Kako se mogu plasirati šampinjoni?

bojan65

Novajlija
Učlanjen(a)
26 Jul 2007
Poruka
19
Lokacija
kikinda
Interesuju me načini na koje bih mogao da pakujem šampinjone. Znam da se mogu dobiti sveži, pasterizovani ili u salamuri. Koji način pakovanja ima najbolji prolaz na tržištu, to jeste u kojem se obliku šampinjoni najviše prodaju. Ono u salamuri mi deluje kao naj jednostavniji način pakovanja, ali nisam siguran da se to traži baš puno.
 
Pa za početak je verovatno najlakše plasirati sirove šampinjone, dok bi za prodaju pasterizovanih ili u salamuri se moralo videti sa nekom prodavnicom ili eventualno preko sindikata po firmama. Sada što se tiče tehnologije za pakovanje tu i nisam baš puno upućen, tako da neznam koji je obim proizvodnje neophodan da bi se moglo isplatiti ulaganje u mašine za pakovanje šampinjona.
 
Ako imaš registrovanu firmu (a možda i ako nemaš) u obzir dolazi uslužno pakovanje u tegle u nekoj od fabrika. Oni pakuju, i garantuju za taj deo posla, ide tvoja etiketa i tako možeš da ih plasiraš legalno u prodavnicama ili kako god hoćeš. Za cenu i isplativost ovakve rabote nepitaj mene :osmeh:
 
Pa najbolje je u rafuzu kako bi se reklo u gajbama da prodajes.Mi ih i pakujemo u tacni od 400g a dajemo ih u gajbicama,za pakovanje vam je potrebno da imate resenje od ministarstva vodoprivrede i sumarstva da ispunjavate uslove za proizvodnju sampinjona e onda treba da imate registrovano poljoprivredno gazdinstvo a za salamuru da vam nepricam mnogo je komplikovana procedura a ko salamuri i prodaje i nagazi ga inspekcija bolje neka se obesi slobodno :D
 
@Marko Nis

Nemoj ljude da teras na vesala, samo treba da srede neke papire, koje dok dobijes mozes i da se porodis. Pa onda razne komisije sanitarna komunalna i vrag ce znati sve. Pa moras zaposliti tehnologa,srucnjaka za preradu sampinjona pa tegle , nalepnice, a ono najvaznije kome to utopiti za gotovinu. Pocinje da boli glava. Svi oce na odlozeno placanje. Ja da njih kreditiram nisam lud,(racunaj samo 1000x100 to ti dode 100.000 ddindi) rimfuza na pijaci i ako imas dobru tezgu koja je razradena nema problema.

Mnogi se zalete pa pocnu sa 5-600-sto briketa pa kad im dospe rod neznaju sta ce sa sampinjonima nude nakupcima koji te ucenjuju i placaju mizerne cene jer si prinuden da prodas pa makar i otiso u minus.

Pravilo broj jedan prvo obezbediti ladnjacu gde se moze drzati i 10-tak dana na 2 stepena, pa polako raskrciti na pijacama ne nakupcima nego direktno kupcima.

Pravilo dva, pocni sa manje briketa i pomalo razraduj trziste. Pa kako raste potraznja tako povecavaj proizvodnju. I ja sam nekada davno poceo sa 50 onda su bili dakovi, po objektu kako je rasla potraznja tako sam povecavao broj dkova, kasnije su dosli briketi i dogurao do 500 u jednom objektu. Samo netreba zaboraviti da pecurka raste i praznicima i nedljom i kad je slava i kad ti je rodendan, treba samo podviti rukave i raditi.
 
u slankamenu ima covek koji preprodaje povrce a radi i sa sampinjonima, ima kuci hladnjacu i radi sa raznim marketima i kvantasima! ja sam kod njega odnosio sampinjone!
 
Koliko je to kilometara Mol-Slankamen. I po kojoj ceni ti je otkupljivao. Danas na pijci sampinjoni 160 dindi.


Imas na ulazu u mol iz pravca NS pre benzinske pumpe "omega" oni proizvode sampinjone i najverovatnije imaju iladnjacu, sto ne probas kod njih.
 
To mi je rodjaka na ulazu u mol, njene sampinjone smo nosili za slankamen! kada su vece kolicine u pitanju taj iz slankamena je dolazio po sampinjone :bravo:
 
@Predrag Brankov

Pa zar jos uvek nisu napravili hladnjacu da moraju da nose nakupcima.
 
@Predrag Brankov

Pa zato sam i rekao da se ne pocinje sa velikim kolicinama , nego po malo kako se trziste razraduje. Jel prodavati nakupcima je cista propast. Ucenjuju te i moras im prodati po njihovoj ceni a oni dupliraju zaradu. A nista ne rade osim sto se vozikaju i pune novcanike na tudem radu. Ali ako placa neku normalnu cenu onda nije problem. Jesu napravili centralni rashladni sistem sto su nameravali da prave.
 
Na ovo drugo sam i mislio. Dali mozda znas kolika je temperatura vode iz bunara, dali ste merili.
 
Veliki pozdrav za sve vas :cao:

Posedujem namenski uradjene prostore za proizvodnju Sampinjona, profi ventilacija - klima-hladnjeca. Kapacitet proizvodnje je 3 tone trenutni. Mogu da prosirim proizvodnju jos za par tona. Svi zainteresovani i strucni Proizvodjaci mogu da mi se jave oko zajednicke saradnje i plasmana Sampinjona na trziste. Nalazimo se u Krusevcu. e-post adresa Milosmitrovic32yahoo.se


Prijateljski pozdrav ::novac::
 
Zdravo svima. :cao:
Iz Leskovca sam i gajim sampinjone skoro godinu dana, ali jos uvek nisam naisao na nekoga ko OTKUPLJUJE na veliko a da je iz Nisa ili Lekovca. Ako postoji takav, moze da mi se javi pa da porazgovaramo, ili neka mi neko preporuci.
Trenutno gajim po 250 briketa u dve prostorije a imam uslove za vise... Unapred hvala :D
 
@ICCI

Svi beze o prekupaca a ti im se nudis. Ucenicete i neces imati nikakvu zaradu, prvo dobro razmisli pa tek onda prodaj. Prvo prodavaj sam i ponudi pakovanja u privatnim pilarnicama ali samo pod uslovom da se dogovorite da se roba odmah plati, inace sto da kreditiras nekog da bi on obrtao tvoje pare i zaradivao na tebi. Proizvodi koliko mozes da prodas i polako ce siri sa proizvodnjom. Ako nemas ladnjacu onda si prinuden da prodas nakupcima. Ako imas uslova bolje radi u 4 objekta po 100 briketa i da sve prodas sam nego da radis za nakupce.

Ako ti posao krene dolazice oni sami da traze dali imas viska, a onda je i cena druga.

poz..
 
Vec sam se opekao.... ::lose::
Jedini problem je sto nemam ladnjacu, pa zbog toga trazim nekoga ko otkupljuje na veliko- po nizoj ceni, ali u KES-u, ili sa rokom placanja od 10 dana.
A inace se slazem sa vasim savetima da "tiha voda breg roni"...
 
@ICCI

Sad dolaze hladniji dani i mocices da odrzis sampinjone u nekoj prostoriji, samo pazi da se ne smrznu. Temperatura ne treba da bude niza o 2 stepena. Do proleca gledaj da se organizujes da imas 4 prostorije, ako je moguce fizicki da podelis sadsnji prostor, pa sa po 100 briketa radis dok ne napravis hladnjacu. Nadi nekog majstora za belu tehniku i vidi kako mozete da resite problem za ladnjacu. Samo nemoj opet da nasednes majstoru da te odere, jer sada imaju mnogo manje posla pa mozes i ti njih da ubedujes da moze to i jevtinije. Kazi da imas ko ce ti napraviti u po cene i on ce da smanji cenu. Meni je prvo bilo da napravim hladnjacu, samo sto sam to ja sam odradio pa me nije mnogo novaca kostalo samo rad i delovi koje sam nabavljao na otpadima u to vreme je jos bilo toga da se nabavi. Poceo sam sa 3x50 dakova, onda su bili dakovi a ne briketi pa se polako sirio i povecavao broj dakova. Na kraju i 500 briketa mi je bilo malo. 500x4podruma pa mi je falilo. Netreba raditi za prekupce nego manje ali za sebe.

Poz...
 
Pa moracu na prolece da napravim bar jos jednu prostoriju i obavezno ladnjacu. Onda mi netrebaju prekupci. Mada svi zezaju sa uplatama, ali sta je tu je. :kisa:

Poslusacu savet- 4 prostorije po 100 briketa. :D
 
Nazad
Vrh