Ječam 2020/2021

Sta vi praktikujete od vestackih djubriva sad pre setve jecma, ja sam dosad isao sa 15;15;15 medjutim u nasem kraju mnogi koriste i 8:16:24 pa se dvoumim da li da i ja predjem na ovo drugo?
Bas sad sam nasao na netu da je predsetveno najbolje zaorati vestacko gnojivo a ja se pitam zar jecam moze dosegnuti svojim korenom hranu koja je zaorana na recimo 25-30 cm, da li je onda uredu baciti po kuruzistu i zaorat?
 
Poslednja izmena:
8-15-15 + Ca+ S Elixir

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Da li je ovo cikada?
a26089c602245cd1a6f3d18a9c2c0877.jpg
cd1f681d0ea871ba77921ff28a78a939.jpg


Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Sta vi praktikujete od vestackih djubriva sad pre setve jecma, ja sam dosad isao sa 15;15;15 medjutim u nasem kraju mnogi koriste i 8:16:24 pa se dvoumim da li da i ja predjem na ovo drugo?
Bas sad sam nasao na netu da je predsetveno najbolje zaorati vestacko gnojivo a ja se pitam zar jecam moze dosegnuti svojim korenom hranu koja je zaorana na recimo 25-30 cm, da li je onda uredu baciti po kuruzistu i zaorat?

Nije losa varijanta 15:15:15, a kao što je kolega Bioč napisao, 8:15:15 bi mogla biti jeftinija varijanta za jesenje zaoravanje, a azot da se doda u prolećnoj prehrani.
Na primer, meni je analiza zemljišta pokazala da imam optimalan nivo kalijuma u zemljištu i da je on skoro na gornjoj granici optimuma, tako da sam se odlučio da sada na jesen bacim 6:24:12. Sve zavisi i od analize zemljišta, ne valja "na slepo" bacati veštak
 
Oprskao sam pre neki dan cikade u ječmu, kaže mi zaštitarka da ozbiljne probleme mogu da naprave ječmu, veće nego pšenici.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Bio i ja danas u obilasku, evo kako izgledaju Parip i Nonijus (NS Seme), 20ak dana nakon setve.
Listovi su čisti, nema nikakvih mrlja ni tačkica, da li treba preventivno prskati protiv nekih bolesti?


 
Bosut, setva 3-ci oktobar, za sada napreduje odlicno, kao sto kaze kolega nema tackica nema nikakvih znakova bolesti..
8e5ca6a0ff3646b9de96714abf31e19b.jpg
04919e1c02e17cfc4f114523c90529fe.jpg
e92cc7da1f4df110e532e1a268926bed.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
To što ti je na dlanu, to je cikada?
Slijwdeći tjwdan su najavili do minus 1, jel će pomoći u suzbijanju tih štetočina?
 
Pozdrav kolege, čisto preventivno da pitam, kako se borite protiv voluharica i miševa u usevima?
Da li postoje neke tablete ili nešto slično koje se postavljaju u rupe i na taj način truju glodare? Nisam video za sada nikakve tragove ovih napasti, ali čisto da pitam u slučaju da bude potrebe za intervencijom. Hvala vam na odgovorima :)
 
Cinkosan najbolje,trovano žito. Sipaš malo u rupu i zatrpaš obavezno zbog divljači i ptica.
 
Još nisam našao uginulu pticu na njivi niti u okruženju, niti sam ih video na komšijskim i tuđim njivama usput, a svi peglamo sa cinkosanom (negde 2018-te se tuklo između 5 i 10kg/kj u repici) i ne zatrpavamo rupe. A divljač možeš samo u daljini da vidiš kad beže, ali uginule od cinkosana teško. Eventualno nađeš od olova ako puškokorisnik nije dobro nišanio. Nemojte zatrpavati rupe, mislim da su i u ekosan-u tako rekli.... da ne tražim sad na netu.....
 
Ne zatrpavam ali kašikom polako uspem u rupe i slabo se i vidi od gore jer dosta duboko to ode u rupu.
Posle pazim koju sam supenu kašiku koristio, da ne zapadne meni za ručak. Ženi ne govorim ništa, da se ne jedi.Opere se to sa deterdžentom ali opet...
 
Nazad
Vrh