Kajsija

Kad smo kod teme , može li se u proizvodnji wiskiya dodavati šećer pošto se on proizvodi od žitarica ?
 
Bogom datu vocku koja sadrzi prirodni secer miris i aromu pokupis u bure odstoji neko vreme ispeces rakiju sa pravom aomom voca a viski dobijes od kukuruznog brsna skroba pa dodaju kvasce da taj skrob prevri i dobijes alkohol bez mirisa ukusa turaju ga u opaljena burad da bi dobio boju i miris i to ljudi debelo plate sto bi rekla moja pokojna baba bitno je napricati, a nase dede lezale il u zatvoru ili u kanalu pijani od kukuruzare odnosno vojvodjanskog viskija
 
E jbg...
0b1d104d9a8942ac52f13331f4c5865e.jpg
8a9f6f277c9fcc0a6aa1e3d3af17cc28.jpg
f2cdd1b03349b27f7fb26a1d85e251b9.jpg
 
Skupljali se ringlovi ili dzanarike ako sam dobro izrazio, pa u sremu rakija od duda dudara kad popijes po sata nemozes fala kasti
Kajsija i kruska to je bio luksuz nju su iznasali samo za specijalne goste
standar je od sljiva prva stize od jajara al nem puno, turgunja i belice a najvise i najbolju je davala sljiva Bardaklija kad je kupis lepe se prsti, plavila se rakija, al nije redovno radjala
 
Verovali ili ne juce sam izmerio 24 briksa u jednom plodu kajsije sorte Slmona. Kad sam je probao nisam mogao da verujem koliko je slatka, moras vodu da pijes posle nje. Drugi plod je pokazao 19 sto je isto izuzetno veliki broj za kajsiju.
Jos nisam obrao Selenu, ona ce skoro, i Farbaly gde su plodovi kompletno zeleni jos.
 
Pozdrav drugari! Ne uzgajam kajsije ali volim da pojedem po neku ili popijem. Ove godine sam kupovao kajsije na dosta mesta i barem 80% kajsija je bilo sa puknutom košpicom, pa se onako pitam, tj pitam vas šta je uzrok tom pucanju jezgra? :unsure:
 
Pozdrav drugari! Ne uzgajam kajsije ali volim da pojedem po neku ili popijem. Ove godine sam kupovao kajsije na dosta mesta i barem 80% kajsija je bilo sa puknutom košpicom, pa se onako pitam, tj pitam vas šta je uzrok tom pucanju jezgra? :unsure:
Ruža ima tu osobinu, pogotovo ako nije veliki rod.
Domaća, ili Mađarska najbolja - ne puca koštica.
 
Ima li negde da se kupe negde sada kajsije za dzem, znam da je kasno? Mozda neka hladnjaca ? Neko u ks?
 
Kajsija u hladnjaci izgubi slast ,tako da nije bas za dzem...,ima far baly on bi trebo sad da pocne da zreli...

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Pa da pocnemo ,lagano...
На тим резовима, обзиром на сушу, неће бити младара. И ако буде биће нејаки да издрже зиму (ако је уопште буде). Ја сам, оне које сам хтео, орезао у јуну и пораст је дошао до 15-20 цм. па се због суше зауставио. Требало би да до опадања листа избију 50-70 цм. ал' то нема појма.
Шта ли ће бити са припремом родних пупољака за следећу сезону по овој суши, сам Бог зна. Све се надам да се кајсија сећа одакле води порекло па да је ове врућине не поремете.
 
Ja sam zalivao dva popodneva do kasno u noć...nije to ni približna količina vode, ali kiša nije pala 3 meseca i nema je u najvi do polovine septembra...bar će biti dovoljno da se ne posuše, a o rodu sa sledeću godinu ne vredi sada pričati....Ova godina je bila katastrofalna za kajsiju u mom ataru...Zalivao sa frezom i njenom prskalicom...išlo je polako,ali bar nisam cimao na ruke...


Valpadana, Comet pumpa i rezervoar od 200l


 
Nazad
Vrh