Kajsija

Nisam orezivao jos,cekam sta ce biti sa vremenom.A @Komadara u pravu si,Kuresia cveta rano ali sazreva kasno.Videcemo jos kako ce se ponasati,sada je u trecoj godini.Nemam ja nje puno ,desetak komada ,cisto radi probe.
 
Ko nije obilazio kajsije neka obidje,treba prskati bakrom jer je bar kod mene pupoljak uveliko napupeo i za petnestak dana ce biti kasno za prskanje(ako nastavi ovako toplo).Bice ranija godina kod mene nego 2016 kada je cvetala izmedju 15 i 16 marta.Sada cenim da ce da cveta kod mene oko 10 marta.Verovatno nije svuda isto,ove godine ce u Vojvodini ranije cvetati posto su temperature bile dosta vise nego u centralnoj Srbiji.
 
Код мене само се код Свит ред црвене пупољци а Ружа, Крупна рана, ДМ1, Аурора, Роксана и домаћа мирују. Данас окречене а за недељу дана добијају бакар и уље.
 
Što ne orezujete kajsiju krajem avgusta?Ja tako radim sa svim koštičvim voćem,danas sam isprskao kajsije ,breskve i nektarine
 
Zdravo svima. Da li postoji neka slika kakav treba da bude raspored sadnica... čitao sam forum pa se spominje cik-cak, trougao ali kako to izgleda u stvarnosti? Našao sam da su cene sadnica 500 dinara a na drugom mestu cena iste sorte je 200 ili 250 dinara. Da li se isplati kupovati te sadnice od 200-250 dinara?
 
Пеле, јеси ли осигурао воћњак од мраза.
Nisam jos.

- - - - - - - - - -

Prošle godine sam preskočio u avgustu zbog suše, konto stres... pa sad razmišljam kako dalje...
Ja sam uradio jesenas a sad ako stignem pre zahladjenja bice super.

- - - - - - - - - -

Mislio sam da pricate o prskanju.Moja greska.

- - - - - - - - - -

Zdravo svima. Da li postoji neka slika kakav treba da bude raspored sadnica... čitao sam forum pa se spominje cik-cak, trougao ali kako to izgleda u stvarnosti? Našao sam da su cene sadnica 500 dinara a na drugom mestu cena iste sorte je 200 ili 250 dinara. Da li se isplati kupovati te sadnice od 200-250 dinara?
Pa jednostavno sadis u trougao nema tu mudrosti.A za sadnice tu ti niko ne moze pomoci.Mogu da budu bolje i te jeftinije.Gledaj samo gde kupujes da ti ne uvale ono sto nisi trazio.
 
1_216799733_Screenshot_2018-02-02-19-55-13%5B1%5D.png
Dali j ovo stvarno stanje u voćnjacima Grocke ili pojedinačan slučaj,slike preuzete sa fejsa
 
Ja na fejsu u grupi Vocarstvo videh sinoc slike procvetalih kajsija. Mesto Kamendo, Grocka. U pitanju su rane sorte i kaze covek da je tako oko 40%. Drugi iz Smederevskog kraja kaze da je tako i kod njih.
Evo slika.



ptzsz.jpg
 
Meni se vocnjak nalazi na 216 mnv i sorta koja ce verovatno da strada je srednje rana DACIA ,ovo ostalo za sada u malo boljem stanju ali je i to nabubrillo vise od normalnog za ovo doba godine nisam prskao bakarnim preparatima jer su mladi kalemovi 3 godine a inace posto su ovde blage zime desavalo se da vegetacija krene 20 dana ranije i da prodje bez mraza medjutim posto su javili lepo vreme za februar ne bih bio veliki optimista ail da mi je kajsijar u rodu bio bi spreman da ga pravovremeno zastitim nakim biljnim antifrizom pa kako bude
 
Gde može da se nađe 3% rastvor plavog kamena (ili zamena za njega), treba mi za kočeve koji će stojati pored sadnica?

Da li postoji nešto čime se tretira koren pre sađenja radi zaštite od glodara, insekata i slično?
 
Nazad
Vrh