John Deere

Најјачи камионски мотори су сви редни шестаци, са 15-16Л радне запремине и преко 630кс. Тако да ја не видим у чему је уопште проблем код ових нових мотора од 4 цилиндра на трактрима до 130кс. Имате тест који је радила нека енгелска емисја, када су упоређивали исте тракторе са 6 и 4 цилиндра, само јаче од неких 160+кс. У орању су еластичнији били ови са 6 цилиндара, док у свим другим операција, на том тесту није било разлике уопште...

Не знам што стве сви одлепили за те моторе. Они се лако среде и не коштају много. БОље ко што каже друшкан да је мењач исправан и сва електроника у њима, него мотор...
 
Mi smo Arana pokusali upaliti Apencom ali nismo dovoljno stiskali zadnji tocak na zamajac pa nam nije uspelo :D

Manjevicu, samo cu ti reci da recimo evropski kamioni imaju motore i preko 500 konja sa 6 cilindara a ne 8, 10, 12 ili ne daj Boze vise. Scania tu malo odstupa pa pravi V8 recimo i Mercedesi kako koji V6 i V8.

Sto ste stiskali?Zar nije bilo lakse da si samo seo na motor.:osmeh:
 
Malo je nezahvalno porediti te traktore jer su od 2 razlicita proizvodjaca i sa drugacijim transmisijama. Drugacije bi bilo da je isti proizvodjac, isti menjac, ista masa, snaga do 10% razlike, isti vozac, isti prikljucak pa da se onda donese objektivan sud o tome.
Nidzo, sta mislis da je Aran zastucao a ja na Apencu? Bilo bi ''Cigani lete u nebo'' :D
 
Slazem se da je sad mjenjac najbitnija stavka. Ali motor ne mozes zanemarit. Ja bih ipak puco na vise klipova.

- - - - - - - - - -

Malo je nezahvalno porediti te traktore jer su od 2 razlicita proizvodjaca i sa drugacijim transmisijama. Drugacije bi bilo da je isti proizvodjac, isti menjac, ista masa, snaga do 10% razlike, isti vozac, isti prikljucak pa da se onda donese objektivan sud o tome.
Nidzo, sta mislis da je Aran zastucao a ja na Apencu? Bilo bi ''Cigani lete u nebo'' :D
To je ono sto sam ja piso. Mjenjac danas dosta rasterecuje motor. A ja ipak mislim da je ovo najrealniji test. Isto KS isto Nm identican prikljucak identicna njiva. Cak u videu spominje da ej mjenjac nemal isti.
 
Ko je od vas radio generalnu na motoru nove generacije?Vidim da su neku upućeni u niske cene tih radova pa ne bi bilo loše da podele iskustvo sa nama ostalima koji karičimo drtine od motora!
 
Ko je od vas radio generalnu na motoru nove generacije?Vidim da su neku upućeni u niske cene tih radova pa ne bi bilo loše da podele iskustvo sa nama ostalima koji karičimo drtine od motora!

Bio nedavno kod bosiste i vidim ima opremu za comonreil i ostale najnovije hitove, pitam ga za JD , kaze prije za starije modele drzao dizne itd. , sada vise nista ne drzi , popravlja , pre skupo je kaze da bih drzao na skladistu ako treba nabavljam po potrebi, djelovi stizu vrlo brzo. Pitam za cijene kaze na starim JD je bilo oko 4 -5 x jeftinije opravka dizni ili nesto vezano za ubrizgavanje goriva.
 
Provereno JD CR motori manje trose i to ne nesto zanemarljivo vec i do 20 %. Da ne pricamo o elasticnosti motora. Jedino mora ici euro disel i nema problema.
 
Ako se odnosi samo na mene, nisam radio, ali nisam ni rekao da je jeftina investicija, nego da je jeftinija od menjača. Posto znam koju cenu remont menjača može dostići za traktor koji me zanima, e pa u okviru te cene može se kupiti komplet nov motor iz fabrike.
Motor dal novije ili starije generacije, ne igra neku ulogu, posto su isti već oko 20 god, mislim na sklopove, posto si spomenuo karičanje. CR sistem ubrizgavanja i ostala elektronika su kasnije samo dodati, veći broj ventila itd.

Aj posto ti znas koliko kosta generalna na motoru, uporedi nam sa cenom remonta full powershift menjača, i
razuveri nas (tj. mene) da je suprotno!


@paorpaor
Trebalo bi da je tako, ali sve zavisi od toga kako je sam motor usklađen, posto kod nas ima primer da trosi više od motora koji nije CR.

Ko je od vas radio generalnu na motoru nove generacije?Vidim da su neku upućeni u niske cene tih radova pa ne bi bilo loše da podele iskustvo sa nama ostalima koji karičimo drtine od motora!
 
Jedan primer.Na zelenku iz serije 8... rađena generalna motora koja je izašla 8.000 eura.Cenu remonta full powershift menjača napisao je Paorpaor.
 
Navedi cenu, posto ne znam gde je pisano. I koji powershift menjac?
Znam da je na McC cena zamena lamela, oko 6000e, ako je na JD niza cena, onda je jeftin za održavanje
Mada lamele nisu ceo menjac, one se spale, a šta ako crkne neki ležaj pa strada i ostatak menjača? To je sve za tu cenu što je paorpaor naveo?
 
Napisaće on ako hoće.Ne bih da napišem nešto pogrešno.Menjači na Mc Cormic-u su posebno na glasu a tu priču može da potvrdi član Sremac88.
 
A sta mislis crkne mjenjac pa motor za njim kroz pola godine. Ako se mjenjac pokvari ne znaci da je motor vjecan.
 
John Deere je vjecan.. Kazu zadnja stvar koja ode na JD je motor... Ako se dobro odrzava ide 20000 rs sigurno, ima ih i sa 25-30000 rs...
 
Pronašao sam, 9500e je platio ceo modul, tj to je kompletan menjac kod njega, a vidim da ste pisali da je mogao proci dosta jeftinije, mada opet, to je menjac koji ide na 8 serije kao standardna oprema, tako da se razlikuje od onog na koji sam ja mislio, hexashift, koji u klasi je sa autoquad-om, cini mi se.
Gledajuci tu cenu, nije skup, na claas-a hexashift može ići i do 20 000e. Tako mi barem reče iz Arma Agro, sa kojima uopste nisam oduševljen.

Znam da su na McC menjaci posebna priča, ali na svim ostalim traktorima u klasi do 180ks su menjaci slični,tj princip.

Niko nije rekao da je vecan, ali retki su slučajevi da staje odjednom. Kad je reč o polovnoj mašine, svemu se mozes nadati...
 
A neki JD ne docekaju ni 1000rh. Postavljao je jedan clan slike svog JD od 60ks kome je na 600rh klip izasao kroz blok. Ali opet zavisi gde ga proizvode. Cinjenica je da su starije generacije JD traktora bile mnogo kvalitetnije od ovih danas, mada je tako i kod ostalih traktora.
 
Ima i polovnih koji su u dobrom stanju.. Kolega je 2009 kupio John Deere 2250( dovezen iz Francuske) sa 5500rs, traktor je izgledao bukvalno kao nov, a cijena je bila svega 10000e.. Kad smo ga skidali s kamiona svi smo mislili da ima neku manu, jer je bilo cudno sto je dosao s tako malo sati za malo para, pola dana smo ga probavali i ustanovili da nema nikakve mane,,.. Danas traktor ima 8800 rs, i ni jednog jedinog kvara do sad nije imao na njemu..
 
Sve je to lutrija i sreća pa kako koga zakači.Drugar koji uvozi traktore pričao mi je da preko kada reše da prodaju traktor u isti ne ulažu žute banke duži vremenski period već samo voze a traktore koji su u odličnom stanju trguju između sebe.
 
Nazad
Vrh