Istine i zablude o tovu bikova i njihovoj prodaji

Bravo,bravo.Jel su jos kuci?Koliko dobijas za njih?Jedan covek,bio nakupac kod nas,nije vise ziv,govorio nam je:Deco,u Azanju da idete po telad a ne na vasar!!Pa nas onda ovi Leskovcani derali kao jarceve kad smo kupovali telad.Izvini,a kakve su to jasle nisam takve video kod nas.U cemu je predenost.Meni se svidjalo kad sam drzao bikove(do 6 komada)da budu u slobodnom tovu.Sad drzim krave i njihov podmladak pa sve vezano,ma to ti je kao konobar,sluga...ali sta ces to nam je sto nam je.Izvini na ovim silnim pitanjima,zanima me i dalje volim bikove,i nije iskljuceno da necu ponovo uci u tov. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
ovi su otisli pre nekih godinu dana otprilike i to po 2,1e tada je bila ta cena i daj boze da se vrati. stala je stara, pravio je moj otac. vezani su svi i to cu promeniti. ove proleci sam trebao poceti sa izgradnjom tovilista na principu kosog poda i otvorene jedne strane. videcemo jos dal cu uspeti ove godine. plan je da stara stala ostane za ubacivanje telica i formiranje grupa a u nov objekat bi isli od nekih 150-200kg. telici su postali problem i kod nas sve ih je manje i teze doci do kvalitetnog materijala sto bi neki rekli. posle rucka cu vam staviti slike teladi koje sam uzeo nedavno :ppozdrav:
 
trenutna cena bikova kod mene je 1,5e slovima jedan evro i pedeset centi
24vnsrr.jpg
14tn4na.jpg
t0qp36.jpg
2d9o6kw.jpg
znwku0.jpg
2a777cz.jpg
14lhmk3.jpg
6oot4n.jpg
2ducw9l.jpg
 
Ljudi sve je to ok sto kazete za tov junadi,ali u nekom drugom vremenu a ne danas.Naime ja se bavim i moj otac stocarstvom imamo 10tak krava i 20-40 bikova godisnje i isto tako smo radili do pre par godina kad je tele pocelo da kosta vise od pola bika, tu nema racunice samo propast.Danas ja uzimam male telade stare 3-10 dana od 100-200evra.Jedino tako ima neke racunice, naravno hrana mora biti dobra a jeftina :D. Sta sam hteo time da kazem, silaza mora da se pravi jer ona ustedi seno koje je skupo, soja nikako jer hranite bikove a ne svinje,znaci prekrupa(ceo klip ili zrno), aspiracija, repin rezanac, malata, silaza i sve to na lopatu da se izmesa nikako pojedinacno_Ovako ja hranim i moji bikovi ne vide sena samo kad je prolece pa se zeleni dvoriste, jeste da jedu duze koji mesec ali se tako najvise isplati.pozzzzz
 
mi smo nekad svu musku telad ostavljali i tovili. sad mi jednostavnije da stavim u dzep 400 - 500 evrova i da me vise ne boli briga za njih. inace, ne znam kako ovi ljudi sto im prodajem telad nalaze racunicu, pogotovo sada kad us kod mene bikovi spali na 1,4 evra, sa daljom tendencijom pada. i sto je najgore, kao fol nece ih niko, maltene kao cine ti uslugu kad ga uzmu.
 
cukaneca posto si platio tu telad, i izvini ali bar po slikama roba ti je malo sarena, ima i lepih a ima i sto mi se ne svidjaju razlog ne svidjanja dugacka njuska od vrha do ociju taj deo, sto se kaze vuce na kravastog bika , izvini ako se ljutis ali to je moje misljenje
 
dragansavin je napisao(la):
cukaneca posto si platio tu telad, i izvini ali bar po slikama roba ti je malo sarena, ima i lepih a ima i sto mi se ne svidjaju razlog ne svidjanja dugacka njuska od vrha do ociju taj deo, sto se kaze vuce na kravastog bika , izvini ako se ljutis ali to je moje misljenje
:ppozdrav: a sto bi se ljutio kad i ja to znam. tesko je doci do dobre robe a da ne platis puno. na kraju tova se progura i neki losiji komad pored dobrih, jednostavno uslovis kupca sa kupovinom svih ili nijednog. zadnje dve godine radim sto nisam nikad kupujem malu telad od 10-15dana za 150-200e sad je cena vec na 250e za dobro malo tele/pa dokle/. tako malu telad ti je tesko da vidis kakva ce biti ali zato ja idem u stale i gledam krave kod ljudi i onda procena, pa sta ti bude. ja ne znam gde ovo vodi. na kraju ce izgleda samo zaljubljenici raditi ovaj poso
 
cukaneca je napisao(la):
ja ne znam gde ovo vodi. na kraju ce izgleda samo zaljubljenici raditi ovaj poso
prosle godine kad sam cuo jednog svabu da od drzanja krava nema velike koristi, vec da posao radi iz ljubavi, sve mi bese jasno. kad je svaba to rekao cemu mi da se nadamo. ne odlucuju samo kod nas o poljoprivredi ljudi koje nije mnogo briga, ali kod nas je to jos napumpano, onako naski. ljubav ostavljam za spavacu sobu, a sve ostalo samo razum.
 
Stanislav je napisao(la):
Ljudi sve je to ok sto kazete za tov junadi,ali u nekom drugom vremenu a ne danas.Naime ja se bavim i moj otac stocarstvom imamo 10tak krava i 20-40 bikova godisnje i isto tako smo radili do pre par godina kad je tele pocelo da kosta vise od pola bika, tu nema racunice samo propast.Danas ja uzimam male telade stare 3-10 dana od 100-200evra.Jedino tako ima neke racunice, naravno hrana mora biti dobra a jeftina :D. Sta sam hteo time da kazem, silaza mora da se pravi jer ona ustedi seno koje je skupo, soja nikako jer hranite bikove a ne svinje,znaci prekrupa(ceo klip ili zrno), aspiracija, repin rezanac, malata, silaza i sve to na lopatu da se izmesa nikako pojedinacno_Ovako ja hranim i moji bikovi ne vide sena samo kad je prolece pa se zeleni dvoriste, jeste da jedu duze koji mesec ali se tako najvise isplati.pozzzzz
i onda koliko imaju kilazu kad ih prodajes sa takvom hranom?
Post je spojen: [time]1263927479[/time]
_________________________________________________
cukaneca ti kakav obrok dajes za te bikove?stavis soju?
 
ja bikove ne prodajem kad napune 450-500kg,je cekam da meni cena odgovara,tako da moji bikovi imaju i 550-650kg.ludost je ici logikom da bik koji ima 500 kila pocne da jede samog sebe,to nije tacno i onda mnogo ljudi poveruje i prodaje bikove tada a ne gleda na cenu,po meni bolje da jede duze koji mesec i da saceka pravu cenu, a to je oko 2 evra
 
mozes ti da cekas za 2evra,ali mozda ce ti bikovi prelaziti i 1000kg ,trenutna cena u vojvodini je 1.45e, sad druze nemoj sanjati o tome. odakle nabavljas telad?
 
I ja sam slusao da je"produzeni tov bikova"opravdan SAMO ako se ocekuje vace cena.Kasnije se povecava potrosnja hrane a smanjuje se konverzija hrane. :ppozdrav:
 
e moj stanislave neverujem da ces tu cenu u skorije vreme docekati, treba ces jos dugo dugo da ih hranis posle 500 kila, nazalost na istoj se vatri pecemo ali tako je
 
mi smo dosad placali do 450 evra pa sad ti racunaj kolko dodje po kili, a sad posto bikovi padaju neznam posto cemo sad kupovati ako se i odlucimo da ih kupujemo sve je veliko ?
 
Nazad
Vrh