Jabuka

Zadovoljavajuca cena, za ovaj mukotrpan posao.
 
Idem sad u hladnjacu imam i zlatnog da resim pa cu videti sta se desava sa njim.Nije mi cist,bilo je mrezice prosle godine.Ne ocekujem I klase puno .Prosle godine prodao po 20 din ,puko kao dinja.Prodaju ajdared i po 60 din bruto sad
 
Za zlatni sam trazio 50 din bez prebira,boje se svi kako ce proci.Dao sam pdm -u na prebir l klasa78 ,krupna sa malo mrezice45 din,sitna cista mislim da je rekao50-55din.Za 4 palete uzmu mi zene 5500 din da preberu,to puno?Kazu da su radile njih 5 i jedan covek koji dodaje gajbe,3,5h su prebirali
 
Jel vam paleta 40 ili 48 gajbi? Po meni je to 3t robe+- i oko 2din/kila ispada sto nije puno. Znaci da ili su brzi, ili je dobra roba ili ne paze kada prebiraju pa samo budzaju.
 
za DEJU I BOJCETICA Ta cena od 71 dinar je cena koja ne postoji ni u naucno fantasticnim filmovima posto BOJKE rece zadovoljavajuce jer na tu cenu moj drug Bojke ne da nebi rentirao zasad nego bi podigao nov a ja kada bi mi neko dao tu cenu slikao bi ga i uramio sa zlatnim ramom i uramio ga umesto druga Tita medjutim ono sto koci da bi HEPI END bio propracen aplauzom a to je sto ROBA NIJE PRODATA NEGO DATA NEKOM USPESNOM BIZNISMENU SUMNJIVOG POREKLA napeto je u Srbiji izuzetno napeto ovo nije drzava koju vode domacini a nije ni drzava za stvaraoce i proizvodjace SVAKI DAN SLUSAM DA NEKO ZA NEKOGA GARANTUJE ALI BEZ PARA znaci proizvodjac da izkesira i rezace i berace i gajbe i hemiju i gorivo i struju za hladnjacu A VELIKI OTKUPLJIVACI da uzmu robu bez para a rukovotstvo ove jadne drzave koje upravo tvrdi stalno da nema nista sa tim stvarima sada daje subvencije za razne vocne kulture koje su povadjene usled ekonomske neisplativosti ali ova zamisao da se ovako posluje je dobro zamisljena i osmisljena posto su se VELIKI OTKUPLJIVACI PONAVLJAM VELIKI DOGOVORILI DA POSLUJU OVAKO A MALE JE DRZAVA ONESPOSOBILA I AMPUTIRALA .Tako se radi veleprodaja a malo prodaja nikada do sada nije bila ovako jadna narod se prebraja dekintiran je do gole koze zelene pijace sablasno izgledaju prosto da se covek zbuni nikada do sada nije bila ovakva camotinja.A kakvi su to veliki otkupljivaci kada nemaju iz berbe jadnnih 25 dinara po kilogramu da isplate a zivi se galantno i siroko da mora za bednih 25 dinara da pali svecu u crkvi da li ce ili nece
 
Bilo je za ocekivati dobru cenu jabuka jer je cela Poljska izmrzla ono doduse ne ovako dobru cenu ali ono sto je zanimljivo jer je godina bila slicna kao 2017 kada je pola Evrope izmrzlo i kada je industrija dosla do 22 dinara ove godine su otkupljivaci bili slozni,mudri i strpljivi i sve vreme je industrija bila 4 do 5 dinara pod smesnim sloganom da je Rusija podigla ogromne zasade jabuka a posto je otkup prosao fenomenalno nastavili su slozno ko partizani 41 a sad uzimamo robu bez para.Zakljucak je da ce mnogi doziveti preporod i van svakih ocekivanja proci bogovski ali mnogi ce biti zaklani bez anestezije jer su velike pare u pitanju ali ovakav nacin poslovanja bez para kosta zivaca,dugo je izcekivanje neznam dali ce u buducnosti zaziveti ovakav nacin saradnje a ako se pogleda poslovanje 2018 godine i ona golgota ovo bi sada trebalo da bude malo optimisticnije ali videcemo do kraja kaka ce konacan ishod biti
 
@mornar
Ukratno svaka godina je za sebe. Cena je sada dobra. Rusija ima ogromne zasade, ima veliku ponudu od celog sveta. Jabuku su poceli da proizvode i severnoafrikanci (Maroko, Tunis, Alzir), takodje i svetska potrosnja jabuke raste kako raste standard u zemljama treceg sveta (kako se to rogobatno zove).
Gde vidim resenje? Iskljucivo zaokruzivanje proizvodnje. Zasad, hladnjaca, kalibrator, pakerica. Ili tako ili propadas. Ako prodajes u berbi po 25din sa njive onda bolje okrciti.
 
U pustinjama raste samo kaktus i zmija zvecarka a i mnogo su daleko sto se tice transporta a ovde u Srbiji je pola jabukara DALO JABUKU IZ BERBE NA 25 DINARA BEZ PARA I ONI BI BILI PREZADOVOLJNI I SA TIM NOVCEM ALI SAMO DA IM DA VELIKI OTKUPLJIVAC i to je ogroman problem u Srbiji jer nikada problem nije bio dovesti proizvodnju do savrsenstva i izbaciti savrseni kalibar PROBLEM JE PRODAJA to je problem ove godine a kakva je bila prosla godina da se niko ne podseti na to a tako je i sa drugim vocnim kulturama .PS. Na ovu cenu koja je sada u veleprodaji a ne secam se da je bila ovakva cena zadnjih 15 godina podizu se novi jabukari jer ovo je cena iz bajke ali ovde se nece nista podizati za sada dok se neke stvari ne promene a to nije ni kalibrator ni pakerica to su mnogo slozenije stvari.Sta mislis BOJKE koji je razlog zasto se uzima roba bez para dali se to tako posluje u Evropi ili su to neki novi trendovi ovde ima gomila proizvodjaca koji imaju od 5 do 25 hektara i zamisli da das robu sa 20 hektara bez para nekom umiljatom ciki sa luksuznim dzipom i lepim manirima.Poceli su zasadi da se smanjuju otislo je sve u nekom drugom smeru na moje pitanje nekim dragim priljateljima PA JOS TI NISU ISPLATILI 2018 ON GLEDA BLED KO KRPA I ODGOVARA VALJDA CE SAD DA ISPLATE
 
Starkrimson 50% opao a redcar 20 %. Ta padavica je industrijska i cena joj je 4do 6din. Koliko je tu prve klase
 
ZA UBOVIC RATKA Svi ovi klonovi su izuzetni ali u jednom momentu na video zapisu se pojavio savet da se sade na 26 ici znaci svi klonovi crvenog delisesa ili na 26 ici ili na 106 ici a izbegavati 9 ku kao podlogu.Sto se tice STAR KRIMSONA on je bio zastupljen 90 tih godina u Podunavlju ali je iskrcen, lose jabuke nema ali narod sadi i vadi trziste je promenljivo.Iz berbe se na nasim pijacama moze naci 40 tak sorti sto nije malo sve sorte su savrsene ali dve sorte koje nisu isle nikako 2015 i 16 greni i zlatni delises sada se prodaju fenomenalno,bio sam na ivici da povadim ceo zlatni ali bumerang se okrenuo od cega zavisi neznam a sci su u Podunavlju ili povadili ili prekalemili greni
 
Ima vise klonova, mlade grane na jednoj sorti su mi onako zelenkaste, dok na drugoj iz drugog izvora mi je ova otprilike boja
Kalemi na M9 na bocnu granu tako ces najpre dobiti rod da potvrdi
 
Zanima me da li jesenas posadjena jabuka samo kasnije krece u vegetaciju ili da pocnem da razmisljam o prolecnoj sadnji
 
Da si je bacio pored puta trebala je do sada pokazati, zavisi i od kraja i sorte, ja sad svakako ne bih sadio, na tvom mestu bih sacekao pa ako nista na jesen

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Prve godine sporije krece. Imao sam i u maju koja je krenula. Zavisi od sadnica, zemljista itd. U drugoj godini vec bi krenula
 
Nazad
Vrh