Jabuka

Da baš tako, samo što ovo nije običan vosak kao od sveće, već postane crn kao crno staklo i rastegljiv kao guma, tako da dok grana deblja on ne puca i traje dugo.
 
Samo sto nije procvetala.
2wg56kk.jpg
2i1o46x.jpg
 
Ako prezive mraz od sledece nedelje koji se najavljuje rucno cu prorediti jer to mi je u malom zasadu takozvanom oglednom zasadu gde ispitujem koje sorte su za moju zemlju.
 
Teško ćeš naći nekog sa tom sortom, to je klupska sorta, zabranjeno je umožavati bez licence!
 
Kolege kako su cvetale jabuke?
Kod mene vrlo sareno, Greni i Red chief standardno dobro, Ajdared je mogao i bolje,, ali zato Jonagored vrlo slabo gotovo nista!!!
A nije ima nista veci rod nego ove druge, i jos sam primetio da je bilo dosta pupoljaka koji su izgledali kao rodni, ali nisu.
 
Kod mene u dvoristu sto sam sadio u jesen 2012 sve cvetalo. Samo red cif mi nije cvetao, ostalo (mucu, greni, ajdared, jonagored) sve je cvetalo i to poprilicno.
 
Pozdrav, imam problem sa jabukama. U pitanju je sorta G. Smith i ove godine ih je bas nesto napalo, a ja stvarno nisam siguran sta je u pitanju, ni sta bi bilo pametno da uradim.

157deoi.jpg


2b1edu.jpg


e16n9z.jpg


Ovo im je treca godina od sadnje, a ja posto nemam iskustva sa vocarstvom rekoh da pitam ovde posto sam prateci forum video da ima dosta ljudi ovde koji od istog zive :D.
 
@proka89
Ne znam da li je ovo neki odsjaj sa lista,zbog svetlosti ili ugla kamere,ukoliko nije najverovatnije imas pepelnicu.Pepelnica se javlja i na nizim i na visim temperaturama,kao i u temperaturnim oscilacijama.Za zarazu nije potrebna kisa,dovoljna je vazdusna vlaga.A javlja se od pocetka listanja pa do kraja vegetacije.Ukoliko nisi odradio zastitu fungicidom,obavezno oprskaj kombinacijom kontaktnog preparata (Mankogal,Antracol,Poliram,Kaptan...) i sistemicnog (Zato,Strobi,Falcon...),gde ces pokriti i pepelnicu i cadjavu krastavost.Slicnu kombinaciju ponovis za nedelju dana,naravno i neki insekticid zbog stetocina,zavisno od cvetanja jabuke.
 
Ok hvala na savetu. Imam ovaj Mangokal, a videcu da kupim neki od ovih sistematicnih pa cu napraviti mesavinu i oprskati.
 
Pozdrav voćari!! Imam 2 jabuke crveni delišes i 2 žuti delišes u voćnjaku pored kuće. Odradio sam samo plavo ulje u periodu mirovanja vegetacije. Zaokupljen drugim obavezama na njih ne obraćah pažnju. Sad je problem, jabuke imaju po listovima žute fleke, rđavost neka, list je uvijen i ispod je neka vaš. Cvet mi je kao oštećen, kao da ga jede nešto, grinje neko, možda grešim... Jabuke su sad u punom cvetu, šta mi je činiti?
 
pozdrav narode,
jutros od nekih osam sati na jabuke mi je napadao snijeg. visina oko 800 metara, jabuke u cvetanju, temparatura 2-3 stepena. oce li mi neko reci da ne brnem
 
Nazad
Vrh