i ne mislim o gustom sklopu,tj pregustom,nema od stednje povrsine proizvodnje,dal cu cetvrt lanca vise ili manje zsmlje zauzeti,nije presudno.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока

vica022

Član
Učlanjen(a)
5 Mar 2013
Poruka
3.026
I kod nas je kod mnogih krenuo mnogo pre nego treba i sav nikakav a cujem da je cena smesna jer slabo ide a los kvalitet. Oko 30 do 40 din u Sapcu i Mitrovici na kvantasu a moj je krenuo ali mislim da cu mu zaustaviti ili bar malo odloziti jos da stvara glavce , ali dal cu uspeti videcemo.Nikad ovako brzo nije krenuo a ni lisne mase nema ni upola jos a tek 45 dana od rasadjivanja

vica022

Član
Učlanjen(a)
5 Mar 2013
Poruka
3.026
Nikad gori nije bio i u ovom stadijumu krecu jos glavice.Pre 4 dana ga poprskao ridomilom i nurel d i sad ko osurene liske

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока

robert

Član
Učlanjen(a)
19 Dec 2010
Poruka
621
Kod mene ista situacija,radio sa ridomilom i lepak magis.Sprzio karfiol.A sa istom dozom radio kupus,tamo sve ok.Danas cu ici sa prihranom preko lista pa sta bog da. :ppozdrav:

vica022

Član
Učlanjen(a)
5 Mar 2013
Poruka
3.026
Upravo je i kod mene kupus isto poprskan u istoj parceli i njemu nema problema uopste i napreduje a ova repusina mi sve zivce pojede

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока

Habanero

Novajlija
Učlanjen(a)
20 Mar 2018
Poruka
9
Јел зна неко због чега се догађа ово сушење листа које касније прелази у трулеж.
И како се спречити даље ширење.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Vrh