Ispust za krave

Cevi od skele su valda 48.3 ili 48,6 tako nesto, mrzi me sad da trazim.al su ubedljivo najbole za obor ,ocas posla namontiras i razmontiras.
 
Ove su lepo ugojene (domaćinske), i kratak im je prostor nema zaletanja. Ja sam ih puštao u 30 ari to bude cirkus. Ipak je ovo najprirodnije, samo za moj ukus treba biti veći prostor i slama samo ispod nadstrešnice.
 
Danas ceo dan oko ispusta radio...

Evo stizu i slike... :osmeh:

- - - - - - - - - -

Evo ovo je ograda do komsije koja je zavrsena,visina je uglavnom preko 130cm danas merio... Prvo bodljikava zica,pa pletena zica pa daske...

img2815.jpg


Ovo je sa suprotne strane ove ograde koja je do komsije.... (to je zadnji zid od objekta za mehanizaciju..)

img2810.jpg


A ovo je betonska ograda koja je odmah do puta,iza nje cu jos da stavim stubove i daske da se krave ne naslanjaju na nju.. To jos nisam stigao da uradim..

img2812.jpg
 
Meni komsija malo, malo pa izvede komunalnog inspektora,smeta mu pogled na stalu.Al bi bilo veselo kad bi jos napravio i ispust,mada imam u planu pa nek izvodi kog oce.
 
JA nemam tih problema sa komsijom posto on sa druge strane pusta svinje zato sam stavljao i bodljikavu zicu i pletenu pa tek daske... Da svinje ne udju slucajno kod mene u ispust za krave...

Evo jos koja slika... Sporo ide posao zacas prodje dan!!!

Ovde se vide ostaci jednog starog obora koji je nekad sluzio za ovce (ovce nemamo vec godinama tako da je stajao tu bezveze).. Srusen je..

img2814.jpg


img2819.jpg
 
Moj komsija je rom na privremenom radu u Austriji,a posto su trenutno romi psi zasticeni ko beli medvedi sve mu se moze.(videcemo dokle).
 
Sad su svi vise zasticeni od postenog coveka... :udri:

Nego sta kazete jer valja ovaj ispust necemu??? :sta: Zamerke kritike predlozi SVE prihvatam... :ppozdrav: Znam ja da ce da bude nekih dorada kad ubacim krave sigurno nesto nece da stima...
 
Nema tu sta da ne stima, samo da imas jasle, korito sa vodom i da je ograda dovoljno cvrsta i to je to...

E odlicno sto si se priklucio u diskusiju.. :bravo: Necu da stavim korito za vodu (bar sad ne mislim) nego da instaliram pojlice kao i u stali... da stavim jedno 2 sa obe strane jasle...?? :sta:

Reci mi sta mislis o ovoj ogradi do komsije?? Vidi se na slici da sa 3 strane nema zime ali ova do komsije sta vi mislite???

Ja ovo pravim sa minimalno ulaganja i sve sam po mom nekom misljenju kako bi trebalo da valja... Zato hocu da cujem i vase misljenje... :ppozdrav:
 
Stavi elektricnog pastira,u dva reda od neke jace zice,tanka zica je malo zeznuta jer jedna drugu naguraju pa zna da pukne.Tu je samo investicija elektricni pastir,al onda pregradjujes i radis sta hoces i kako ti kad zgodno.
 
PA sad se ni ja bas ne razumem u velicinu tih ispusta koji su dovoljni i za koliko grla.. Ja za pocetak cu da drzim 2 Junice ovde.... Pa polako,vazno mi je da ja to namestim sve i posle da mi bude spremno... Na leto posle zetve planiram da kupim bar jos 2 junice,sve zavisi koliko bude bilo ::novac:: da se ulaze u grla...

Svi znamo da je jako zajebano kad ostanes sa dve krave da ponovo stignes na 20 krava!!!! To je moja prica imali smo oko 20 i moji to smanjivali smanjivali i na kraju ostala 1 od 20!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sad ja sve radim ponovo i na svoju ruku,zao mi je samo sto su to uradili ali ajde proci ce i to..
 
Bodljikava zica, pletena zica, daske. Ciro tebi ovde samo jos fali red nagaznih mina. :haha:
Salu na stranu, ako junice nikada nisu bile pustane trebace im period da se naviknu, zato je dobro da postavis el. pastira kao sto rece kolega Igor Dulic. Mada sa druge strane ako imaju dovoljno prostora ne bi trebale dirati ogradu.
 
Od te zice za dva dana neostane nista,pokidace je sto posto.Trebao si da odaljis od zice ogradu.Najbolji predlog ti je da Igordulic,kupi pastira i nerazmisljaj.

Sto se tice moga ispusta visina cevi je 65 od zemlje pa sledaca na 125 pa na 170 najvislja................
 
MA nek pocepaju zicu... Ovo je za pocetak,kasnije cu ja tu da stavim drugu ogradu a naj verovatnije da cu da sazidam i kar price...

- - - - - - - - - -

Vladj- Morao sam tako jer komsija pusta svinje kod njega u dvoriste pa bi sve usle kod mene...
 
Dok ne pustis marvu u ispust iskopaj kanalic za plasticno crevo i dovedi do mesta gde mislis da stavis korito tj pojiliste.Nadjes stari bojler ili hidrofor iseces ga po duzini.Sa donje strane imas izvod za cev ako je bojler u pitanju ako je hidrofor navaris sa donje strane cev 1/2 cola.Tu plasticnu cev namestis na mrezu vodovoda u dvoristu ili na neku cesmu i stavis kuglicnu cesmu i kad im dajes vodu samo pustis cesmu voda napuni bojler i to je to.Uvek imas svezu vodu leti je uvek hladnija nego da im napunis korito i zavrsis posao ako si kuci nije ti tesko uvek da im pustis na dva ili tri sata svezu vodu a kad ides negde napunis bojler ili jos bolje hidrofor veci je moze vise marve da pije iz njega.Eto resenje kako cu ja da radim u ovcari koju pravim.ne ulazis kad si spremljen ne gazis balegu i blato samo pustis cesmu i gledas koliko vode mislis da sipas i zdravo.

- - - - - - - - - -

A sto se tice pletene zice ja da sam na tvom mestu na ovu srednju dasku sto ide preko zice kupio bih dve kile eksera gredara onih tanjih i na svakih 30 cm od komsije zabio po jedan ekser.Kad naprca njusku jedared nece vise da prilazi na dva metra od zice kao i kad stavis pastira jednom kad je derne struja vise ne prilazi mozes je gurati traktorom nemozes je nagurati na zicu.Inace pastir stavljaju bez icega na farme samo stubovi i pastir u tri reda i zdravo.Moj ujak radi u farmi krava muzara u Hrvatskoj imam te zice bar deset kilometara kaze mi kad june mlado uterujemo u ispust nateramo na zicu namerno i vise nema problema.:cool:
 
Kod mene je bio ispust od bodljikave zice i od drveta i krave su to za par godina razvalile i sad sam to srusio pa cu im tu praviti novi ispust sad se mislim dali da stavim pletenu zicu ili mozda da im napravim od mate ogradu a stubove cu betonske staviti. Kod mene su pile krave vodu iz kade dva tri puta na dan sam im tocio po ljeti, imao sam i elektricni pastir pa je jedna junica kad ju je pecnula struja iskocila kroz jasle, najvjerovatnije cu im staviti opet elektricni pastir samo da ih postepeno naucim pa onda po ljeti krave na ispasu.
 
Nazad
Vrh