Kalanhoja (Kalanchoe blossfeldiana) - idealna cvetnica

Ima domace proizvodnje....ali je skuplja od Holandske-oni ima gigaproivodnju...a i kad cvecari odu da kupuju, lakshe je sve uzeti na jednom mestu nego sa pet -shest! ::lose::
Znam iz iskustva! :haha:
 
Zaboravih da napisem ja idem tako daleko da cak i koren operem dobro pod mlazem vode i pustim malo da se susne i nikada se do sada niko bunio nije ..a i nesme odmah dobije pljusku.....cak i kalanhoje.....
Mozda cvece voli moju mesavinu sto pravim zemlja iz sume iz nekog panja ovcije djubrivo i zemlja iz cvecare malo peska ........
 
To sa presađivanjem kalanhoja i ostalih biljaka jeste ok, međutim ne može se očekivati da to cvećare rade, pre prodaje krajnjem kupcu. Jednostavno bi cena takvog cveta drastično skočila.
 
Naravno da ne, zato i kazemo da se to uradi u privatnoj reziji posle kupovine!
Da iovako ,,skupo,, cvece ne bude jos skuplje! ::namigivanje::
 
Deda Lalo nije tesko kada imas malo cveca ali kada imas saksija da ni sam ne znas koliko to je malo teze izvesti . Znam ja da treba i cesmovacu ostaviti da prenoci ali to je nemoguce kada se dokopam bastenskog creva..... :cao:
 
Rastu polako, sad cu da vidim za smeštaj preko zime. Znaš i sama da sa kalanhojama nema mnogo muke, lako se ožile i lepo napreduju. E sad videćemo kako će to da ide preko zime.
 
Evo već sam postavio na forum, ali da postavim i u ovoj temi slike kalanhoje koja se smrzla prilikom dovoženja iz uvoza i sad je počela da trune.

2i7bce9.gif


2luv2tu.gif
 
Kada smo kod kalanhoja ja sam je pre neki dan kupila u bastinoj radnji i jako je bila jeftina nesto malo vise od 100 dinara.prezadovoljna sam i prodavacice su mi detaljno objasnile kako da je gajim, negujem ,sta voli,sta ne voli...vrlo lepa prodavnica imaju mnogobrojno cvece i cim budem u nekoj nedoumoci kako da je odrzavam eto mene.Hvala i za vase savete u vezi kalanhoje.ako neko zna da mi objasni u cemu je razlika izmedju kalanhoja i kalandive volela bih da mi objasni.
pozdrav svima
 
Razlika je u broju i rasporedu cvetova na cvetnim izdancima. Postoje još neke razlike, ele su one zanimljive samo biolozima. kalandiva ima manji broj od kalanhoje, mada je dok se ne zagleda ta razlika slabo uočljiva.
 
Nazad
Vrh