Isplativost organske proizvodnje?

Čudno, čudno, nigde kompost? Upotrebom komposta i korisnih mikroorganizama, smanjujemo troškove, povećavamo prinos.
 
Neznam što je a što nije bolje.Dodavao sam i umjetna gnojiva i stajnjak posebno.več 4.g.bez umjetnih gnojiva
.Posijao sam ječam i prilično je dobar,ali znam da biljka nemože sve korisno izvuč iz zemlje bez kemije.potrebna je neka konbinacija.
Prije se sijalo bez kemije jer je nije bilo..Ima i danas onih koji tako rade...Ali velike površine...nema toliko đubra i tko to može sve okopati..
Trenutno gajim Jagodu samo sa stajskim gnojem i nemam prinos ni pola koji bi bio da sam koristio kemiju..ali to radim samo zbog određenih kupaca po duplo skupljoj cijeni.A ove koje su đubrene i dodano sve što treba biljci od kemije su daleko više rodne
.Kod jagoda bez dodataka ima svega,od zakržljalih plodova pa do bljedog lista ali mi se isplati samo zbog dobre cijene,Morao sam je tako uzgojiti jer imam potrošače koji su alergični na pesticide u tragovima,naravno nasad je izdvojen i 300.m uokolo nema zagađivača ni prskanja.

pozdrav drugar,
...ajde Ti blago meni napravi od "humusa-glistenjaka tecni rastvor",..evo ovako, za jagode pricam,
http://www.youtube.com/watch?v=FzA1tNIB_ug&feature=related -nemoras bas sve ovako kao ovaj covek:osmeh:, bitno da humus-glistenjak odstoji u vodi,
....nemoras drzati gliste, ali kupi humus-glistenjak kod nekog uzgajivaca glista, drzi taj humus od par sati do 1 dan u nekoj odgovarajucoj posudi, procedi kroz carapu, ako treba i dvaput i pusti u sistem kpk, sa istim mozes folijarno preko lista kad god pozelis, zar nije jednostavno? a organsko je sto posto! :osmeh:u ovom slucaju hemiju zaboravi.(moj predlog)
Podrazumevam da je humus-glistenjak koji si nabavio-kupio 1, 2 ili barem 3 klase !!
sve najbolje

p.s.nemoj da sam Ti posle kriv za rekordan prinos,:ppozdrav:
 
@siki7

Nemoj neko da te prevari da taj Baktofil može zameniti NPK đubrivo. To je čista trgovačka žvaka. Ima dosta njih koji su naseli na tu priču pa se posle debelo pokajali.
 
@siki7

Nemoj neko da te prevari da taj Baktofil može zameniti NPK đubrivo. To je čista trgovačka žvaka. Ima dosta njih koji su naseli na tu priču pa se posle debelo pokajali.

Branko, nisam ja tvrdio da Bactofil moze zameniti NPK djubrivo.
Jesi mozda pitao te ljude kako su koristili Bactofil?

---------- Poruka napisana u 19:10 ---------- Prethodna poruka je at 19:00 ----------

evo drugari, pricamo o organskoj hrani, tj. o isplativosti org. pr.....izvolite
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/290772/Pijaca-organske-hrane--sansa-za-male-proizvodjace
 
Verovatno da se isplati čim se ljudi sa time bave. Kod nas je velika većina takvih što im se apsolutno ništa ne isplati.
 
@siki7

Ovde kod mene je nekolicina njih neselo na tu žvaku o Baktofilu i poprskali su sa njim strnjište pre zaoravanja. Sledeće godine je posađen kukuruz bez ikakvog đubrenja.
To su uradili samo jednom i nikad više. To ti dovoljno govori o istinitosti reklamiranja te firme iz Subotice, koja je prodaje taj Baktofil.
 
@siki7

Ovde kod mene je nekolicina njih neselo na tu žvaku o Baktofilu i poprskali su sa njim strnjište pre zaoravanja. Sledeće godine je posađen kukuruz bez ikakvog đubrenja.
To su uradili samo jednom i nikad više. To ti dovoljno govori o istinitosti reklamiranja te firme iz Subotice, koja je prodaje taj Baktofil.

Branko. Zato sam Te i pitao kako su ti ljudi koristili Bactofil. NEPOMINJE se ni u jednom trenutku ORANJE Branko. Greska. VELIKA GRESKA.
pozz
 
To jeste u redu, ali da su napisali da ne treba oranje, kome bi to prodali pre par godina, kad pojam redukovane obrade, ili čak bez obrade, nije bio poznat na ovim prostorima.
Ovako su postupili čisto trgovački.
 
Tako je. To se i ja slazem. Trebalo bi kada se nesto pojavi novo na trzistu da se "isprati" do kraja, da se nekad ti ljudi koji su kupili te i te proizvode edukuju na pravi nacin, a konkretno kod Bactofila (pretpostavljam i kod drugih m.o.) TEMPERATURA skladistenja preparata, pa sama kupovina i dok nedodjes kuci (nosis u najlon kesi preparat recimo leti u kolima na +35 ili u nekoj onoj frizider-torbi sa kockama leda, naravno da nije isto, sto cak, tu pocinje prica), da bi se preparat PRAVILNO koristio TREBA ispostovati neke stvari. Preparat je odlican inace kazu ljudi sa kojima sam ja pricao u vezi Bactofil-a, ali ja nisam kao sto se u moderno vreme kaze piar ni firme iz Subotice ni iz zemlje porekla Bactofil-a, vec samo jedan elektronicar mali koga interesuju gliste, jer imam ja radnike koji preradjuju doooobro ......dok je njih ja se nebrinem, a hvala Bogu u tome su sampioni. (reprodukcija):osmeh:
 
Eeee,pa to je to, sve ima svoje ako ne koristimo kako treba nemamo ništa. EM1 sam i ja a ne samo bočica koju dobijete.
 
@Hanza

Ovo je tvoj zadnji post u sledećih mesec dana.
Više puta smo te upozoravali da nema reklamiranja "čudotvornih vodica", ali ti ništa.
Zato ćeš sad malo da odmaraš.
 
Nov sam na forumu i zainteresovao sam se za organsku proizvodnju.E sad citam polako forum i nesto mi ovde nije jasno.Sta upotrebiti za navodnjavanje kad su obicno oni mali delovi za sistem kap po kap plasticni (polivinilhlorid).Ako je vec tako rigorozno jel neko zna neki drugi sistem navodnjavanja, organski?
 
Ponovo Vas pozdravljam sve na forumu jer sam se iskljucio kad je bilo problema sa konekcijom. Nadam se da cu pomoci,

Sesta godina sam u organskoj sa 10 h pun status
Da li se isplati ...
Isplati ako ste krajnji do potrosaca /ako ste na tezgi a ako niste nista
Prosta racunica .Cena na njivi je 30 posto veca vec konvencionalna znaci psenica 26 dinara
rod 30 posto manji i gde si tu si.
u prodavnicama nasa psenica 90 dinara ??? njima se isplati

seme ne mozete uzimati od komsija -mora da ima sertifikat
seme mozete uzeti svoje iz prethodnih godina ako ste u punom statusu.
polimerni materijali se mogu koristiti oni koji su biorazgradivi
morate platiti kucu koja vas prati -ovlastenu

- - - - - - - - - -

Do sada jedine bakterije koje rade posao su nitragin na soji i pasulju.

Vi koji prodajete razne sojeve bakterija ako mislite da uspijete morate dati detaljna uputstva pa da se pridrzavate istih u transportu i lageru a mi u koristenju.
Probali smo u organskoj svasta i ja sam razgovarao sa mikrobiolozima o ovim preparatima pa smo se slozili da bi trebalo da stoji na proizvodu kada ga kupujemo
-garantovani broj zivih organizama,izdrzljivost na njivi ,na suncu do unosenja u zemlju,kako opstaju na liscu i suncu ,kada preporucite folijarnu prihranu itd

bakterije mogu nesto ali ne sve

to su zivi organizmi i imaju svoje uslove za zivot

ne treba da idete sa teorijom jednom i nikad vise ili sa teorijom da je to sveta vodica koja menja sve

- - - - - - - - - -

Карлито,браво синко свака ти је наместу.Биће од тебе добар паор.

Ne slusajte Karlita jer se on ,,sigra,, zivota od paorluka i obradjuje verovatno jedno 300 kvadrata a od toga ne zivi

za proslu godinu nismo dobili subvencije ,cak ni na zemlju tako da sam pukao 70 000

lepo je igrati se ali nije preporucivo u nasim godinama
 
Pozdrav svima.

Vidim da dugo nije pisano u ovoj temi pa da je pokrenem malo.


Ne bavim se poljoprivredom ali sam upoznao jednog stranca koji hoće da plasira njegov proizvod, bio djubrivo (tečno), na naše tržiše koje proizvodi od kalifornijskih glisti.


Dobio sam pregršt informacija (u vidu načina tretiranja, dobijanja prinosa, sertifikata i nagrada...) od njega, počev od prednosti korišćenja djubriva pa do cene.


Interesuje me, ako je neko koristio 100% prirodno tečno djubrivo dobijeno od kalifornijskih glisti, da li je tačno da se poboljšava najpre kvalitet zemlje, zatim kvalitet same biljke a na kraju i količina roda, tj. prinos? Da li da se upuštam uopšte u ovu priču jer je potrebno otvoriti firmu, registrovati (pretpostavljam) proizvod na našem tržištu pa na kraju tek krenuti sa prodajom?


Hvala unapred,
Ivica
 
Nisam koristio tečno đubrivo od glistenjaka ali mi se generalno glistenjak sviđa. Koristio sam glistenjak kada sam sadio sadnice voća a supruga kad je presađivala povrće.
Glistenjak mi se sviđa.
 
@ Ivica-le
Pa valjda bi prvo ti trebao to da koristis, da se uveris (ili razuveris) u te price, pa ako to ima smisla onda pocnes da radis na tome. Mislim da si napravio gresku u koracima

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nisam siguran. Ne bih to probao. Da sam ga imao puno pomešao bih ga sa rastresitom zemljom i stavio na dno rupe. Pa bih ipak stavio samo sloj rastresite zemlje da koren bude samo u zemlji. Mešao sam ga sa zemljom i sa šumskim kompostom i sa pravljenim kompostom pa sam stavljao iznad korena koji je u zemlji.
 
Nazad
Vrh