Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
jagodari dali je moguce da na 2 reda kap po kap ide jedna slavina?/:haha::haha::haha::haha::haha: :sta: :sta: :sta:
 
5fq8hj.jpg
JEL MOGU DA POKIDAM CVETOVE ILI DA IH OSTAVIM KAKO JE BOJLE?
A EVE KAKO NAPREDUVAAT POZDRAV :ppozdrav:
 
goce makedonce

bolje je da kidas cele rodne grane da ti ne crpe jagodu a sto se tice pegavosti probaj sa ridomil gold ako i to ne uspe kidaj i te bolesne listove
 
prsko sam pre tri nedeli sa ridomilom gold pegavost je tek tuk mnogo malo oko 3%od nasada a i pre nekoliko dana i sa baranoxsihlorid mislim da je dovolno
sqnlt0.jpg
,
2ym66oh.jpg
,
200eo5.jpg
,
33lo6rt.jpg
,
j5wh7a.jpg
,
250i2pd.jpg
fala mnogu sa sovetite pozdrav :ppozdrav:
 
sopot je napisao(la):
Što se qudrisa tiče zaboravite ga jer ga više nema u prodaji kod nas. Gospodin, koliko sam čuo nije produžio licencu. Ja sam ga tražio po celom Beogradu i svuda isti odgovor.

Ima qudrisa u orginalnom Syngenta pakovanju 1l/8100RSD
:ppozdrav:
 
Ma ljudi ima Quadrisa, ne znam ko je pustio buvu da postoji problem. Kod mene je čak i jeftiniji. Nema samo manjih pakovanja od 200 ml.
 
mislis valjda 2010 :haha: :haha:
ja mislim da su ok. moje su dosta vise bujnije ali ja sam sadio 04.08. tako da ce i tvoje za desetak dana stici.
samo ja sam vec do sad i jeo jagoda a sve ostale cvetne grane sam pokidao. mislim da bi i tebi bilo to pametnije.
znaci celu tu granu na kojoj su cvetovi :cao:
 
:ppozdrav: :bravo:Ljudi, treba mi pomoc. Radim oko 7 jutara zemlje. Radim psenicu, kukuruz i suncokret. Samo od toga leba nema. Planiram da odvojim mozda jedno jutro i sadim nesto sto uz ulozeni rad donosi i profit. Radis ali i da zivis od svog rada. Interesantne su mi Jagode. Molim za pomoc. Koliko treba sadnica, cena sadnica, koliki je razmak, kad se sade, kako ide plasman, gde ima kvalitetnih sadnica...itd. U pitanju je sadnja i rad na otvorenom. Da li neko ima ili zna za neku literaturu. Pozdrav i hvala unapred. :ppozdrav: ::svaka cast::
 
lavinelo@
obtati se direktno Nebojsi on je pokrenuo tu temu ima iskustva sa gajenjem na otvorenom polju i nije daleko od tebe , mislim da je u blizini kule ?
 
@LAvinelo

POsto se vidi da si verni grobar dacu ti ja par saveta :haha: :haha: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:

KAo prvo ako sam razumeo 1 jutro = 0.6h ili ti 60 ari

ZA tu parcelu ce ti trebati negde oko 25000 zivica, mozes uzeti frigo ili od nekog proizvodjaca na tebi je da odlucis. cena ti se krece od 18-22 din za frigo a ostale cene neznam zavisi kod koga uzimas ali ja ti uskreno preporucujem frigo, imas par jakih firmi koje se bave uvozom frigo zivica, npr Zonex Intersad,Zeleni hit , to su ti tri najace firme kod nas.
PLasman ko plasma nije los za sada mada se to kod nas u ovoj drzavi nikad nezna ::lose:: ::lose:: ::lose:: kao i sto sam znas kakve su cene zita. SAdnja ti ide na crnoj foliji koja je vec izbusena tako da za razmak ne moras da se sekiras :D. SAdnja obicno ide od juna-avgusta ali nije problem ni kasnije da sadis samo sto ti se smanjuje kolici na roda za sledecu godinu,Moj iskreni savet man se zita sadi sva jagodu :haha: :haha: :haha:, jer ces vise zaraditi za jednu godinu nego za 5 sto sejes psenicu ili kukuruz.
nadam se da sam ti makar malo pomogao
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
izracunaj malo je da sva ona jagoda koja je propala na njivi od kise izasla na trziste kolika bi onda bila cena.
 
@Vlada 015

pa da nije padala kisa ja nebi prodavao jagodu po 60-80din nego bi je prodavao preko 100din, BAs zato sto je padala kisa nije imao kvalitet za izvoz i zato je cena bila niska. A reci mi jedno samo zasto svi kukaju na sabacku jagodu dali je u pitanju los kvalitet jagode ili los kvalitet berbe :sta: :sta: :sta:.
 
sto se tice sabacke jagode kakva je ona ne znam ,ja je ne proizvodim.sto se tice izvoza, pa zasto vi niste izvozili onu koja je kvalitetna,nego nista.kao da je jagoda atomska bomba pa niko ne zna da je gaji osim u srbiji,ja gledam u marketima kompot od jagoda pakovan u nemackoj a proizvodjac kina i mi onda pricamo o izvozu i o tome da hranimo evropu i tako to.sto se tice izvoza u rusiju,da te podsetim malo da rusija seje najvece povrsine u evropi,jedino sto moze da im pokvari plan to je lose vreme,a da ne poredimo kvalitet zemlje u rusiji i ovde.price kako mi imamo sve najbolje a drugi niko nema su samo mlacenje prazne slame,da te pitam ako iz srbije nisu uvozili jagode onda su ih sigurno kupovali negde na drugoj strani ili su mozda ostali gladni jagoda.
 
dobar dan , neznam da li vas interesuje u Nemackoj se gaje jagode na 12.763 Hektara otvorenog polja . Tacne informacije o staklenicima i plastenicima nema.
 
boomsyte je napisao(la):
@LAvinelo

POsto se vidi da si verni grobar dacu ti ja par saveta :haha: :haha: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:

KAo prvo ako sam razumeo 1 jutro = 0.6h ili ti 60 ari

ZA tu parcelu ce ti trebati negde oko 25000 zivica, mozes uzeti frigo ili od nekog proizvodjaca na tebi je da odlucis. cena ti se krece od 18-22 din za frigo a ostale cene neznam zavisi kod koga uzimas ali ja ti uskreno preporucujem frigo, imas par jakih firmi koje se bave uvozom frigo zivica, npr Zonex Intersad,Zeleni hit , to su ti tri najace firme kod nas.
PLasman ko plasma nije los za sada mada se to kod nas u ovoj drzavi nikad nezna ::lose:: ::lose:: ::lose:: kao i sto sam znas kakve su cene zita. SAdnja ti ide na crnoj foliji koja je vec izbusena tako da za razmak ne moras da se sekiras :D. SAdnja obicno ide od juna-avgusta ali nije problem ni kasnije da sadis samo sto ti se smanjuje kolici na roda za sledecu godinu,Moj iskreni savet man se zita sadi sva jagodu :haha: :haha: :haha:, jer ces vise zaraditi za jednu godinu nego za 5 sto sejes psenicu ili kukuruz.
nadam se da sam ti makar malo pomogao
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Pomogao si mi jako mnogo. :D :bravo: :ppozdrav:Hvala ti prijatelju i svako dobro. Pozdrav. ::svaka cast:: :ppozdrav: :cao:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh