Kako se resiti muva u svinjarskim objektima i oko njih?

ICON 10 WP, je u principu isti preparat kao i VILOTRIN - LAMBDACIHALOTRIN, sintetski piretroid. Odlican preparat za suzbijanje bubasvaba i drugih insekata. Oborice i muve u trenutku prskanja, ali kako ima repelentno dejstvo, muve nece prilaziti mestima koja su isprskana neko vreme. Druga mana preparata ove vrste je vrlo slaba postojanost na temperaturama preko 25c. a to je temperatura aktivnosti muve. Najefikasniji su preparati koji su atraktivni i koje muve unose digestivno.
 
Poslednja izmena:
Ja nemam nekih velikih problema sa muvama jer kao prvo imam na svim prozorima metalne komarnike,a plus jos povremeno naprskam sa agitom i samo tako se moze resiti naj bitnije je da nemaju direktan ulaz u objekat.
 
Svi vidovi mehaničke zaštite su dobro ali ne i potpuno rešenje. Postavlja se pitanje koliko ljudi je planiralo zaštitu od muva prilikom gradnje objekata?? Kako zbog muva može doći do pada prirasta i do 4%, a to je na dvadeset tovljenika-jedan ceo, problemu se mora prići ozbiljnije. AGITA je odličan preparat, više prilagođen mazanju nego prskanju, a i cena mu nije zanemarljiva. Preparati koji su stalno vlažni, na bazi neonikotinoida, kao što je gore pomenuti sa mirisom karamele su odličan izbor jer ne traže osvežavanje. Treba ih samo primeniti na pravi način.
Uporedo sa adulticidnim tretmanom(tretmanom letećih-odraslih formi) dobro je da se povremeno izvrši i larvicidni tretman stajnjaka kako bi se uništile larve muva. E sad, svako treba da sedne 5 minuta i da izračuna gubitke u prirastu svinja, padu nosivosti kokošaka i do 3%, padu mlečnosti od 1-2l mleka dnevno po kravi i da povuče paralelu sa cenom tretmana muva. Iznenadićete se!!::000::
 
Svi vidovi mehaničke zaštite su dobro ali ne i potpuno rešenje. Postavlja se pitanje koliko ljudi je planiralo zaštitu od muva prilikom gradnje objekata?? Kako zbog muva može doći do pada prirasta i do 4%, a to je na dvadeset tovljenika-jedan ceo, problemu se mora prići ozbiljnije. AGITA je odličan preparat, više prilagođen mazanju nego prskanju, a i cena mu nije zanemarljiva. Preparati koji su stalno vlažni, na bazi neonikotinoida, kao što je gore pomenuti sa mirisom karamele su odličan izbor jer ne traže osvežavanje. Treba ih samo primeniti na pravi način.

A koji je to pravi nacin?
Ja agitu otopim u odredenoj kolicini vode i naspricam objekat.
 
Ajd za pocetak..Koliko kosta Agita? Koliki objekat naspricas? Koliko traje efekat? Da li ste zadovoljni odnosom cena-kvalitet? Sta je u objektu?
Sve je ovo vrlo bitno za nacin upotrebe preparata.
Npr. ako prskas po trosnim i prasnjavim zidovima, nije isto kao da prskas po plocicama...ako prskas mlekaru, nije isto kao kad prskas zivinarnik...
Svaki objekat je poseban, ali svaki ima resenje. Universalno resenje ne postoji, ali postoje neka zajednicka pravila. Ukoliko ste na oko stotinak km. od BG. rado cu doci da napravimo jednu malu prezentaciju, naravno besplatno.
::prica::

:ideja:
 
100g kosta 105kn, znači oko 14€. http://sklep-galvet.pl/images/big_agita.jpg
u uputama kazu ovo: Insekticid za kontrolu kućnih muha u prostorijama za držanje životinja.Preparat moramo koristiti kao otopinu za bojanje različitih površina.
100 g Agite otopljeno u 65 ml vode dovoljno je za 40 m2 podova ili 80-120 m2 zidova/stropova
Djeluje do 6 tjedana.
Ja ošpricam štokove od štale, kuće, rogove i letve od svinjca, vanjski dio kokosinjca.
Zadovoljan sam prvih 2 tjedna, nakon toga se vidno primjeti manji ucinak.
kupio sam prosle godine u srbiji neki otrov koji se nasprica isto tako po zidu ili vratima i nakon 10 dana je potrebno ponovno samo proci sa vodom pospricati.
ali on je toliko smrdio da sam ga bacio.
 
Muve su aktivne na temperaturama od 18 do 28-30 stepeni. Znaci od 6-tog do 10-meseca ili u proseku 18 sedmica. Po vasoj racunici, vi cete 9 puta platiti po 14 eura u tom periodu da bi bili zadovoljni. A da li biste mi verovali da za svega 28-30 e. mozete biti i vise nego zadovoljni, pa cak i sa agitom, a da ne pricam o gorepomenutom preparatu-karamelici?
30% je vrsta preparata, 70% nacin primene. Na zalost, niste u Srbiji, pa da vam pokazem kako, ali ove sezone, oko Vidovdana (28.06) ce biti prva promocija u Rabrovcu kod Mladenovca, zatim u jos nekoliko mesta po Sumadiji, a dalje gde bude interesovanja. Ovom prilikom se zahvaljujem jos jednom G-dinu Radetu iz Zasavice.:ppozdrav:
 
muve su aktivne na temperaturama od 18 do 28-30 stepeni. Znaci od 6-tog do 10-meseca ili u proseku 18 sedmica. Po vasoj racunici, vi cete 9 puta platiti po 14 eura u tom periodu da bi bili zadovoljni. A da li biste mi verovali da za svega 28-30 e. Mozete biti i vise nego zadovoljni, pa cak i sa agitom, a da ne pricam o gorepomenutom preparatu-karamelici?
30% je vrsta preparata, 70% nacin primene. Na zalost, niste u srbiji, pa da vam pokazem kako, ali ove sezone, oko vidovdana (28.06) ce biti prva promocija u rabrovcu kod mladenovca, zatim u jos nekoliko mesta po sumadiji, a dalje gde bude interesovanja. Ovom prilikom se zahvaljujem jos jednom g-dinu radetu iz zasavice.:ppozdrav:

mene iteresuje preparat koji vi preslazete nisam uspeo iz teksta da uvidim koji je to preparat. Moze odgovor na pp
 
Ajde lepo napiši ko čovek: "došao sam da valjam i reklamiram svoju robu" a ne tu izokola da spominješ kako i šta i da tu proračunavaš koliko se šta isplati i da potajnoš se reklamiraš. Ako radiš nešto, radi do kraja.
 
Reklama nije dozvoljena, a ako neko zeli moze da me kontaktira...Ako ste zainteresovani, napravicemo prezentaciju kod Vas, besplatnu...vase je samo da pozovete desetak ljudi da pogleda prezentaciju... Po mogucstvu cetvrtkom, jer smo svaki cetvrtak u Titelu i okolini, pa zbog ustede goriva.. a mozda skoknemo i na pecanje predvece na mrtvu Tisu kod Curuga :riba:
 
Zdravo drugari evo imoje prve poruke. Agitu koristim na sl nacin, u serpicu istopim oko 200 g secera i dodajem polako vodu (ne ide puno vode) da se dobije smesa pogodna za mazanje. Kada se malo prohladi dodam tri kesice vanil secera i jadnu kasiku vinskog sirceta. U casu od jogurta istresem agitu 50g i sipam joj malo vode da se istopi, nece da se rastvori u seceru. Spojim sve u jednu posudu i mazem cetkom po najlonskim dzakovima, flasama...Jednom nedeljno poprskam sa vodom(onom malom prskalicom za prozore).Resice vam problem oko muva. Vilotrin je odlican za bubasvabe.
 
Jutros sam premazao stokove vrata i prozore na objektu Agitom. Napravio sam je tako sto sam je razmutio sa mlakim pivom i malo secera i dobio malo guscu smesu i sa tim sve premazao. Do sada se otrovalo ne vise od 20 muva, a kako su je ljudi hvalili i koliko kosta spremio sam lopatu i metlu da ih skupljam :) kada ono corak :) Ili ima neko produzeno dejstvo pa tek kasnije pocinje da deluje :)
 
Ja to radim ovako, jeftino i efikasno: Kupim lepak za pacove, namazem tanak sloj na plasticne flase, okacim ih da vise i musice se lepe kao sumanute. Kad se lepljive povrsine napune od zalepljenih musica i ostalih insekata, bacam flase u kontejner i postavljam nove, rezultat zagarantovan :ppozdrav:
 
,,Karamelica" je ekstra stvar,muve padaju ko lude ,probajte nećete pogrešiti, samo namažeš par plastičnih flaša i okačiš po svinjcu i za par sati nema muva
Ja sam to koristio a verovatno će vam to potvrditi i oni koji sad to koriste
 
Nazad
Vrh