Isplativost kupovine gotovog koncentrata-cene u vasem kraju

Ma silaza je stvarno nekvalitetna tj. sa malo proteina s obzirom da zrna nema 10% ko obicno,em malo za zimski period ce sigurno dobro doci da je jaci koncentrat.A kroz proizvodnju to plate,pa onda sto da ne.
 
Mi uzimamo Patent-co, sa 15% i 18% sirovih proteina, zadovoljni smo, mada nije kao kad praviš u kućnoj radinosti sa nemačkim premiksom, cena je 39 i 44 din/kg. Kakav je taj Inbergov koncentrat? Kod nas 18% SP i još peletiran na veću količinu, 35 din. Nije mi nikako jasno kako je ta cena, osim ako deo proteina nije iz neproteinskog azota, nisam hteo da razmišljampa smo produžili sa patentovim, mada poznanik jedan koristi i nije oduševljen.
 
Koliko dajete koncentrata po kravi u odnosu na mleko koje daje? Inače postoji jedna začkoljica a to je koliko ima u koncentratu svarljivih proteina, jer on može da ima 18% ali da je od toga svarljivo samo 11%, tako da mislim da je najbolja varijanta probati pa videti kako se krave ponašaju.
 
nema nista dok se koncentrat ne napravi kod svoje kuce i dok se ne stavi licno koliko cega treba, sve ostalo je nuzno zlo, jbg stocarstvo je kruna ratarstva...
 
Ako je bilo pitanje za mene, zavisi od mlečnosti i ostatka obroka, kreće se od 3 kg do 8 kg dnevno, mlečnost je do 28 kg u piku proizvodnje, tj od 4200-6000 kg mleka u laktaciji. Simentalac je u pitanju. Prosto zavisi od kvaliteta sena, silaže i drugih hraniva, najvažnije je zbir svih hraniva. Naime u ukupnom obroku treba da imate određenu količinu sirovih proteina, zatim to se deli na svarljive i nesvarljive, potom svarljivi se deli na svarljivi u buragu i nesvarljivi u buragu. Najčešći litmitirajući faktor u proizvodnji je taj deo proteina koji treba da prođe nesvaren burag i da se vari u sirištu i tankom crevu, tzv by pass proteini. Sve je to ispitano do tančina, ali naše mogućnosti su drugačije. Inače ni mi ne bismo kupovali koncentrat ali je rod kukuruza podbacio, pa kupujemo svaki mesec po malo, da imamo cele godine kukuruza i tritikalea za kvalitetniji koncentrat i za koncentrat za junad.
 
pravljenje kod kuce je dobra stvar ako imas sirovinu, i kada bi mogao da ispeletiras ,
evo primera moj ujka je mesao sam u mesaoni medjutim sticajem okolnosti presao je na peletirani koncentrat i dobijo 100 litara mleka dnevno vise na 20 krava .
 
Jako je bitno po kojoj recepturije mešao. Ako je mešao koncentrat od oka ili sa manjom količinom proteina, onda je to recepture a ne do fabrike. U principu kad pravim, koncentrat sastavljam od kvalitetnih sirovina, znači nema mlinske prašine, očinaka, loma iz mlina itd, što mešaone obožavaju, jer su jeftina sirovina. Premiks koji koristim je nemački, sa nekim kompleksima minerala, zaštitnih materija za vime... Sirovine su dobrog kvaliteta, pa je nemoguće da kupljeni koncentrat bude tog kvaliteta.
 
pravljenje kod kuce je dobra stvar ako imas sirovinu, i kada bi mogao da ispeletiras ,
evo primera moj ujka je mesao sam u mesaoni medjutim sticajem okolnosti presao je na peletirani koncentrat i dobijo 100 litara mleka dnevno vise na 20 krava .
Imate hiljadu i nešto postova a većinu počinjete malim slovom. Ponekad je teško razumeti šta ste hteli reći jer ne koristite intrpukciju.
 
Stocarstvo je kruna ratarstva, ali nazalost za stocara je okrenuta kontra tako da ga bode u glavu.
 
ja se mogu pohvaliti da koristim jabuka koncetrat 18 %, posto mi ove godine kukuruz podbacio a soja skocila u nedogled, tako da kupujem gotov..
 
da li neko moze da mi kaze recept za koncetrat? kucna radinost,, i da li jecam moze zameniti kukuruz? unapred hvala
 
Mlekara sabac prodaje po 37 din/kg sa ne znam koliko proteina,ja imam suncukreta do juna tako da cu onda preci na kupovni pa razblazivacu sa kukuruzom ijecmom
momentalno mesam sam kukuruz suncukret jecam premix gelamin i so
65kg kukuruza
20kg suncukreta
10 jecma
5 premix
 
koncentrat jabuka me izneverio sto se cene tice, presao sam na hrana produkt ni sa njima nisam nesto zadovoljan al daj sta das, cena dzak40kg=1380dinara
 
Neisplativ nikako! Cena 38 dinara kg... Ja kad pravim i da kupim komponente vise mi se isplati iako mozda imam nekih 10 posto nisu proizvodnju! Ne treba mi koncentrat gde ima 90% repin rezanac!
 
Nazad
Vrh