Istine i zablude o tovu bikova i njihovoj prodaji

telede nabavljam po selim, kako ko ima da proda, 1 2 ili vise i ne biram crni ili beli, a sto se tice cene od 2 evra to niko ne garantuje i ne zna se sta ce sutra biti ali je to realna cena,e sad bolje je da bik jede malo duze, ne mora to biti 2e 1.7 - 1.8, nego ga prodati sad po 1.45, ali sve zavisi i koliko imate bikova, ja imam dosta tako da mi mnogo znaci 20-30 centi.
 
pa da ,ali 20-30centi vec za svakoga dosta znaci danas,jer je to 20-30dinara vise!za koga prodajes utovljene bikove?
 
malopre me obradova burazer,kaze dobio ponudu od 1,6e e sad dal se to nesto menja ili ne,ne znam. moze biti da zbog ovog vremena malo teze dolaze do stoke, pa zbog toga cena malo mrda na gore
 
Ja sam poslednjih par godina davao kolbisu u ns, za njih sam i nabavljao stoku, samo sto se ceka na pare,ali cena je uvek bila veca od ostalih kupac, a sad posto su oni u raspadu ne znam gde cu, mozda nekoj drugoj klanici iili siptarima.nem pojma
 
Ako je bik dobar posle 500kg stavlja 50 kg mesečno-provereno
Farmer Bob je napisao(la):
I ja sam slusao da je"produzeni tov bikova"opravdan SAMO ako se ocekuje vace cena.Kasnije se povecava potrosnja hrane a smanjuje se konverzija hrane. :ppozdrav:
 
bojan nimberg je napisao(la):
Posto sam novi na forumu pazljivo sam procitao vase diskusije ...nebavim se nikakvim tovom ali eto jedan barem odgovor skupi su bikovi ...ja bi ovako postavio pitanje sir jeftin mleko niko nece dalibiste vi cuvali kravu za jedno tele u godinu i poklonili ga farmeru koji tovi uz riziko da nebude zensko 50-50%Ubedjen sam ne.Sada sa druge strane vidjeno dali biste cuvali bika godinu dana i od prodaje tog istog nemozes kupiti dva teleta? verujem isto ne sta se desava kada otvorimo oci ...Drzava ce uvesti meso i onda vase farme nema ni krava ni telad a ljudi ostadose bez posla...gde je greska u sistemu egoizmu svakog od nas pa cak i politike..neznam znam gde je kraj svemu ovome uvoz jeftinog mesa iz neke """"" drzave. :cao:
Šta li si ti hteo da kažeš?"Skupi su bikovi";"pokloniti tele farmeru";Uostalom citirao sam ceo post...
 
Ako se nastavi sa ovakvom politikom otkupa mleka odose krave sve na klanje,a ako nema krava nema ni teladi a samim tim ni tova
svako trazi racunicu,a trziste odredjuje cene,doduse kod nas drzava uvek j... trziste
 
Dragi moji sapatnici o racunici mozemo pricati i pricati
cinjenica je kod svih poljoprivrednih proizvoda da cim opadne potraznja pada i cijena
a cijenu (bar kod nas)ruse oni koji imaju komad dva i plus nemaju dovoljno hrane ::lose::
pa daju bud zasto samo da se rijese i onda se desi to da i nas za..bu :udri:
 
Ja sam pre 6 ili 7 godina zadnji put kupio turu teladi i tad sam placao 230e komad u valjevu na vasaru, posle toga imao sam dve neke ture crnaca u dug sto sam uzeo, a zadnjih 3-4 god kupujem samo sveze oteljene i ne biram crni ili crveni,bitno je da nije vise od 150e i on posisa 50e i to je onda 200e sto ima neke racunice,a ko kupi danas tele od 400-500e i vise jer ima takvih u mojoj okolini,moze samo da uzme stranku oko vrata i mene da zove da mu izmaknem stolicu. :zli:
 
sutra idem da gledam i najverovatnije kupim musku telad na 2,5e kg. tele izadje oko 370e sto bi trebalo da bude dobro jer za godinu dana moze mnogo toga da se promeni. normalno uz pretpostavku da gore od ovoga ne moze da bude. ili mozda moze :sta:
 
ljudi ,negde sam citao da se ubacuje urea u koncentrat za bikove,ali nemogu da nadjem,molim pomoc! ili da me uputite koju kolicinu da stavim :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh