John Deere

Lucerka je dosta niska.Treba da uvezu seme od naše "Banatske",tada ne bi mogao ovako brzo da vozi.:osmeh:
Nikola je verovatno mislio da bi se deda vratio ,kada bi video kako Amerikanci imaju "lošu" lucerku a ne zbog brzine kosidbe.:osmeh:
 
Ма то је ГМО луцерка:haha:....та се не рачуна....

него њима треба овако нешто мејд ин немам појма ко (вероватно јеворпејсци западни), ал вреди сваку пару:osmeh:...да одмени јадног џонија, има да испути душу:haha:...
 
sve to dobro samo ne verujem bas za to 20ha/h
to je sa tim zahvatom sveke tri minute krug na prosecnu duzine njiva kod nas.
 
Rakovica 65 i poljakinja rotaciona 165cm u 2. brzohodnoj idu bez problema u nekoj osrednje gustoj travi. U 3. nismo imali gde da probamo. Ali sto kazete krticnjak i eto problema. Hoce nekad zemlja i noz da zaglavi.
 
Imam utisak da nisu bas u dobrom stanju ti sto tako rade.. moj na primer uradi dum ko auto cim okrene... ili mozda moj ne valja a ovako treba, vidim da ima vise njih sto tako pale, nego ovih ko moj.
 
Poslednja izmena:
Moj je isto tako palio na debelom minusu dok mu nisam odradio pumpu i dizne a kako pali nakon toga na minusu nisam proveravao.Kada je dobar akumulator ne okrene krug sastavi odmah.Bratov 4755 na dobrom minusu dum tras upalio.Možda je kod novijih serija nešto drugačije ili je do samog palenja.
 
Dok se turbo pravilno ne zaleti (valjda zbog gustog ulja na tim velikim minusima) pumpa baca mozda previse goriva u cilindre i dok se ne dotera u ravnotezu nema mirnog rada...

Samo moje nagadjanje...
 
Neznam moj isto ne cujem alnaser uopste da vrti odma dum... nije ni to bas dobro mozda, onako malo ulja podigne dok ne upali ipak.
 
Poslednja izmena:
I ne treba im,ti modeli su takve koncepcije,dimi posto je to klasican TDI motor i napolju je kaze -10,a ima i malo Etra.
 
Ako sam ja dobro čuo on kaže 10 stepeni, a pošto Ameri temperaturu izražavaju u Farenhajtima to bi bilo -12.222 Celzijusa.
 
Nazad
Vrh