Izvozna cena maline u 2009.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MPopovic

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2009
Poruka
151
Lokacija
Arilje
Da li neko možda zna po kojoj se ceni sada izvozi malina.
 
neznam posto se izvozi ali je u nemackoj sada malina i borovnica ok 12 € kg u pakovanjima po 125 gr. sada je iz argentine i cilea a do pre 15 dana malina iz poljske. pojavljuje se i malina i borovnica iz staklenika iz holandije oko 12 € kg
 
ajde osechinac raspitaj se mora da imash nekoga ko radi u vashoj hladnjachi, ja sam do proshle godine znao sve cene iz hladnjache u dragincu, ali je ugashena shto se tiche otkupa malina tek ove godine izgleda da ce pocheti ponovo sa otkupom pa cu ako neshto saznam javljati.inache zena mi je frizerka pa to osoblje iz hladnjace svoje frizure rade kod moje zene pa sam se tako raspitivao. na vama je da nadjete vashe izvore pa izvolite podelite sa nama . cao zika brezjak
 
Malina trenutno ide 2,2-2,3E Rolend tj IQF 3%slomljene

oko 80 euro centi je blok. Gris je oko 1,2


Ono sto pretstavlja sve vecu pretnju po nas,Cileance itd...... su kinezi.....

i , ne nemojte se smejati za 5-10 godina oni ce biti najaci izvoznici smrznutog voca.

A one price,pa to nema ukus pa nema boju itd itd to pricajte nekom ko se ne razume u ekonomiju. Primer:

u Kini malina Rolend IQF 1,9E

Uzmu 200 tona te i jedno vozilo nase umesaju i samo vozi a kvalitet,ko te pita za kvalitet ovo je suroviu kapitalizam uzmi prodaj zaradi.......
 
ova hladnjaca sto je bila paravan za pranje novaca izgleda da ce dobiti novog vlasnika . nezna se jos nista sve je jos u prichi nesmem da saopstavam neke nepotvrdjene informacije cim nesto saznam bice na forumu
 
Kako da nabavim ili ugradim mini hladnjacu(otprilike kapaciteta oko 20 tona) za skladistenje malina.Molim vas dajte mi ideju,uzgajam maline u sredini gde nema organizovanog otkupa niti hladnjacara.
Pozdrav i hvala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh