Izdjubravanje iz objekta

PG Krnac

Član
Učlanjen(a)
13 Okt 2009
Poruka
2.575
Lokacija
Silbas
Pozz,razmisljao sam praviti resetkasti pod ali ce me ta investicija kostati dosta,posto vec posedujem betonske podove i koristim slamu, ne bih da ih prosecam i pravim kanale pa sam razmisljao o nekoj vrsti masine za izdjubravanje. Probao sam traziti po netu ali ne mogu nigde naci. Zamisao je da napravim kopiju elevatora sa trakom koji ce biti u hodniku kroz sredinu objekta i da izvlaci na gomilu. Znaci samo vilama iz svinjca na traku da se baca i da ona izvlaci napolje,treba mi 10m trake otprilike 30cm sirine. Trebala bi biti visoka na nekih 30-40cm da se ne mora podizati puno na nju,sta mislite o tome? Dali vredi pokusati? :)
 
Pozz,razmisljao sam praviti resetkasti pod ali ce me ta investicija kostati dosta,posto vec posedujem betonske podove i koristim slamu, ne bih da ih prosecam i pravim kanale pa sam razmisljao o nekoj vrsti masine za izdjubravanje. Probao sam traziti po netu ali ne mogu nigde naci. Zamisao je da napravim kopiju elevatora sa trakom koji ce biti u hodniku kroz sredinu objekta i da izvlaci na gomilu. Znaci samo vilama iz svinjca na traku da se baca i da ona izvlaci napolje,treba mi 10m trake otprilike 30cm sirine. Trebala bi biti visoka na nekih 30-40cm da se ne mora podizati puno na nju,sta mislite o tome? Dali vredi pokusati? :)
E kolega ja imam objekat sa hodnikom uzduz na kraju hodnika je stajao elevator za kukuruz,
Izbacis u hodnik on je dugačak 13m tu imaju kanali za osoku siroki 30 a duboki 3_5cm lopatom guras niz hodnik upadne u levator i on nosi u kiperku cim se napuni vozim na njivu na gomilu
Tako je bilo nekad, sad imam malo svinja pa mi se ne isplati drzati kiperku
Jedan nas zajednicki prijatelj se smejao levatoru, ani dan danas gura kolica uz PAROŠKE HIMALAJE

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Obican elevator? Ja imam 2 trake od 9m i imam 2 obicna elevatora lifamova,e sad do proleca moram nesto napraviti,isto sam mislio taj sistem u kiperku.
Markojx: Ja sam razmisljao ali imam 300m² pa ce me to izaci skupo...
 
Nazad
Vrh