Kako pomoći kolegi ovčaru

podrzavam akciju i vec sutra cu uplatiti nesto novca,Urban svaka cast,to moze da se desi svakome,pa da razbijem uroke
 
Nemam pojma sta je sa tim covijekom prije par dana sam bio u Zadru i idem opet u Četvrtak otisao bi na Silbu nije to preko svijeta ali koga da trazim kad neznam ni kako se zove nit preziva a volio bi i vidjeti upoznati ga.Ja obavezno 1 put na godinu predjem dobar dio terena odvojim si 10-tak dana za tockove ja i prijatelj sijedemo u auto i obidjemo sve po Slavoniji,Vojvodini,Sremu,Banatu do Beograda jer imam jako puno prijatelja poznanika kolega s kojima sam odrastao a ujedno si dam malo oduska.Isao bi i prema Negotinu ali to je vec daleko jesam jednom isao u Rašku ma poludio sam vozeci tamo imam 5 sestara od tetke.
 
@ car
ako sam te dobro shvatio ti bi video ovog čoveka što je nastradao imaš na prvoj strani ime prezime adresu sve a nije problem ni ponoviti

Roštaš Stevan
ul. Kralja Petra 129,
21423 OBROVAC pored B Palanke
tel. 061/29-14-650

Žiro račun je 160-5500100046416-22 banka Intesa
 
Verovatno je pricao o Brundalu staroj kuki s ovog foruma i potrazi za njim
@ car
ako odes na Silbu lako ces ga naci,raspitaj se malo,pomorac koji se bavi delikatesnim sirevima ovcijim i kozjim,crn mrsav
bio je nesto bolestan prosle god nadam se da se oporavio a da ga nema po forumima zbog internet a ne nekih drugih problema
 
Moguse je Miladinovicu ali kod nas internet je kao cigare svako dijete manje-vise ga ima tako da nevijerujem da je to.Narocito studenti imaju veliku privilegiju za 15 eura imaju pun pristup i neograniceno surfanju sa odlicnom brzinom skidanja i slanja,ja trenutno koristi brzinu skidanja 4.04 a slanja 0.26 da nepisem aplaud itd. jer poneki nece razumijeti.Kod nas najavljuju nocas 40cm snijega i temperature do -19 pa neznam kako ce to biti izvedivo jer treba se probiti do Zadra a da se jos vozam trajektom po valovima i zajebavam se vijeruj da mi se trenutno neda jer dosta mi je metanja i skidanja lanaca pa mrznjenje nafte itd.Da je bilo prije par dana kad je bilo mirno more i lijepo vrijema 100% bi otisao sto neznaci da necu na ljeto malo prozujati.
 
U dogovoru sa kolegom Urban temu sam premestio iz ovcarstva i kozarstva u "Caffe" razlog je jednostavan,da bi vise clanova videlo da je jedan od nas poljoprivrednika u nevolji i da mu treba pomoci.
 
zvao me je g Stevan Roštaš večeras stigle su mu već neke uplate čovek skoro plače od sreće i zahvalnosti ja samo prenosim njegovu zahvalnost svima onima koji su već poslali pomoć mnogo mu znači a one kolege koje još nisu nek to urade valja se a one kolege koje su njemu blizu tj B Palanci nek prebace neku balu sena ili djak kuruza

bolje tako dati nego dobiti kolege pridružite se jako je lep osećaj kad pomogneš nekome

MOŽEMO MI TO :ppozdrav:
 
Zao mi je coveka jer i ja drzim ovce i znam sta to znaci. Da su uzeli od delte ili matijevica, agroziva ili peconija 10-ak jagnjica pa nije strasno ali od postenog coveka sa cetvoro dece prava sramota. Ja ujutro odo pravo na postu a
@ urban
svaka cast za otvaranje teme ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
Pogledaosam na karti dalekoje da odnesem coveku ranu , po podne cu otici do rabrova i poslati ::novac:: . Bice manja vrednost nego sto bi u hrani mogao da odnesem kombijem i prikolicom , al
kolko budem mogao kes je svuda problematican. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1265784222[/time]
_________________________________________________
dobro je sto ste brebacili ovu temu ovde , ja u ovcarstvo ( verovatno i mnogi ostali ) retko zalazim
 
Hvala svim forumašima koji se odazivaju apelu za pomoć jeste u pravu ste da bi bilo mnogo lakše pomoći u hrani nego u novcu a možda postoji neka varijanta i dostave hrane možda neko ima ideju svaka ideja predlog su dobro došli

pomozimo čoveku, nedo bog nikome
 
Odlično je što je ovaj prilog objavljen u našem Caffeu ::svaka cast::

Maločas sam kratko razgovarao sa gospodinom Stevanom (mobilni telefon je u funkciji).
Emotivan sam čovek pa je bolje da ćutim i da radim.

Da, sutra se loznička Pošta otvara u 8 sati.
Eto mene da popunim telegrafsku uputnicu i da poželim da se ovakvi događaji više ne dešavaju.

Roštaš Stevan
ul. Kralja Petra 129
21423 OBROVAC pored B Palanke
tel. 061/29-14-650
 
Eво још једног предлога.
Ако неко зна, небитно у ком месту, некога у локалном радију или новинама, нека покуша да објави ову несрећу. Знам из личног искуства да се може много тога урадити на тај начин...
 
to isto nije loše, ja još mislim da bi neki prevoz hrane bilo dobro rešenje jer svima je lakše dati nekoliko bala sena nego pare pa ako neko ima ideju ili kamion pa da nekako izorganizujemo
 
Тешко можемо да се организујемо у вези организованог превоза пошто је нас двадесет из двадесет једног места у Србији. Не знам како си мислио. Једино да се направи нека кружна тура, а то кошта...За утрошени бензин и остале трошкове може да храни овце два месеца. Замисли колико би километара прешао камионом, не малим...
 
više sam mislio na nas ovde u vojvodini pošto ima dosta forumaša iz njegove blizine ali se još niko ne oglašava ali će valjda bar neko da se javi a od nas ovčara iz cele srbije je to nemoguće uraditi upravo zbog troškova prevoza
 
Zdravo svima, jako mi je drago da je ovakva akcija pokrenuta i trazio sam ovu rubriku da nesto vise saznam ali je nisam nasao u temi ovcarstvo pa tek sad pisem.
U svakom slucaju se i nasa porodica ukljucuje u ovu akciju, pozdrav smit dobronamernim ljudima :cao:
 
Ako je neko u mogucnosti da sazna nesto vise o pozaru koji je zadesio ovcara u okolini smedereva pre neki dan neka nam prosledi neki kontakt tel da se organizujemo za pomoc nebi bilo lose molim zainteresovane da se jave:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh