Kako dezinfikovati plastenik od bolesti i stetocina?

ViskiJack

Član
Učlanjen(a)
25 Sep 2019
Poruka
78
Lokacija
Cacak
Moji plastenici su skroz prazni trenutno sa golom semljom ja u njima radim prvo rasadu u martu pa onda posadim nesto za kucne potrebe i eventualno kupus Ja prosle godine nisam radio nista nisam cak ni djubrivo bacao samo sam pofrezirao i poslagao kontejnere a njih sam zalivao prihranom i prskao.To definitivno nije bilo pametno. Imao dosta problema sa jednim plastenikom zato sto mi je rasada imala fleke i poleganje i kasnije sivu trulez.A secam se prosle godine je imalo slicnih problema na pecate.Da li ima neki nacin da se ta zemlja malo dezinfikuje od toga.Pricali su mi da je dodavanje kreca solidno resenje a nekad smo bacali cineb pa zagrabuljali.Neko govori da je ubacivanje stajnjaka dobro zato sto pojacava rad bakterija a neko da je izvor zaraza.Ima li tu neki razradjen sistem???
 
Ортоцид који се користи у ветеринарској медицини (морамо знти да се око 92 % медикамената користи у хуманој и ветеринарској медицини и медицини биљака,само у различитм односима и смешама) ефикасно и у уништавањ наметника,гамади,инсеката,патогена...Доза је кесица на 5 л воде.Кошта око 300 динара ,па сад колика је површина заштићеног простора и споља и изнутра толико кесица....
Прашак се раствори прво у литри воде па дода остатак до 5 литара и прскалицом(шта год то значило) окупа прво изнутра а потом и споља заштићени простор а пре тога и простор око заштићеног простора од најмање метар около а тамо где се улази и излази колико то простор дозвољава.
Нико не тврди да ће сви наметници одмах нестати ,јер то у данашње време није могуће одједном,али да ће се наметници обуздати на сношњиву меру губитака јер ваља знати да колико год се трудили наметници су свеприсутни и само чекају погодан тренутак наше непажње па да се активирају.

Ако се буду поштовале све хигијенско санитарне мере у заштићеном простору проћи ћете са далеко мањим губицима.
 
Nazad
Vrh