Ispust za krave

JA cu za pocetak ovako da radim... Sad nemam ja ni puno krava,tek je ovo pocetak samo.... E kad budem imao 15-20 krava ja cu drugacije da uradim... Kupicu onu betonsku ogradu (ali onu viskoku bez ukrasa) i postavicu je i zavrsio sam problem....
 
Mi ni nemamo ogradu de su nam krave sve je elektricni pastir,kad dodju ljudi cude se,ima jedna cev od nafte na 80cm i izad toga pastir,vremenom kad se nagomila stajnjak onda cev izgubi sve funcije i samo pastir na jedno 50 cm od zemlje stoji i ako treba razvucemo mrezu od baliranja jos iznad ako su problematicne stavi se u jos jedan red pastira ali to je retko.
A kod zice je problem sto uvek ce ovca,krava da je naguruje jer oce travu preko ograde da glaba,i onda kad se nagde pa je druga povija onda je haos,a kad je pastir onda pazi da ne prilazi ogradi,a nama kasnije pastira najlakse skinuti kad se vuce stajnjak.
A za vodu kad se stavi kada samo plovak od vodokotlica i zaboravis za vodu.Jedino ako kada mora bas da bude u sred ispusta onda se mora napraviti poklopac iznad plovka jer bi ga slomile u rekordnom roku.
 
Ma meni se svidja ta ideja sa pastirom ali od te ideje nema nista... Moje dvoriste se deli sa komsiskim tako da samo ograda dolazi u obzir.. Momsija pusta kokoske,svinje,koze i sve ostale zivtinjke tako da bi pored pastira sve usle kod mene u ispust a zatim i u dvoriste!!!! Mozda koze i svinje ne bi zbog pastira ali zato kokoske i kukici bi sigurno..... Jbg zato sam i stavljao zicu prvo pa daske....

A ova ideja za plovak od vodokotlica ti je zakon!!!!!! ::super:: To cim zavrsim moram da napravim!!! Nacicu ili stari neki bojler ili kabu i unutra plovak od vodokotlica i udri!!! :osmeh:
 
Pa ali kad si se pomucio da to ogradis i stavis zicu sad odradis pastir i onda ce ti to ostati sacuvano.
Mi imamo vec par godina sa plovkom kade,i stvarno je dobro,imamo i onu zelenu poilicu sa dve lopte al vec stoji 2 godine nikako da se postavi..
 
Poslednja izmena:
[h=1]CORRAL SUPER N 1100 230V[/h]
cena 14500 RSD






[h=3]INFORMACIJE[/h] Proizvod na stanju: Da
Očekivana isporuka: 1-2 dana

- - - - - - - - - -

[h=1]Termopojilica sa jednom loptom JFC ID25[/h]
cena 49800 RSD
43900 RSD






[h=3]INFORMACIJE[/h] Proizvod na stanju: Da
Očekivana isporuka: 1-2 dana
 
Imas po vasarima i za 100e a mozda se moze naci i jeftinije pastir,a pojilice su poprilicno skupe,ona dupla je malo jeftinija nego dve pojedinacne-tj. bilo je kad smo mi uzimali.
 
Ne razumem malo kako funkcionise ta pojlica i zasto je toliko skuplja od obicne pojlice koje imam u stali??? :sta: Koja je prednost ove pojlice???
 
Prednost je sto ne smrzne do -30,voda se leti ne greje,nemas algi kao sto ima npr. u kadi kad postavis, krava pije vodu ujednacenim tokom ne mora da ceka da nacuri a kazu da joj cesto dosadi pa pije manje vode nego sto bi trebala,e sad jel to istina nemam pojma.
 
Jos sam ja amater za tako nesto.. ::namigivanje:: Ovo je tek pocetak,imam ja malo grla da bi se to isplatilo....
 
Prošle godine smo napravili ispust za junice i pokazalo se kao odlična stvar. Ove godine je u planu pravljenje ispusta za krave. Plan je da se ogradi sa 3 strane drvenom ogradom a sa 4-te je čardak. Spremio sam bagremove stubove od 2,5 do 3m ... deblje ukopavam kao stubove a tanje popreko. Jedna je strana ukopana a ostatak čeka da se naspe jedan deo što je niži pa mi se skuplja voda. U planu je i nastrešnica da se napravi a za vodu imam staru kadu. Jasle nepravim zbog toga što će ići nazad u štalu na mužu pa će veći deo tamo dobiti da jedu. To mi je i jedini problem jer od štale do ispusta imam oko 10-tak metara preko dvorišta. Mislio sam da napravim neku montažnu ogradicu od 20x20 cevi al otom potim. Biće puštano 15-ak krava a prostor je 10x15m. Šta mislite, da li je to dovoljno?

I za kraj evo jedna slika od ispusta za junice :)

7ahupu9y.jpg
 
Ja cu na pocetku ovde drzati junice posle cu tu da pustam krave a potom da se vracaju u stalu na muzu,ali samo polako... Samo krave fale.. :haha:
 
Svaka cast kolega!!!!!!!!!! E da je meni POLOVINA od tog prostranstva!!!!!!!!!! :udri: Kod mene ili izlazis odmah na glavni put ili kod drugog u dvoriste....
 
Hvala.... mnogi se sucrecu sa problemom kao ti da nemaju prostora za ispust,a ispust im je jako vayan.
 
Ma to je glavni problem u zbjenim selima.... Nemogu proterati krave svaki dan ulicom sta ja znam do polja,a i u polje gde bi sa njima kad sve obradjene njive....
 
Kod nas su razbacane kuce po selu ,vrlo je malo sorirano al slabo ko od komsija da zemlju da radis.Mnogi idi na prodaju trave.Srecamo moja sto imam neki 4 ha oko stale pa mi krave mogu non stop biti napolju
 
Moje krave teram na pašnjak od ranog proleća do kasne jeseni. Toliko su lepo "vaspitane" da i deca (moji sestrići) mogu da se igraju s njima, čak i da jašu...
Ponekad, uveče kada krenem s njima kući, umeju i da odbiju poslušnost, pa da se okrenu i vrate na pašnjak, neće im se kući, pa moram sve ispočetka...
8u683ndg76ilcp3up3m.jpg
[/URL][/IMG]
1o2zlaicjpfh5d8u3bz.jpg
[/URL][/IMG]
nealz9b4jc2wwen3sd1e.jpg
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh