Istine i zablude o tovu bikova i njihovoj prodaji

Teladi nema i zato im cena nece padati,moze samo da raste,veliki tovljaci ce se pronaci ,mali ce propasti kao i u svakoj grani poljoprivrede,nazalost tako je
 
danas mi je covek trazio 250e za tele od 5 dana :zli:. ja ga odbio i malo posle je naisao drugi pacijent koji mu je dao 240e. inace ga nisam hteo jer je iz iste stale kao onaj "kravast" koga vec imam da je pravi uzo bi ga. ljudi, kuda ovo vodi?
 
Taj kravasti ti je mlecni simental citaj ima mu otac bar 20 posto crvenog holstajna u sebi
Od 2000. god broj krava je opao za trecinu,simentalki sve manje holstajna sve vise znamo svi sta to znaci,prica se o zabrani prodajeteladi na pijacama koja nemaju bar 200 kg(koliko je tacno nisam zvao upravu za veterinu d aproverim),sve ide u k... dragi moji
nek smo mi zivi i zdravi more bit ce i dalje bikova da ricu po stalama
:ppozdrav:
 
1,5e kod mene. sto se tice zabrane prodaje teladi pa mozda bi bilo pametno mada mislim da je nesprovodljivo
 
pa pitanje je i tako,moras mu pasos vaditi nekad a trazi ti broj krave ,sta ces da ga saljes kod tog u stalu?
kako da ga prebacis do sebe?
sve ovo bi zakomplikovalo celu stvar
 
ne,mislim ako covek navikao da prodaje tele sa nedelju dana starosti,ili ako covek koji drzi krave mora da prodaje tele zbog nedostatka ::novac:: onda nek drzava mu isplati,ako vec neda da se prodaje
Post je spojen: [time]1264277219[/time]
_________________________________________________
pored velike kapije postoji i mala kapija
 
prosle godine sam igrom slucaja vadio pasose za strica i sebe."ovlasceno lice" mi je reklo da stric te bikove po komjuteru nema:haha: kad su isli po dvoristima da vade krv i popisuju, njegovu junad nisu upisali, jer su bili u drugom objektu koji nisu gledali/stric nije bio kuci/.ja gledo u komp. njihov,stoku koja ne ode u reg. klanice,vec se zakolje ne znam kako,vode kao "nelegalna prodaja".posle duzeg premisljanja i konsultacija nekako se izborih za kartone i uverenja, stim da mislim da ih je morao ponovo "kupiti".
 
Mnogo ljudi se bavi isljučivo proizvodnjom mleka i nije pošteno da ih neko optereti da moraju da drže tele do 200kg.
Bolje je proveriti kod nadležnih državnih organa da li je dozvoljeno klanje ženske junadi? Koliko se tu gubi?
! Svakom ženskom teletu treba dati šansu da postane krava.
 
Pitanje je ko da joj da sansu?s ovom cenom mleka tesko ko
pogledajte oglase puni su krava muzara na prodaju
ovo su govorkanja nisam proverio u upravi,akd proverim postavit cu tacnu informaciju
ps.Sir na kantu u nedelju u Valjevu je bio 50 din za kg cak i nize,to je propast,kod mene vec pocinje da se gomila iako imam mikro proizvodnju,tesko se prodaje a po to g ane dam nek ga jedu svinje bolje je,psi i macke odavno se hrane tim jeftinije je od hrane za njih:):)
 
kod mene 700 i nesto osemenjavanja a pasosa izdato plavih i belih uverenja 1300.vam to nesto govori
 
cukaneca je napisao(la):
kod mene 700 i nesto osemenjavanja a pasosa izdato plavih i belih uverenja 1300.vam to nesto govori
tako su i kod nas veterinari bili počeli da se ku..e,200 din markica za jagnje,700-800 tele,ja nazovem veterinarsku stanicu u bačkoj palanci kada tamo usna markica za jagnje 30din tele 150,odem kod njih kazemjim ko ljudima, kao proverice prave se ludi ,kao staćemo ako je skujple,onda lepo odem kod veterinarskog inspektora,i da vidis kako se cene vratile u normalu,kao to je bio neki novi cenovnik pa je bas taj dan ponisten ,zato ljudi rapitajte se u susednim opstinama nedajte se davas prave ludima
 
milos bota je napisao(la):
cukaneca je napisao(la):
kod mene 700 i nesto osemenjavanja a pasosa izdato plavih i belih uverenja 1300.vam to nesto govori
tako su i kod nas veterinari bili počeli da se ku..e,200 din markica za jagnje,700-800 tele,ja nazovem veterinarsku stanicu u bačkoj palanci kada tamo usna markica za jagnje 30din tele 150,odem kod njih kazemjim ko ljudima, kao proverice prave se ludi ,kao staćemo ako je skujple,onda lepo odem kod veterinarskog inspektora,i da vidis kako se cene vratile u normalu,kao to je bio neki novi cenovnik pa je bas taj dan ponisten ,zato ljudi rapitajte se u susednim opstinama nedajte se davas prave ludima
izvinjavam se ako sam nejasno napisao,ali ja sam govorio o broju izdatih pasosa, uverenja i broju osemenjavanja.razlika ova dva broja su krave koje su poklane jesenas
 
Nazad
Vrh