Jecam 2017-2018

Zeka85

Član
Učlanjen(a)
26 Jan 2015
Poruka
605
Lokacija
Stejanovci -srem
Da otvorim novu temu,stiglo seme jecma u pitanj je lg paso. Posle kise djubrenje priprema i setva:ppozdrav:
 
Ja posejao 5.10 2ha Nonius moje seme 230kg/ha, posle kisa imam u planu jos 2ha od mog semena i 1ha semenskog. Mahom ga sejem na parcele koje su prethodnih godina dobro djubrene stajnjakom i osokom pa ne ide nista predsetveno. Samo azot u prolece.
 
Posejao 4,5 lanca paso. To sam sejao na parceli gde je trebala da dodje psenica. Od ove godine pa na dalje trudicu se da vise sejem hranu za stoku (jecam,grasak,kukuruz) a manje hranu koja sluzi za ljudsku ishranu psenicu, suncokret i ostalo!
 
Nakon ove kise sejem Carminu semensku i Nonius domace seme po 1ha,predstveno 150kg map,prolece 200kg an i 200kg kan
 
dal li je neko sejao na psenicu jecam

- - - - - - - - - -

hocu da uzorem i da posejem jecam umesto kukuruza zbog ovih sve cescih susa
 
Ja sam sejao posle jecma psenicu. Nikakva razlika u odnosu gde je predusev kukuruz (cak mi je prosle godine najbolji prinos bio na parceli gde je psenici bio predusev jecam). Tako da pretpostavljam da nece biti problema ni gde je jecmu predusev psenica.
 
Ja sam sad prvi put to uradio al se bojim samorasta psenice posle u zetvi da nepravi problem jer kasnije sazreva pa isatim vlaga veca
 
Ja sam sejao prosle godine posle jecma psenicu, odredjeno je duboko oranje, dva tanjiranja, ali je opet bilo jecma kroz psenicu. Ali je prinos bio kao i na suncokretistu i kukuruzistu.
 
Neko iz okoline Ns ima mozda lg Paso semena jecma viska,svoje proizvodnje od ove godine??hvala

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Jecam je najbolje rezultate kod mene pokazao na tanjiranom suncokretistu. Ja mu zviznem 200 kila 6:24:12 i 200 kila AN-a na jutro i oprskam Cycocell-om..
 
Ja sam sejao prosle godine posle jecma psenicu, odredjeno je duboko oranje, dva tanjiranja, ali je opet bilo jecma kroz psenicu. Ali je prinos bio kao i na suncokretistu i kukuruzistu.
Prvi put sejem carminu i planiram da je radim regulatorom,e sad kako ce se pokazati sa tolikim djubrenjem videcemo,a i dokumentovacvu slikama...Prosle godine sam imao nonius i djubrenj je 200kg map,100kg uree 200kg an i 100kg san i polego je samo na mestima gde se preklopilo djubre prilikom rasturanja,a nije radjen sa regulatorom
 
Nazad
Vrh