Ispust za krave

Svaka cast kako su mirne krave... :bravo:
 
Ja sam napravio ispust za krave, ali ostalo mi je da napravim neku nastresnicu da mogu da se sklone krave kada pada kisa posto mi je stala udaljena 20 metara od ispusta. Za hladovinu imaju drveca ali za kisu mora nastresnica
 
Ogradujem oko 6 duluma ..Planiram to cuvarom...od kuce povuc 30 metar struju i postavt elektricnog pastira...Znal neko kroz koliko debelu bi zicu cuvar mogao slat impulse...Volio bi stavit u dva reda zicu i po mogucnosti malo deblju
 
Ja sam do sada imao 2 hektra u električnom pastiru na žicu od 1mm, pocinkovanu, jedan red, na 60-70 cm visine.

Sad dodajem tri reda bodljikave žice i ostaviću ovu električnu kako je i bila, kao dodatak.

Komšija radi na jedan red pocinkovane od 3mm.
 
To mi treba..iskustvo iz prve ruke....jesu li ti orginal nosaci il si nesto mudrovo...njih treba mnogo posto bi isao na dva reda a poskupi su
 
Posto imas iskustva sa cuvarom ....ja sam na jednom mjestu vidio da je momak sjeko grljkove od plasticnih flasa i kroz cep udari ekserom u stub a zicu napona samo obmota oko onog zlijeba na grljku poslije cepa....Ako bi ta plastika bila dovoljan izolator ja bih tako odradio...najprostije i najbrze a plasticnih flasa ima koliko hoces....
Mislim na flase od kole,fante.....
 
Moze to sa flasama, ali ni pravi izolatori nisu skupi jer su kvalitetni, kod mene su vec skoro desetak godina, kolje je mjenjano par puta ali izolatori jos uvjek traju.
Zicu imam kao na linku od Gromila, puca ali opet moze izdrzati 3-4 godine i ako pukne samo je svezes u cvor i sluzi i dalje.
 
Nakupi se...cuvar je 150 marak,zice 120 marki ako idem duplo,izolatori,jos kad bi kupovao i akumulator onda me nema nigdje...nekako mi lakse osjec grlo flase i zabit ga ekserom nego dat za njega marku.....Kolje imam pa sam vec pri kraju sa zabijanjem...sad slijedi tezi dio(vadenje kesa)...
 
Moze i tako pa posle nekog vremena kupis izolatore. Ja koristim stare akumulatore iz auta ili traktora, jedom sedmicno dopunim ispravljacem i gura nekako a nekad se isprazni ali krave ne smeju jer imaju strah od struje, inace ja imam samo jedan red zice, ponekad stavim dupli red ako je ograda do kuruza.
 
Ako ti šta pomaže. Dok smo stavljali el. pastir, kao izolator smo koristili najlonski džak od veštaka, bar toga ima. Isečeš na trakice nekih 6-7cm širine, trakice da idu po širini džaka, ne trebaju ti duže od pola metra. Umotaš oko kočića i preko toga žicu. Žicu smo imali neku staru aluminijumsku od 2mm, kasnije uzimali pocinkovanu od 2mm i to je tako sasvim fino funkcionisalo. Da napomenem da su svi u našem kraju tako radili.
 
Kako najbezbednije da pustim u ispust po prvi put kravu staru 3 godine koja nikada nije izasla napolje do sada?

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Kako najbezbednije da pustim u ispust po prvi put kravu staru 3 godine koja nikada nije izasla napolje do sada?

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
Pustis je i sklonis se,nemoj da joj prilazis dok se neizjuri,ako je nediras ona sam nece da se povredi

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Ja imam neku holstajnovku,kupljenu ko tele i nema sanse da ju naucim na cuvara....trga cuvara konstantno i sreca bozja sto bjezi direkt u stalu pa ju zgodno uhvatit
 
Nazad
Vrh