Kako i sa čime odseći rep kod jagnjadi (Kupiranje)?

Jako je neprecizno tako, jos je problem uvuci rep u crevo od pola cola, moguce je i tako probao sam ali "kurkele" su to zesce nisu ljudi dzaba izmisljali klesta cap i za sekundu gotovo
 
Imam improvizovanu napravu , dobio sam od jednog cice , napravljena od plasticne cevi 32mm koja je skinuta sa IMTove zitne sejalice skracena na duzinu 5-6cm , napravljen je drveni cep na strugu duzine 3-4cm koji je konusan i ima prelaze kao stepenike da se gumica nebi vracala nazad , kad se gumica navuce cep se stavlja u djep , rep jagnjeta se provuce kroz cev i svuce se gumica na zeljeno mesto
 
Evo ovako
1zye9gm.jpg
 
e masinerije, a klesta za stavljanje gumice kostaju 1700 din. prednos: mozes sve vreme da vidis ( odlucis ) gde ce gumica biti i najvaznije ne ogulis nokte dok navuces gumicu na tu cev. jer koliko je meni poznato treba bas dosta snage da se gumica toliko razvuce
 
Ja imam problem kako sačuvati rep (jagnje), prije par dana sam primetio da je jednom jagnjetu slomljen rep, verovatno mu je ovca ili ovan stao na rep dok je ležalo i kako je skočilo da je slomilo rep, ja mu juče ili preključe svežem malo špagom misleći da će rep odumreti i otpasti, međutim došlo je izgleda do sekundarne infekcije, da li zbog loma ili ove moje špage i vidim da je sve upaljeno, crveno i natečeno. Dao sam mu večeras neociclin, nisam imao ništa drugo, a nisam ga nikad do sad koristio, neznam koliko je to pametno pa molim ako mi neko može pomoći ili dati neki savet. Molim se Bogu i nadam se da će sve biti uredu.
 
1000 din smo svi sto puta pojeli i popili a klesta 1 kupis i imas
Mislim da nije neka stavka na dugogodisnjem nivou.
Ja sam 2010 u zimu bio u austriji i kupio kljesta za gumice , masinicu za sisanje , kljesta za brnjice za sinje , kalupe za sir , kljesta za obradjivanje papaka kod ovaca itd. Mi smo ovde dali alternativna resenja za izvodjenje tih radnji , da bi ljudi mogli da probaju da vide kako funkcionise , dali valja
 
Dao bih jaganjcima preventivno tetanus pri stavljanju gumica,za svaki slucaj.U kojoj kolicini se daje?
 
Nisam nikad davao tetaser,pa ne znam,treba da pise na bocici,ali verujem da nemas potrebe,po meni je mnogo vaznije dezinfikovati pupak jodom,jer pri stavljanju gumica na rep ne bi trebalo da nastaju ti anaerobni uslovi koji pogoduju bakteriji clostridium tetani,a pri zarastanju pupka nastaju.opet,ti svoje znas,sigurno pise na bocici,jel tetaser ili neki drugi lek u pitanju?:ppozdrav:
 
Ne znam koji je lek u pitanju,drugar ima nesto malo sto mu je ostalo,pa ne znamo koja je doza.Ipak sam zvao veterinara,docice sutra,100 din po komadu,dacu im za svaki slucaj
 
Kod uzgoja ovaca valja izbjegavati nepotrebno davanje lijekova, cjepiva i raznih kemikalija. Stavljao sam uvijek zimi, gumice na repove na 40-tak odraslih ovaca i na mnoštvu janjadi.Nikada se nije niti jedan zagnojio, niti je bilo tetanusa. Smatram da je preventivno davanje injekcija u ovakvim slučajevima potpuno nepotrebno.
 
Dajte neki kontakt ko prodaje dobra (a jeftina :osmeh: ) klesta i gumice. Nova naravno. Moze i u pp. i naravno da salju na kucu

Ma kakvih 2000 din. ljudi, evo ja sam kupio od ovih, koštaju 950 din, "prva su ruka" ::namigivanje::
http://www.systemline.co.rs/proizvod/elastrator-2/

klesta-za-gumice-za-rep.jpg



morao sam samo sliku da postavim jer na sajtu cenu možeš da vidiš samo kad se registruješ, a 100 gumica je 330 din. Ako te mrzi da se registruješ, naručiš telefonom, šalju brzom poštom.



 
Nazad
Vrh