Ječam 2019/2020

@aco kako bi ti meni ostavi par džakova da uzmem za seme?
Ja se malo zanimam sa tim pivarcima.
Pričao sa prefstavnikom Aatemn Uniona za Srbiju, iz mog sela je da mi prebaci par sorti iz RO i nije kao ne može nisu prijavljene i bla bla bla.
@Raco znam da si i ti Aca ali sam mislio da na Acu97, imam i ja skarlwt na oko 10 kj ali mislim da će ga salamander ošišati.
 
@talianu ciji je taj salamander?Imaju ga i ovde kod nas posejanog kod poznanika u velikom sredistu jako dobro izgleda.
 
Ne znam čiji,ali ga forsira sladara, a rafe za njih ugovaranje fiema iz Čelareva.

Nije baš sveža slika, od 8.5.
Desno salamander svetliji , skarlet tamniji.
 
@aco kako bi ti meni ostavi par džakova da uzmem za seme?
Ja se malo zanimam sa tim pivarcima.
Pričao sa prefstavnikom Aatemn Uniona za Srbiju, iz mog sela je da mi prebaci par sorti iz RO i nije kao ne može nisu prijavljene i bla bla bla.
@Raco znam da si i ti Aca ali sam mislio da na Acu97, imam i ja skarlwt na oko 10 kj ali mislim da će ga salamander ošišati.
Mogu ostaviti nije problem. E sad jedino ne znam dal je pivarac ili stocni.
Posto sam trazio bio da je stabilan sa prinosom, kvalitetan i sa jakom trskom, a zaboravio bio da pitam za koju je namenu. Moja greska
 
Samo da ne polegne, na nekim mestima kod mene na njivama ima i polegnutog, ali za sada je ok.
Za košenje nisam siguran kada će početi zeze ova kiša.
A cena, kako se veliki dogovore.
 
Poslednja izmena:
Verovatno će se moći kositi tamo negde 20 - 25og, zelen je još uvek
 
To nije led,ove godine prvi put imam paso i moj je isto takav,takodje i komsija nekih 4km od mene isto nema zrna na pocetku...led nismo imali...

da dodam moj semenski+yunta quattro...prosao bez bolesti...
 
f7dc5d9d02713fb1f040f021adbfa6a6.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To nije led,ove godine prvi put imam paso i moj je isto takav,takodje i komsija nekih 4km od mene isto nema zrna na pocetku...led nismo imali...

da dodam moj semenski+yunta quattro...prosao bez bolesti...
Onda ne znam šta je,
Toga nije bilo pre 10 dana.
Ima li kod tebe zrna na zemlji?
 
Danas malo obilazili jecmove kolega i ja, i od nedelje kada vreme dozvoli palimo zmajceka. Sorta Bingo......
 
Onda ne znam šta je,
Toga nije bilo pre 10 dana.
Ima li kod tebe zrna na zemlji?
Nema..neznam da li je sorta takva,prvi put ga imam pa neznam...cudno mi je,kao da mu je oprasivanje bilo slabo ali cudno mi jer primer komsija i ja nismo u isto vreme sejali a isto se desilo...vidim da je i drugima pa nzm da li je sorta takva tj. da se vlat tako formira...,,izgleda jako dobro...po jutru dobio 50kg mapa i 50kg ureje(zaorano),na pripremu 150kg 3*16 i prihrana isla oko 60kg Kana...posle metmark+4kg ureje druga prihrana folijarno kad je poceo vlatati 3 kg ureje
 
Nazad
Vrh