Kako i sa čime odseći rep kod jagnjadi (Kupiranje)?

pozdrav svima, da se i ja malo ukljucim. mi stavljamo gumice na treci prsljen i to drugi treci dan i hvala bogu sve bude ok. kod muskih nista, a to o kastraciji gumicom je po meni je glupo jer razlika u kilazi gledano na tri meseca bude dve do tri kile, a rizik je veci
 
Ja imam nameru da držim mušku jagnjad do jeseni i da prodajem osušene pastrme jer ima potražnje za suvim ovčijim mesom, pa bih imao problem jer moram da odvajam ovnove od ovaca zbog neplaniranog mrkanja. Zbog toga sam to uradio jer inače bi kasnije morao da ih kastriram na neki drugi način. Inače ovce i jalovi ovnovi trebalo bi da mi budu zajedno na paši cele sezone.
 
može li meni neko da objasni zašto se jagnjad kupiraju, to mi je veterinar predložio još kad su mi se ovce prvi put jagnjile, pre 6 godina, ali sam odbila, ne vidim svrhu, a ružne su bez repova, ma da pošteno ničemu im ni nesluži, ali priroda im ga je dala. Ako ima neki dobar razlog kažite mi
 
Ja sam kupio ovce i one su kod bivšeg gazde pojedine bile sa repom, a neke bez repa, takvu je on jagnjad uzimao, nije im on sekao repove, a njegova žena mi je rekla da se neuporedivo lakše muzu one bez repa, ne smeta joj, drugo imalo je ovaca koje se teško mrču jer im smeta rep i na kraju, bolje se vidi vime kod ovce, a i jagnjadima je lakše da sisaju. Da ne govorimo o higijeni, tako da sam ja svima koje ostavljam za priplod odmah stavio gumice i desetak dana i nema ga. Jagnjad mi nisu imala za sada problema.
 
Gačević je napisao(la):
Ja sam kupio ovce i one su kod bivšeg gazde pojedine bile sa repom, a neke bez repa, takvu je on jagnjad uzimao, nije im on sekao repove, a njegova žena mi je rekla da se neuporedivo lakše muzu one bez repa, ne smeta joj, drugo imalo je ovaca koje se teško mrču jer im smeta rep i na kraju, bolje se vidi vime kod ovce, a i jagnjadima je lakše da sisaju. Da ne govorimo o higijeni, tako da sam ja svima koje ostavljam za priplod odmah stavio gumice i desetak dana i nema ga. Jagnjad mi nisu imala za sada problema.

hvala na iscrpnim informacijama razmisliću o tome, ne smetaju mi repovi ali mrzim da ih šišam, jedno vreme, kad je uvođen onaj zakon o životinjama pričalo se da će to da bude zabranjeno, ali kad vidim koliko vas samo ovde ima koji to radite verujem da nije zabranjeno.
koliko se vas bavi proizvodnjom sira, probala sam prve godine, ali nešto baš i nisam bila zadovoljna kvalitetom, nisam ni pokušala da prodajem. Onda su mi baba i deda rekli da nije naše podneblje za ovčiji sir da se to bolje pravi po planinama, a ja jedva dočekala, pa sad samo čuvam ovce za jagnjad
 
Pozdrav svima.moze li neko da mi kaze kad pocinju da se primecuju promene na repu jagnjeta na koji je stavljena gumica?ja sam mojim stavio pre 7 dana i jos ne vidim ikakve promene.gumice sam postavio na kraju one kozice koja se nalazi sa unutrasnje strane repa.
 
slazem se nevalja ni prekratko onda je bolje nestavljati, izmedju 3 i 4 samo uvek treba dobro pazitida je izmedju prsljenova, a ako promasite bolje je preseci gumicu i staviti novu
 
dobro.hvala kolege,originalne gumice sam stavljao i to bas klestima za gumice.klesta sam platio 1200 din.,a paket gumica 100 kom.300 din. :ppozdrav:
 
imam jako puno problema sa 6 ovaca,do kicme su im kupirali rep,i sada je haos sa muvama.crvici napadaju vaginu,sta da rdim ako imate iskustvo? hvala
 
nazalos mislim da nemozes nista, jedino da se posavetujes sa nekim veterinarom ili nekim apotekarom da li mozda ima neko sredstvo koje moze da otera muve a da nije stetno i otrovno po zdravlje zivotinja. bas o ovoj situaciji smo imali dosta polemike.
 
pa to je najgori slucaj kad se ovo desi,jebiga uzivo to je horor, sipao sam ektanon,sa vodom sam razredio,isprao,onda hidrogen,i nakon toga sprejom sam zatvorio rane,pojeli su pola vaginu
 
Nazad
Vrh