Kaiševi - remenje

mims

Član
Učlanjen(a)
23 Jul 2009
Poruka
7.462
Lokacija
Zrenjanin
Nešto nevideh ovu temu kao posebnu, pa reko da otvorim novu.

Kako se snalazite sa kupovinom, šta i gde kupujete, koje proizvođače preporučujete.


Ako admin želi neka premesti ovu temu na neko pogodnije mesto, mislio sam da je ovde najbolje jer na kombajnim i beračima i ima najviše kajševa.
 
Jel ima neki uvoznik ili tako nešto, meni bi trebali pogonski za Z142.
 
Da li borovo još uvek radi ili to neki privatnik odrađuje ? Nisam baš siguran .
 
Borovo jos uvijek pravi remenje, ali je problem sto rade sa svakakvom sirovinom.

Ljudi iz okolice imaju svoje ljude unutra i kad dodje dobra sirovina, onda covjek iz tvornice zove i "prima narudzbe" za remenje. kaze mi covjek koji tako remenje uzima da s njima nikad problema, a kad moras uzet bilo kakav Borovo remen, onda ga pazi, jer nece dugo.

Ja sam na zmaju na bubnju dobio borovo remen rebrasti i bio je nov stavljen. Radio je kod mene par dana u soji i na jednom mjestu se naceo. Na kombajnu je trajao manje od 5-6 dana, a koliko posla mali zmaj moze u 5-6 dana napraviti? Bubanj se zastopao dva puta ali nista strasno da bi remen nagorio u 2 sekunde klizanja po remenici. Drugi remen kupim, opet Borovo al "puni klin". Ovaj puta se remen u radu doslovce razletio... Stavio stari izlizani pogonski remen sa 780 SAVA na bubanj, nema mu greske. Radi soju, zito sto god zelis i taj mi je odradio skoro cjelu sezonu (pokidao se u vrsidbi zobi) iako je star kao ja. Kupio drugi SAVA i milina. Na ovom se ni ne pozna da je radio ista.

Sad bilo sto drugo, samo ne Borovo, jer za varijatorsko remenje su se meni pokazali slabi, dok na ostalim "normalnim" remenicama rade ok, nit klizu, nit se trose.
 
Kolege jedno pitanje, da li znate od čega je ovaj dvoredni remen, ima broj na njemu, predpostavljam da je od kombaja.
 
meni bi trbalo remenje za klas silokobajn ali neznam dimenzije samo kataloski broj

906561

906736

pomagajte ako sta znate od toga
 
Koji je model silokombajna i gde se montiraju naznačeno remenje jer pod ovim katalaškim oznakama ne postoji u katalogu.
 
silokobajn claas jaguar 80 sf remen sjecke i remen pogona

remen cjecke je 4 redni
a remen pogona je 6to redni ako sam dobro objasnio
 
Nazad
Vrh