Ječam 2010/2011

Odg: Jecam 2010/2011

Sve je počelo 21-og oktobra...
21-10-101550.jpg

23-10-101424.jpg

25-11-101104.jpg
 
Odg: Jecam 2010/2011

Ko je uhvatio da prethodnih par dana poseje jari ječam može se nadati odličnom rodu.Video sam na par mesta kako seju.Išlo je skoro savršeno.I vreme koje predviđaju će mu prijati.
 
Odg: Jecam 2010/2011

Ja u sredu, ko što rekoh u temi prihranjivanje pšenice, hteo sam ranije ali mi nisu dale komšije. Bacaću SAN, samo to kod nas i ima da se kupi.
 


Ovo ne valja! Jecmovi su krenuli da vlataju a jos nismo ni u maj usli. Zadnja slika jedne njive za 'Nikad ovako'.
 
dd7fd1130034433.jpg
[/URL][/IMG]
Tritikal.
Ako su ti slike u kompjuteru imas sigurno neki program sa kojim ih otvras. Pa sa tim programom ih i okrenes jer mora u sebi da ima tu opciju.
 
Prva slika je od 07.05 a ova druga je od 25.05 Ječam je sejan na potanjirano repište, i dobio je 500kg AN-a/ha i oprskan je regulatorom rasta po pojavi prvog kolenca... Ovo je malo ogledno polje koje sam ja pravio da vidim uticaj regulatora rasta, i lepo se vidi na drugoj slici da gde nije oprskan već leži a gde je tretiran regulatorom rasta još uvek stoji uspravno, uprkos oluji koju je preživeo.....

fwk66u.jpg


23t1tmb.jpg
 
Jel ovo 6-redni jecam? Sto baci toliko azota?? Ako ne padne svuda sa tolikom kolicinom azota mozda i ja pocnem da kupujem taj regulator rasta! Pratim ogled.
 
ja isto sijem dvoredni , sesteroredni ima sitnije zrno i teze prolazi kroz miln, nekim sortama ostaju "brkovi" na zrnu pa ga svinje ne vole jesti a urod dvorednog mi je cak i veci ako se usporedi po tezini a ne volumenu jer dvoredni ima veci hektolitar. ovo godine sam prvi puta imao napad zute patuljavosti koja mi ga je dosta unistila na jednom dijelu njive (otprilike 1/3) nesto ga se izvuklo nakon prskanja ali je na to dijelu dosta rijedak

56ca21b2.jpg
 
video sam u ataru jedan čudan ječam zimac.
strahovito dobro izgleda kad pogledaš visinu i masu.
al' klas - katastrofa!
k'o da ga je nešto "pregrizlo" na pola.brkovi imaju dužinu, ali zrna jednostavno nema.
 
Jel ovo 6-redni jecam? Sto baci toliko azota?? Ako ne padne svuda sa tolikom kolicinom azota mozda i ja pocnem da kupujem taj regulator rasta! Pratim ogled.
Baš zbog ogleda je tolika količina azota, a što ostane azota u zemlji će iskoristiti postrni kukuruz.... Ječam je šestoredni jer sam takvo seme imao, a bojim se i ja da je skroz polegao posle jučerašnje oluje....... U roku 36 sati je palo 95lit/m2 uz strahovit vetar....
 
Nazad
Vrh