Isplativost i zarada gajenja povrća u plastenicima!!!

Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

Ti sa tom povrsinom nemoj ni da racunas na neku zaradu jer u principu nemas ni kolicine za prodaju. To je plastenik za kucnu upotrebu. Sto se spanaca tice cena jeste na kvantasu od 60-80 din ali ja spanac prodajem prodavcima na nasoj pijaci i oni ga uzimaju od mene za 60 din/kg i to 20-30 kg. dnevno. Meni cena odgovara jer i sam znas koja je cena semena a da nepricamo o radu oko spanaca. Ravno je nuli. Jedini rad je sama berba koja u mom slicaju traje najvise 15 dana. Po mom iskustvu najvise se isplatio spanac i rotkvica.
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

a kazimi jel to cupas sa korenom ili samo listove ? slazem se sa cenom semena i to stose tice rada oko spanaca , koje seme koristis ja sejem marisku ono pakovanje od 1kg , i ja nacupam za otprilike 1-2 h 10 kila dnevno ali onako lagano , mada imam i na otvorenom 2x toliko ako ne i 3x samo taj jos mora malo dase oporavi od zime i kad se on oporavi ja onda prelazim napolje da cupam a u plastenik rasadjujem paradajz paprike i krastavac , a taj napolju cupam do kraja maja. a paradajz je sheri, paprike aplauz i slonovo uvo , ringo , a salatar tornado, imaosam i onu ljutu pravu 20-30 cm fortese se zove ta je prava
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237214990[/time]_________________________________________________
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

Kad su tako male povrsine u pitanju, najbolje se prolazi tako da se individualno prodaje na zelenoj pijaci.. Ja prodajem spanac trenutno na tezgi za 160 din/kg..
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

da ali ja dok zakupim tezgu i dok platim pijacarinu svaki dan ... nemam bas nekog racuna ,zato sto kod nas u pazovi i nije nesto velika prodaja na pijaci a i svi sve imaju , asad da idem negde dalje opet benzin i... neznam nemoz covek biti pametan tu , nema sanse
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

Berem sa korenom naravno. One kolicine sto sam ti naveo gore uberem za par sati. Seme koje koristim cu ti reci sutra jer mi je napolju pakovanje. Znam da je bilo od 1 kg. Sto se pijace tice tj. tezge na pijaci mislim da se bar kod mene neisplati jer ja ga dajem po 60 din./kg. na veliko a cena kod nas je na malo 100 din./kg. maximalna. Za tebe je najbolje da probas sa radnjama jer oni uzimaju manje kolicine ali redovno, tako je kod mene slucaj (3-5 kg.). Par radnjica u okolini i to ti je dovoljno. Ja jos par dana i zavrsavam pa prelazim na rasadjivanje paradajza i paprike. Paradajz je sorta TAMARIS a paprika je MADONA i RINGO. Posto je ovo tema o isplatljivosti ja mislim da sa ovom cenom španaca i zel. salate mogu biti zadovoljan, vise me brine paradajz da ne bude kao i prosle godine losa cena. Interesuje me jos i gde prodajes sheri i kako ide prodaja?
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

pa ja cupam samo listove spanaca i prodajem pijacarima po 50din kg, svaki dan po 10kg, i ja to cupam stalno zato meje i iznenadilo stosi reko da kod tebe traje berba 15 dana , a recimi dali si imao problem sa lisnim vasima na spanacu nekada i ako jesi kako si se resio, a probaj papriku aplauz toje babura ali extra , a stose tice prodaje sherija to isto dajem na pijacu i za pocetak ako kod tebe na pijaci nema sherija trebaceti par meseci dok se ljudi nenaviknu na njega kod mene je bilo , uuu staje to kakav je to sitan ,ovo ono , e a sada nece drugi nego samo sheri haha cena je ista kao i normalan paradajz , pa prosle godine u julu i avgustu je bilo cena 1kg paradajza 20-30 din a glavica salate 35din , a o razlici u gajenju salate i paradajza da i nepricam
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

Pozdrav svima ... ajde ljudi da mi pomognete nesto ako hocete. Neki znaju da sam zastitar i da radim u Institutu za povrtarstvo u Smederevskoj palanci, i trenutno radim na izradi doktorske disertacije. Tema je Fuzariozno uvenuce paradajza, pa mi treba sto je vise moguce izolata tog patogena sa vih strana. Tako da ako se, ne daj Boze, pojavi neka biljka u plasteniku koja preko dana gubi turgor i vene a tokom noci se oporavlja, bio bih vam zahvalan ako bi mogli ostvariti kontakt i da ja takve biljke preuzmem radi daljeg proucavanja.
Naravno bicu od koristi i ja vama koliko god to mogu.
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

Pa samo listove cupajte naravno sa peteljkom od par cm.. I kad krene da se bere, moze ohoho da potraje.. Ja berem vec mesec dana.. A sto se tice cene paradajza, drzimo fige da bude dobra ove godine.. :)
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

@ Mladendj
Malo ćemo otići :off_topic: ali valjda će nam admin oprostiti. Kakva je razlika između fuzarioznog i verticiloznog uvenuća?
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

mladendj napisi ti to pitanje brate SRPSKI date svi razumeju jer ja pravo dati kazem nemam pojma ni staje jedo (fuzariozno) ni drugo (verticiozno) iskreno da ti kazem , kako to izgleda sta se desava ukratko. a za igora imam ja neke slike da vidis stasu primerci , mislim listovi , samo nemogu bas dase snadjem kako da ih postavim ovde a neznam ni dali moze dase postave slike u ovoj temi, nisam ti ja bas neki HAKER :udri: :haha:
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

evo
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237420252[/time]_________________________________________________
eee evo ga :ppozdrav:
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

Jel ovo spanać "slonovo uvo" :haha:
Izgleda odlično ::super::
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

::super::
Šta ti je ono pokriveno uz ivicu plastenika?
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

tu pravim rasad , paradajz paprike krastavce itd to grejem topom onim na gas duva u taj tunel topao vazduh i citao sam da gas kad sagoreva proizvodi , e sad neznam tacno , ugljen monoksid ili dioksid tako nesto, neka me neko ispravi ako gresim , a toje potrebno biljkama dase bolje razvijaju i napreduju, a usput mi malo zagreje i ceo plastenik
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

Ugljen-dioksid je u pitanju.
Kako uspevaš da dobiješ podjednaku temperaturu čitavom dužinom tog tunela?
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

pa neznam bas dali je svuda ista temperatura ali drzim je na 20c negde na sredini mije termostat , pa on kad duva tose naduva malo kao balon , a zagreje ga za par sec.
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

U simptomima i nema velike razlike skoro da nema nikakve to se tek kasnije ispitivanjem utvrdjuje precizno o cemu je rec. A simptomi su sledeci: najcesce se javljaju kod pojave prvih plodova kada treba da zru, ili otprilike u to vreme a ogledaju se u blagom zucenju lisca, prvo najstarijeg, zatim kada su temp. najvise ( :cool: ) dolazi do uvijanja lisca a kasnije se primecuje da biljka u najuzarenijem delu dana sva svene kao da nije zalivana a onda se u toku noci i jutra oporavi potpuno da bi kasnije u toku dana kako ratu temp. ponovo svenula...i sve to tako ide dok polako cela biljka ne pozuti i propadne. Kada takvu biljku izvadite iz zemlje i rascepite na pola vidi se nekroza (braon obojenost srzi) sprovodnih snopica.
eto ukratko je to to...to se javlja na mestima na kojima se dugo gaji paradajz i jednom zarazeno zemljiste tako ostaje uglavnom zauvek zarazeno.
e takve biljke meni trebaju
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

pa tomije nesto poznato ali to za lisce stose uvija jasam citao dase to biljka brani od sunca i vrucine tako stose listovi savijaju nagore i prave sebi hladovinu , dali je to istina , jasam imao par biljki extra stablo cak i vece i deblje od ostalih ali plodovi nikako da sazru i plodovi su naborani i mali na celoj biljci , toje cat face ili tako nesto . dali sam u pravu :sta:
 
Nazad
Vrh